Mandriva Fórum

Uživatelské aplikace => Software - ostatní => : Guest September 21, 2005, 23:01:59: Jakou distribuci TeXu pro Mandrivu?
: Guest September 21, 2005, 23:01:59
Předesílám, že jsem úplně nezkušený uživatel Linuxu čistě myšoidního typu, ale z profesního hlediska potřebuji nutně pracovat s TeXem. Nějak nainstalovat asi půjde všechno, ale já hledám uživatelsky přívětivou distribuci (např. ve vztahu k češtině), která jde snadno nainstalovat (třeba jako TeXLive pro Windows). Prosím pokud máte nějaký tip, tak dejte vědět. Nebo mě odkažte do patřičných mezí :-)

Ještě chci pochválit práci lidí co Mandrivu připravují. Linux jsem nainstaloval podruhé v životě a nevycházím z údivu, protože všechno funguje. No pro Vás asi není 2005 LE zrovna aktuální verze, ale mně přijde vynikající.


: Re: Jakou distribuci TeXu pro Mandrivu?
: Ivan Bibr September 22, 2005, 00:00:31
Mandriva TeX obsahuje, konkretne pro vase verzi je to tetex 3.0. Netreba na ni roubovat Texlive ani dalsi veci.

Vyhledejte si ve spravci software balicky tetex a nainstalujte to, co potrebujete, jako napr. tetex-latex, tetex-xdvi, tetex-cmsuper apod. Je to rozdelene do vice balicku, ale je dobre videt co k cemu patri.

CSTeX i CSLaTeX jsou v tech baliccich (vcetne pdf verzi), stejne jak csindex a podobne veci. K dispozici je bud babelizovany cesky TeX nebo CS verze p. Olsaka \usepackage{czech}. Osobne pouzivam ten druhy.

Hodne stesti!


: Re: Jakou distribuci TeXu pro Mandrivu?
: Guest September 22, 2005, 19:27:57
Mockrát děkuju!