Přihlásit
  
: 1 2 3 [4] 5 6 ... 146
46  Různé / Vše možné i nemožné / Re: Kniha Mandriva Linux 2011 : April 13, 2011, 21:06:35
Zdravím,

mé publikační aktivity stojí kvůli špatné osobní situaci (modří vědí). Sice se to lepší, ale opravdu nyní nemohu říci, jestli kniha vyjde nebo nevyjde.
47  Uživatelské aplikace / Softwarové novinky / Skype 2.2 : April 06, 2011, 21:50:21
Ke stažení zde: http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your-computer/linux/

Seznam změn: http://blogs.skype.com/garage/2011/04/skype_22_beta_for_linux_with_s.html

Funguje balíček pro Fedoru, instalace pomocí urpmi --allo-nodeps (detaily ve starším tématu).
48  Různé / Webové stránky / Re: Hledám redaktory : March 02, 2011, 20:23:03
Hmm, nedá mi to a položím dvě řečnické otázky k zamyšlení.

Tyjo, tak psát na zdejší web je pro mě velmi zajímavá příležitost, nicméně nevím jak bych to vše časově stíhal.

Jak potom chceš časově stíhat produkci celého svého webu?

Jak to bude s návštěvností ukáže čas, ale jen tak pro zajímavost, když napíšete v google vyhledávači název projektu (jedním slovem) tak je zobrazen jako první z 118 000 výsledků. http://www.google.cz/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=madproject

Takže když budu hledat "Linux", musím do Googlu napsat "madproject"? .

Vzhledem k výše uvedenému musím zopakovat: je to zcela zbytečné, podobných webů je tuna, nic na nich není, nikdo na ně nechodí a po čase chcípnou. Jestli si to chceš "jen" zkusit, tak klidně do toho. Jestli chceš něčím opravdu přispět, zapoj se jinde.
49  Různé / Webové stránky / Re: Hledám redaktory : March 02, 2011, 12:43:22
...
Web včetně designu jsem dělal já, myslím že je to velmi originální.  
...

Nechci tě demotivovat - ale originální to není, ba co hůř, je to zcela zbytečné. Podobných webů je tuna - nic na nich není, nikdo na ně nechodí a po čase chcípnou.

Jestli chceš opravdu něčím pomoci k rozšíření Linuxu, případně se něco naučit  , podívej se třeba na http://komunita.liberix.cz/.
50  Různé / Vše možné i nemožné / Re: Sejdou se i pražáci? : February 06, 2011, 13:21:41
Středa fakt není dobrý termín - automaticky vyřazuje všechny, kteří nejsou zrovna v Práglu, ale přijeli by.
51  Hardware v Mandriva Linuxu / Digitální foto a video / Re: kdenlive : January 09, 2011, 10:41:56
Kdysi mě myslím zlobila přístupová práva zařízení /dev/raw1394 - čtení bylo jenom pro roota. Už je to dávno, ruku do ohně za to nedám, ale zkus na to mrknout.

Ano, toto si pamatuji také - řešením bylo změnit práva na 666 (myslím, že je nutné udělat to při každém startu, tedy nejlépe do rc.local).
52  Hardware v Mandriva Linuxu / Ostatní hardware / Re: Příliš rychlá myš a kam zmizelo nastavení z xorg.conf : January 06, 2011, 18:06:48
Doplnění pro příště: nastavení v xorg.conf už není nějakou dobu potřeba a téměř se nepoužívá, proto v něm není skoro nic (platí minimálně od verze 2010.0). Hardware a další se připojuje/nastavuje automaticky (oznámí to DBUS, viz Peťoš, nastaví si to Xy samy).

V xorg.conf přesto může být nějaké nastavení pro případ problémů - tzn. můžeš tam přidat nastavení myši. Jen pozor na DrakX, který to na 100 % při svém spuštění zničí.
53  Hardware v Mandriva Linuxu / Disky, řadiče, CD a DVD / Re: Nejde odpojit flash disk : January 06, 2011, 18:03:07
Tu si jistě koupím, četl jsem 2009-ku, tam tato problematika moc vysvětlená není.

No protože problém je jen jeden: něco ten flashdisk používá, jak už jsem psal . Ostatně plyne to i odsud:

Tak přátelé už jsem na to přišel, resp. spíše můj kámoš Měl stejný problém. Mám nainstalovanou utilitku Nautilus pro Dropbox. Ta zřejmě způsobuje nemožnost odpojení disku a to ani pokud je zavřená (nautilus). Odpojit flashku lze pouze z Nautilusu.

Vidím to na chybu v balíčcích... Petoši - když už se v tom vrtáš - jestli na to přijdeš zkus, prosím, opravu protlačit někam do oficiálu.

Jen nevím proč příkaz fuser -m nic nevypsal.

Já ještě zkouším lsof /media/USB_DISK.
54  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / Re: Automatické připojení wifi : January 06, 2011, 17:59:36
Myslím, že to co chceš ten nástroj Mandrivy neumí, protože podle toho co vím si nikde nezaznamenává konfiguraci sítí (ke kterým se připojuješ).

Umí to NetworkManager - můžeš ho zkusit (nemám vyzkoušeno, jak se v MDV chová, v Ubuntu je OK). Pro KDE je KNetworkManager.
55  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: Nároky na diskový prostor pro 2010.2 : January 06, 2011, 17:53:42
Ale nainstaloval jsem z textového režimu a opět místo 10.(/dev/sda10), 3tí(/dev/sda3). Tentokrát jsem grub dal do 10. oddílu a ne do MBR (/dev/sda).
Ještě na mě před tím vyskočilo okno že se bude jen formátovat 10 a připojí se jako / (root)
Navíc v grubu je zase odkaz v UUID který patří /dev/sda10.

Hmm, a nemáš náhodou nějak špatně  rozdělený ten disk? Zkus spustiti nějaké live-cd a podívat se na něj programem GParted, to by se mohlo podobným způsobem projevovat. Pokud ne tak myslím, že je to chyba instalátoru. V /root/drakx jsou logy, které se dají použít při zjištění/hlášení chyby.

A mezi námi není problém v tom, že MBR je dost malý, takže dokáže adresovat jen do určité vzdálednosti na disku? Nevím teď jak to je přesně, chce to pohledat.

To není věc MBR, ale bývala to záležitost BIOSu a podle mne to GRUB řeší tak, že už to není problém (on to není problém už delší dobu, neviděl jsem něco takového minimálně pět let - vyjma počítače s RAIDem).
56  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: první start po instalaci - neúspěch kvůli "systém souborů je poze pro čtení" : January 06, 2011, 17:47:32
...
/etc/fstab je prázdný (!)
/etc/fstab.old obsahuje zhruba, co by mel (dva oddily sda, dva oddily sdb, /dev/cdrom a none)
/etc/fstab.rpmnew obsahuje none
fdisk -l odpovídá příkaz nenalezen

Tady mé dovednosti končí.

Rád bych se zeptal, co dál?
...

Hmm, toto je velmi velmi špatné. Vypadá to, jakoby si nainstalovaný systém nemohl sáhnout na disk, na který se sám předtím nainstaloval, což je velmi divné. Nemyslím si, že by šel problém nějakým jednoduchým způsobem zde vyřešit - doporučuji obrátit se na někoho z okolí, kdo má zkušenosti, případně si zajít na nějakou linuxovou párty zkusit to tam.

... Také si myslím, že to muže dělat naistalování zavaděče na disk SDA. Skus to znovu přeinstalovat a pohlídat si kam ti instalátor chce zapsat zavaděč. ...

Nemůže, špatný zavaděč má jen jeden syndrom - nezavede systém. Tenhle zavedený je, jenže špatně.
57  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / Re: Chrome 7 : January 06, 2011, 17:33:59
Dobře,ale by mne zajímalo,jaký produkt-browser používáš,resp.,který preferuješ?? A je bez problémů??

Používám Google Chrome z beta kanálu od Google (devel kanál jsem už zavrhl, občas to bylo silně nestabilní ). Nestěžuji si. Postup pro přidání repozitáře:

http://www.google.com/linuxrepositories/urpmi.html

a pak nainstalovat google-chrome-beta. Zajímavé novinky jsou zde: http://googlechromereleases.blogspot.com/.
58  Systém a serverové služby / Aktualizace systému / Re: Opera : January 06, 2011, 17:29:51
Hádáte se jak malý děcka ... a ještě o takové hovadině.

Já Operu průběžně zkouším a podobné problémy jsem kdysi zaznamenal, nicméně poslední dobou už ne, tak od verze 10 je to podle mne v klidu. Používám však oficiální balíčky z opera.com, nikoliv balíčky z repa. Podle mne tam rozdíl nebude, maximálně tak v přebalení. Podíval bych se v nastavení (Ctrl+F12) a zkusil nastavit jiný default font pro web. Když to nepomůže, vrátil bych se ke staré verzi (osobně mezi 10.6 a 11 moc rozdílů nevidím) a balíček "opera" vyjmul z aktualizací (přidat /^opera/ do /etc/urpmi/skip.list).

Jestli se v tom chce někdo rýpat, může zkusit balíček z opera.com. Když to dělat nebude, je možné hlásit chybu v balíčku MDV, když to dělat bude, půjde na 99 % o nějaký lokální problém daného stroje nebo uživatele (softwarová konfigurace, nastavení atd.).
59  Systém a serverové služby / Systém - ostatní / Re: Restartoval jsem počitač a už pořadne nenajel : January 03, 2011, 11:01:46
... Predpokladam, ze to bude stav po nejakych tezkych experimentech, nemam pravdu?

Buď, nebo je čas na návštěvu servisu (špatný hardware).
60  Hardware v Mandriva Linuxu / Disky, řadiče, CD a DVD / Re: Nejde odpojit flash disk : January 03, 2011, 11:00:23
Stačí mít otevřené okno s obsahem flashdisku nebo spuštěný přehrávač s nějakým obsahem na něm - to si pohlídej a bude to OK.
: 1 2 3 [4] 5 6 ... 146