Přihlásit
  
: [1]
1  Systém a serverové služby / Instalace softwaru / Re: Instalace softwaru (ghostscript a ImageMagick) : February 02, 2012, 21:18:20
Nemám žádné rozvrtané css ani rozvrtaný prohlížeč. Chyba je na Vaší straně.

Máte v css explicitně definovanou barvu pozadí
:
body {
    background-color: #D0D0D0;
}
Ale barvu písma již nikde nadefinovanou nemáte:
:
<div id="page">
<div class="table_main">
<div id="content">
Takže stránce vnucujete "bílé" pozadí (#D0D0D0), když mám pozadí v systému nastavené tmavě, ale barvu písma jste povolili převzít z mého systému. Výsledek je galimatiáš na Vaší straně, ne na moji. Mandrivě sice nerozumím, ale tohle je pro mě hračka.
2  Systém a serverové služby / Instalace softwaru / Re: Instalace softwaru (ghostscript a ImageMagick) : February 02, 2012, 19:08:25
Vím co znamená urpmf záměrně jsem sem vypsal tu hlášku. Tak co mám se snažit nebo to nepůjde? Ptám se na tu chybu s přístupem do pěměti

Edit: Sorry, ale tohle se číst nedá, není tam nic vidět. Text i pozadí jsou bílé (myslím stránky na které si mě odkázal).
3  Systém a serverové služby / Instalace softwaru / Instalace softwaru (ghostscript a ImageMagick) : February 02, 2012, 18:41:39
Dobrý den,
mám Mandrivu 2010, první vydání.

Snažím se nainstalovat tyto dva balíčky, ale nemohu do udělat v tom klasickém instalačním okně v KDE takže to dělám přes konzolu. Zadal jsem příkaz urpmf imagemagick a vyjel mi dlouhý výpis a na konci je:

:
bash-completion:/usr/share/bash-completion/imagemagick
není k dispozici žádné xml-info pro zdroj "Main (Official2010.0-1)"
není k dispozici žádné xml-info pro zdroj "Contrib (Official2010.0-9)"
není k dispozici žádné xml-info pro zdroj "Non-free (Official2010.0-17)"
není k dispozici žádné xml-info pro zdroj "Non-free Updates (Official2010.0-18)"

Co to znamená? Nejsem si jist jestli mám správně nastaveny zdroje, kde to zjistím (název souboru?). Zvládne to ta Mandriva nainstalovat nebo budu muset přidat nějaký zdroj?

PS:
urpmi imagemagick --download-all
hlásí
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
ale spouštím jako superuživatel. Nevím jestli to půjde
4  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: Hláška o přehřívání : December 31, 2011, 21:49:20
Tak díky, ale však to po provedení mohu zase zapnout.
5  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: Hláška o přehřívání : December 31, 2011, 14:36:21
Jak na toto odpovědět? Chceš radu na problém, který ani nedokážeš definovat. Aspoň tu hlášku z logu by sem zkopírovat nešlo???

Na výpisy z teplotních čidel se v konzoli (kromě Peťošem doporučovaného přímého výpisu pomocí příkazu cat z /proc/acpi) používá i lm_sensors...

Tu hlášku jsem vymazal (velký soubor) a pak se už nevytvořila v tom messages. Jinak ale při dd se na výstup obrazovky generuje stále.
6  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: Hláška o přehřívání : December 31, 2011, 14:35:46
Tak potom prohledej /proc/acpi. Je to tam nekde videt.

Tak jsem se do toho adresáře díval ale nevím co by tě zajímalo. Je tam složka procesoru a složka o teplotách, ale soubory u procesoru vypadají jako konfigurace (nic co by připomínalo teplotu) a u toho term... jsem nic zvláštního nenašel.
7  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: Hláška o přehřívání : December 30, 2011, 14:23:40
Teplota ve Win je HDD 36°, CPU 41°. Při spuštění dir * /s prohledávání souborů na disku, tak teplota se nemění, ventilátor se točí trochu rychleji. Nezdá se že by bylo něco s chladičem. Stále jsem se ale nedozvěděl to nejpodstatnější, jak vypnout onu službu v linuxu.
8  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: Hláška o přehřívání : December 30, 2011, 00:50:40
Myslím, že jednodušší bude se podívat ve Win jaká tam je teplota a pak se mrknu do toho /proc/acpi. Ale bude to až zítra. No a kdyby ta teplota byla dobrá, jak vypnout tu službu? Pro mě 65° se ještě dá, ale ne na dlouhodobý provoz. Co je výš už je dost risk.

Ještě mě napadá dát notebook na to kopírování ven aby se trochu zchladil. Nicméně je to divné, protože prodejce tvrdil, že mu na to tom normálně běželi hry.
9  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: Hláška o přehřívání : December 30, 2011, 00:36:30
je to bez X. Ten pocitac je starsi a nikdy jsem to neotviral. Koupene od někoho kdo se v počitačich hrabal, a měl rozdělaný display takže bych očekaval, že to asi otevřené měl. I ten kryt je na jedné straně takový volný, ale já to takových věcí nelezu. Nevím jeslti bych to ještě někdy složil.
10  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: Hláška o přehřívání : December 30, 2011, 00:12:55
Nevím ani jaká aplikace to spouští a jaký ten limit je nastavený. To může být taky nastaveno na 45 nebo 50°. Může to být taky planý poplach. Nevím sice co je to za procesor, ale on se při 50 nezničí. Je to čerstvě nainstalovaný takže není co uklízet. A je to procesor s malým výkonem tak to přehřívání se mi nezdá.
11  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Hláška o přehřívání : December 29, 2011, 22:53:09
Dobrý večer,
mám nainstalovanou Mandrivu na notebooku a když spustím příkaz dd na zálohování oddílu, tak se mi objevuje hláška, že CPU překročilo nějakou teplotní  hranici. Přesné znění si nepamatuju, ale jde prostě o to se se generuje tato hláška neustále za sebou a také se ukládá do logů. Ve Windowsu s tím notebookem problém nemám, ale rád bych tu hlášku vypnul, abych to mohl zazálohovat. Předpokládám, že tam běží nějaká služba, ale neznám její název a nevím jak to vypnout.
12  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / instalace tématu do kate : July 31, 2011, 18:04:49
Nevíte jak nainstalovat téma do Kate? Do jaké složky nakopírovat soubory s tématem kate nebo v jaké složce tyto soubory najít? Předpokládám, že by se to mělo nějak nakopírovat a pak se to schéma v nastavení kate už objeví samo.
13  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Odinstalovat program : June 27, 2011, 22:32:06
Zdravim.

Mam takovy problem.

:
[root@localhost log]# du /*.letter -hs * | grep M
53M     /dead.letter

dead.letter mi zabira misto a porad se ten soubor vytvari. Dela to nejaka kontrola "MSEC has performed secutiry check on localhost."

Jak se toho zbavit nebo jak to nejak omezit at to nevytvari log.

A potom jak odinstalovat asterisk (radeji prikazovym radkem, v OC nevidim kvuli spatnemu kontrastu ve schematu). Nevim k cemu to je, ale zabira mi to moc mista v tmp/lib

:
[root@localhost lib]# du -hs * | grep M
225M    asterisk
: [1]