Mandriva Fórum

Systém a serverové služby => Instalace Mandriva Linuxu => : lafish December 16, 2010, 17:38:10: Internal Error po instalaci
: lafish December 16, 2010, 17:38:10
Instalace proběhla v pohodě ale když jsem to resetnul, tak mi z menu kde se mi obvykle zobrazovalo Boot from ATAPI CD-ROM vyskočila podivná chyba.Bylo tam napsáno:   internal error: the second sector of stage 2 is unkown.To je poslední cose mi zobrazí.Dále to tam stále svítí a nic se mi nenačte.Ani když do mechaniky dám cd.Jestli vám to nějak pomůže: mám tu nejnovější verzi mandrivi.


: Re: Internal Error po instalaci
: Peťoš December 16, 2010, 22:02:01
Změnil jsem předmět topicu -- původní nikomu nic neřekne.

Instalace proběhla v pohodě ale když jsem to resetnul, tak mi z menu kde se mi obvykle zobrazovalo Boot from ATAPI CD-ROM vyskočila podivná chyba.Bylo tam napsáno:   internal error: the second sector of stage 2 is unkown.To je poslední cose mi zobrazí.Dále to tam stále svítí a nic se mi nenačte.Ani když do mechaniky dám cd.
Vypadá to na poškozený GRUB při instalaci. Nezkoušel jsi ještě instalovat něco dalšího? Oprava je trochu náročnější -- doporučuji reinstal a dát pozor, kam instaluješ GRUB.


: Re: Internal Error po instalaci
: lafish December 17, 2010, 07:53:38
Takže nemám wincky ani mandrivu?? Protože když tam dám livecd s mandrivou tak se nic nenačte =(


: Re: Internal Error po instalaci
: Peťoš December 17, 2010, 09:16:04
Takže nemám wincky ani mandrivu??
Nikoli. Znamená to pouze tolik, že je poškozený zavaděč (http://cs.wikipedia.org/wiki/Zavad%C4%9B%C4%8D_(program)). Můžeš zkusit jej opravit (http://senkjakub.blogspot.com/2009/02/jak-obnovit-zavadec.html).

Protože když tam dám livecd s mandrivou tak se nic nenačte =(
Znamená to, že LiveCD nenastartuje? Vůbec? Nebo že nenastartuje ten "Tvůj" Mandriva Linux?