Mandriva Fórum

Systém a serverové služby => Instalace Mandriva Linuxu => : Fras December 24, 2010, 12:49:44: Unsupported hardware
: Fras December 24, 2010, 12:49:44
Šťastné a veselé. Tak jsem odjel na svátky k rodičúm, kterým se jako administrátorúm povedlo rozbabrat win7. Tak jsem na jejich stroj (nový a nabušený), nainstaloval MDV. Od začátku instalace svítilo v pravém dolním rohu "unsupported hardware". I když zatím vše behá, nevím jak se toho poloprúhledného okna zbavit. 4x4cm  a svítí na nem "AMD Unsupported hardware". Víte nekdo jak se toho zbavit?


: Re: Unsupported hardware
: Peťoš December 24, 2010, 13:02:56
A tradiční přidat zdroje a pak MCC > Hardware > Prohlížet HW nedoinstaluje balíčky? Nenapoví, kde je problém?


: Re: Unsupported hardware
: Fras December 24, 2010, 14:10:36
Vidím, že kapra ješte taky nesmažíš ;) .
V hardwaru se nejeví žádný problém. I kamera chodí, zvuk hraje, monitor má pekne rozlišení, v MCC se nic zvláštního neukazuje. Mne by stačilo se zbavit toho okénka. Ale je to vúbec z MDV nebo PC jako takového. Chtel jsem to ksnapshotem "ofotit" a ukázat ale ten to nebere. Jako by to tam nebylo. A že hláška je AMD Unsupported hardware .... žeby procesor? Bylo a je to tam od samotného strčení instalačního cd. Hele, neco je tady...ale nerozumím..Poradil bys mi jak bezpečne neco zkusit. Bojím se tady jako amater, že to vyžaduje odbornejši znalost.  http://superuser.com/questions/54157/amd-unsupported-hardware-watermark-in-linux-mint (http://superuser.com/questions/54157/amd-unsupported-hardware-watermark-in-linux-mint)


: Re: Unsupported hardware
: Peťoš December 24, 2010, 14:27:54
říká se tam, že od verze  8.39.4 grafické karty ATI se může objevit tento vodoznak, že je nepodporovaný HW i v případě, že grafická karta podporována je. Chyba může být dána chybějícím souborem /etc/ati/config. Doporučují buďto přeinstalovat driver a nebo soubor prostě přehrát znovu. Jedná se o balíček x11-driver-video-fglrx.

příkaz
:
urpmi --replacepkgs x11-driver-video-fglrx


: Re: Unsupported hardware
: LenardoIV December 24, 2010, 14:42:36
Zkusil jste aktualizovat software? Možná je to jen jen chyba kernelu (něco se prostě špatně nainstalovalo, poškozený modul), zkuste urpmi --auto-select --split-length 0


: Re: Unsupported hardware
: Fras December 25, 2010, 16:04:38
Tak se mi to konečně povedlo. Sice nepomohly vaše rady přímo. Nejprve jsem si stáhl ze stránek "ati" instalator a rozhodil ním graficky server. Potom jsem se doklikal někam sem : http://wiki.cchtml.com/index.php/Mandriva (http://wiki.cchtml.com/index.php/Mandriva) a trochu laboroval. I jsem vymazal /etc/X11/xorg.conf . Nevím co všechno zabralo ale jde to. Vodoznak zmizel. Děkuji všem za snahu a přeji ezké vánoce.