Mandriva Fórum

Rady a návody => Další tipy a triky => : op64 January 09, 2010, 16:52:18: thunderbird - prenos posty
: op64 January 09, 2010, 16:52:18
mam nainstalovane  xp a mandriva. v xp mam outlook s postou a ted nainstalovany i thunderbird. postu jsem si prenesl do thundebird. jak postu prenesu kdyz nabootuju do mandrivy, abych mel postu i tam v thunderbird??

v xp jsem nasel, ze data jsou zrejme v profilu, ale nevim zda je staci jen nakopirovat do mandrivy apokud ano tak kam. Diky


: Re: thunderbird - prenos posty
: Peťoš January 09, 2010, 16:55:24
Ve své domovské složce v Mandrivě máš skrytý adresář .thunderbird, v něm je adresář s profilem. Do tohoto adresáře nakopíruj obsah adresáře z profilu ve widlích.


: Re: thunderbird - prenos posty
: op64 January 09, 2010, 17:14:05
super diky. to je presne ono. lze pretahnout i ucty ktere tam jsou vytvorene?
pokud ne tak to si uz vytvorim. jeste jednou diky za radu.


: Re: thunderbird - prenos posty
: Peťoš January 09, 2010, 17:16:37
přetáhneš všechno :)
Jen upozorňuji, že pošta odeslaná z Win PO přenesení se nezobrazí v MDV, ačkoli i to se dá udělat; ale je to složitější :)


: Re: thunderbird - prenos posty
: op64 January 09, 2010, 17:30:01
pro info:
tak jsem pretahl slozku profile, soubor profiles.ini a registry.dat.

ucty tam sice nemam, ale mam tam i odeslanou postu, ktera tam nemela byt. ;) tak jen si dopisu ucty a hotovec :D


: Re: thunderbird - prenos posty
: Paur January 09, 2010, 18:20:55
Tento postup funguje včetně přenosu nastavení účtů: http://www.proclinux.cz/prevod-dat.html#thunderbird (http://www.proclinux.cz/prevod-dat.html#thunderbird)


: Re: thunderbird - prenos posty
: Pavelt April 17, 2011, 21:22:27
Právě jsem přešel z jednoho železa na jiné a s tím upgradoval i Mandrivu a Thunderbird na novější verze. Když jsem podle návodu
Tento postup funguje včetně přenosu nastavení účtů: http://www.proclinux.cz/prevod-dat.html#thunderbird (http://www.proclinux.cz/prevod-dat.html#thunderbird)
provedl vše potřebné, nejen, že se nic z původního profilu a mailů Thunderbirdu nepřeneslo na nový PC, ale ještě TB hlásí: Thunderbird is already running, but is not responding. To open a new window, you must first close the existing Thunderbird process, or restart your system. a nechce se vůbec spustit. Žádný TB proces neběží a restart nepomůže. Celý den se s tímhle přetahováním pošty mořím, ale bezvýsledně. Různé addons i účty můžu oželet a naklikat znovu, ale maily potřebuju přetáhnout. Nevíte, jak je bezpečně dostat z jednoho systému na nový? Zkoušel jsem i Profile manager thunderbird -P a v něm nalistovat adresář s profilem TB, ale to taky nefunguje, ačkoliv tenhle postup je taky na netu popisovaný. Další možnost - Mozbackup - nefunguje pod Wine. Teď nevím co dál.


: Re: thunderbird - prenos posty
: Paur April 17, 2011, 21:50:46
Nedávno jsem přenášel profil pošty z notebooku na tablet (který ani nemá architekturu ix86) a vše proběhlo v pořádku. Ani jsem se nesetkal s problémy při rozdílných verzích Thunderbirdu (což ale nevylučuji, že se může přihodit).

Co s tím nevím, možná smazat profil a zkusit znova (třeba na jiném PC?) - vždy zálohovat! Možná existuje i nějaký plug-in, který umožní export/import.


: Re: thunderbird - prenos posty
: Hobil April 17, 2011, 21:53:50
Bezne pouzivam proste kopirovani.
Po ciste instalaci noveho TB jednoduse prekopiruju do vytvorenych adresaru postu z minule verze/puvodniho pocitace a jede se dal. Jedna se o slozku Mail v podadresari ~/.thunderbird/blablabla.default. Jsou v ni i udaje o ucetech, takze neni zapotrebi nic nastavovat znovu - tedy pokud si TB netunis nejakymi doplnky.
H.


: Re: thunderbird - prenos posty
: Pavelt April 18, 2011, 21:35:51
Zkoušel jsem všechno možné, trávím nad tím už dva dny ale nakonec se podařilo. Eleganci posuďte sami. Pokud by se někomu převod pošty a kontaktů v Thunderbirdu mezi dvěma PC nedařil podle běžně popisovaných způsobů, nechť zkusí toto:
Obnovení kontaktů v TB se mi podařilo pomocí abook.mab a history.mab. Stačilo je z původního profilu TB zkopírovat do nové instalace.
Horší to bylo s maily:
  • Nastartoval jsem TB,
  • vytvořil jeden nějaký nesmyslný účet,
  • nevypínal a při spuštěném TB jsem do jeho folderu MAIL nakopíroval vše z původního TB.
  • Pak jsem TB ukončil a znovu spustil.
  • Účty se objevily (ten nesmyslně vytvořený zmizel sám) ale neznaly už svá hesla, po startu stahování pošty se TB ptal na heslo ke každému účtu. Vyplnil jsem a dal heslo uložit.
  • Složky, které byly v původním TB v "rootu" jeho stromu (strom složek co se v TB zobrazuje), se daly číst v pohodě. Dostupné z nich byly všechny maily. Ne ale složky vnořené do dalších úrovní těchto složek. Ty bylo třeba myší přesunout do rootu a tam už se jejich maily načetly a zobrazily.
  • původní vnořené složky ale zůstaly. Byly sice prázdné ale byly tam. Smazal jsem je ručně
  • Pro přenos účtů jsem zkopíroval soubor prefs.js z původního profilu na nový.

Toť vše, ale běs a hrůza, kolik kombinací jsem musel vyzkoušet. Jo a všechno se to musí kopírovat přihlášený jako superuser, jinak se některé ze souborů kopírovat něchtějí a pak TB nestartuje. Divím se, že vývojáři Mozilláři nevyvinuli nějaký jednoduchý a bezpečně fungující postup migrace profilu. Dík za pomoc, je to hotové. Pavel