Přihlásit
  
: [1] 2 3 ... 14
1  Uživatelské aplikace / Foto a video / Re: Titulky a přehrávače : September 17, 2011, 16:24:17
Ahoj,
titulky jsem si otevřel v KrVieweru (F4 v Krusaderu), dal Uložit jako... , kódování UTF-8 již bylo předvolené, uložil, hotovo.
Původní soubor měl 30kB, nyní má 16kB. V Parole a Totemu maká normálně se správnou diakritikou, VLC mi titulkynezobrazil, SMplayer zmršil diakritiku. To ale bude asi v nastavení. Musím jít vytvářet hodnoty, takže nemám čas dále zkoumat.
Dokonce i ve Vieweru MC se zobrazují normálně, dle správné specifikace.
2  Uživatelské aplikace / Zpracování zvuku / Re: mplayer pada : April 19, 2011, 11:24:10
Snad jen pro úplnost, Clementine již taky chodí. Dle předpokladu v nastavení Výstupního zařízení bylo Vybrat automaticky a to jsem změnil také na Alsa.
3  Uživatelské aplikace / Zpracování zvuku / Re: mplayer pada : April 19, 2011, 11:20:05
Tak se mi po mnoha pokusech podařilo rozchodit přehrávání v SMplayeru. Tam jsem změnil v nastavení audia výstupní ovladač z Pulse na Alsa. Jen nechápu proč se mi to všechno takhle po... , když jsem kromě aktualizací nic nedělal a vše fungovalo. Ještě zbývá Clementine. Tam zatím urpme a urpmi nezabralo. Věřím, že to bude taky někde v nastavení.
4  Uživatelské aplikace / Zpracování zvuku / Re: mplayer pada : April 19, 2011, 10:09:00
Vyzkoušel jsem druhého uživatele (kterého používám) a pak vytvořil dalšího a ani v jednom případě nedošlo ke změně. Pak jsem přejmenoval soubor /etc/mplayer/mplayer.conf a kupodivu mplayer začal fungovat. Přehrávání už funguje i v Jajuku. Mrtvý zůstává Clementine (potvrzuje co jsi psal o knihovně) a co mě udivuje také SMplayer. Ten hlásí "Mplayer havaroval", přičemž z konzole mplayer přehrává jak hudbu, tak video.
5  Uživatelské aplikace / Zpracování zvuku / Re: mplayer pada : April 19, 2011, 09:40:47
Díky za bleskovou reakci.
Takže smazání (přejmenování) ~/.mplayer nepomohlo. Myslel jsem, že se po spuštění vytvoří nový soubor, ale nevytvořil. No ono vlastně ke spuštění mplayeru ani nedojde.
O tom Jajuku jsem si to také myslel, ovšem když se podíváš na přiložené foto doleva dolů, tak vidíš hlášku "... MPlayer nespustil přehrávání v časovém limitu". U Clementine to nemohu poznat, protože to po spuštění skladby jednoduše zmizí.
6  Uživatelské aplikace / Zpracování zvuku / mplayer pada : April 19, 2011, 09:12:50
Ahoj,
pravděpodobně po posledních aktualizacích (nejsem si jist po kterých přesně) se mi v systému děly záhadné věci. S většinou už jsem se popral (ovladače nvidia, flash player, klávesové zkratky atd.), ale co se mi stále nedaří, je opravit přehrávání hudby i videa na některých přehrávačích, zřejmě založených na mplayeru (mplayer, smplayer, clementine, jajuk). V přehrávačích jako např. (parole, vlc, audacious, amarok) přehrávání funguje. Zkoušel jsem také mplayer odinstalit a znovu nainstalovat - bohužel.


Výpis konzole vypadá následovně:
[tata@localhost ~]$ mplayer /data/hudba/andel.MP3
MPlayer SVN-1.rc4.0.r31086.3plf2010.1-4.4.3 (C) 2000-2010 MPlayer Team
Can't open joystick device /dev/input/js0: No such file or directory
Can't init input joystick
mplayer: could not connect to socket
mplayer: No such file or directory
Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.

Playing /data/hudba/andel.MP3.
Audio only file format detected.
Clip info:
 Title: Karel Kryl
 Artist: Karel Kryl
 Album:
 Year: 1999
 Comment:
 Genre: Native American
==========================================================================
Opening audio decoder: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3
AUDIO: 44100 Hz, 2 ch, s16le, 128.0 kbit/9.07% (ratio: 16000->176400)
Selected audio codec: [mp3] afm: mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)
==========================================================================
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)


MDV 2010.2, KDE 4.5.5, NTB Compal fl90, zdroje (main, main updates, contrib, contrib updates, Non-free, Non-free updates, PLF free, PLF Non-free a samozřejmě Peťošovo repo vč. aktualizačního).
7  Uživatelské aplikace / Softwarové novinky / Re: Skype 2.2 : April 08, 2011, 10:31:00
Kdepak, žádný oheň na střeše. Pouze postřehy. Kdo by si dovolil někoho kritizovat za jeho obětavou práci na úkor jeho volna...
Ještě bych měl dotaz, který však nesouvisí s tvým balíčkem, jelikož problém se mi projevoval i v předchozí verzi - myslím 2.1
Pokud chci přijmout soubor, musím použít volbu "Uložit jako...". Pokud zvolím pouze "Přijmout" (v kontextové nabídce i pomocí tlačítka), Skype přenos odmítne. Stalo se to také někomu? Není to nic kritického, spíš by mě zajímal důvod.
8  Uživatelské aplikace / Softwarové novinky / Re: Skype 2.2 : April 07, 2011, 19:05:18
Udělal jsem změnu ve SPEC souboru. Nyní by měla proběhnout v pořádku i aktualizace. Problém byl v tom, že předešlá verze byla linkovaná, zatímco tato již obsahuje soubor...
Měl bys mít brzy novou aktualizaci, která vše dá dokupy...

Ahoj.
Dnes 18:45 proběhla aktualizace a také nebylo možno spustit. Po odinstalu a novém instalu již OK. Je to jen drobná vada na kráse. Funkčnost vyzkouším posléze.
Jinak se připojuji k díku za tvou odvedenou práci.
Zdeněk
9  Uživatelské aplikace / Foto a video / Re: přehrávání DVD filmů : March 17, 2011, 22:00:38
Mně to tak nefunguje. Dělám to obráceně, než jsem byl zvyklý ve Win. Spustím přehrávač VLC (ale jde to i s ostatními) a pak v menu Média -> Otevřít disk...
A je to.
10  Různé / Vše možné i nemožné / Vánoce s Mandriva Linuxem : December 23, 2010, 13:26:20
Při balení dárku jsem si všiml, jaký krásný vánoční papír jsme nevědomky zakoupili. Je vidět, jak se Mandriva Linux prosazuje i v obchodních centrech. :-)
Hezké svátky všem Linuxákům a díky obětavcům, kteří pomáhají všem ostatním v jejich neustálém souboji s tímto krásným OS.
11  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: problém při přidání média extra cz : November 29, 2010, 16:32:02
Přesně tak by to mělo být, i když dost uživatelů preferuje čistou instalaci. Přechod o jednu verzi by neměl být problém. Možností je víc, jak psali kolegové výše. Já např. dle rad Peťoše jednou aktualizoval změnou repozitářů a bylo to v pohodě. Také mám 2010.0 a hodlám v brzké době povyšovat. Zřejmě opět zvolím změnu repozitářů a uvidím. Zatím ale nebyl čas.
12  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: problém při přidání média extra cz : November 29, 2010, 15:48:34
Je vůbec rozumné pokusit se teď, před jakýmkoliv nastavováním o povýšení distribuce?
Myslím tím, před předáním počítače uživatelům.
Možná je rozumnější se pokusit o povýšení právě teď, před předáním do užívání. Možná si tím naděláš méně problémů, než kdyby už byl systém používán. Pokud by 2010.1 nefungovala, jednoduše znovu nainstaluješ 2010.0. Může se to stát stejně jako mému známému. Ten 2010.1 (neboli Spring) nerozchodil ani náhodou (instalační CD měl v pořádku), a 2010.0 mu běhá jako po másle. Zřejmě si nerozuměla s jeho HW.
Instalace s nastavením zdrojů nemůže trvat déle než 3/4 hodinky + čas na aktualizace dle rychlosti připojení.
13  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: Možnosti instalace a rozdělení disku : November 29, 2010, 15:33:21
To je taky hlavní problém zálohování, donutit ostatní přebrat si vlastní složky a dát na externí disk. Zkratky si jdu opsat na obálku manuálu.
Zálohování (standardní a před případným reinstalem) je v linuxu něco, co si nemohu vynachválit a vždy s úsměvem vzpomínám na doby, kdy jsem po celém Win systému naháněl různá nastavení, poštu, adresář, záložky atd... Pak jsem opět hledal kam to znovu nahrát, jelikož jsem to vždy za půl roku (nejdelší doba do které se stal systém nepoužitelný) zapomněl.
Zkratky Ctrl+Alt+F1-F6 jsou terminály a Ctrl+Alt+F7-F11 (tuším, že F11 je poslední) jsou relace - tedy grafická sezení přihlášených uživatelů. Je to známá, výborná a myslím že i často používaná věc.
Uspání do RAM používám denně a kupodivu mi na mém problematickém notebooku funguje téměř na 100%. S uspáním na disk je to už horší. Jednak mi nefunguje spolehlivě a když už se náhodou rozhodne probudit, trvá docela dlouho - odhaduji jako běžné bootování.
14  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: Možnosti instalace a rozdělení disku : November 28, 2010, 22:00:16
Více uživatelů je dobrá věc a určitě ji při nové instalaci zavedu, ale největší problém je, že všichni potřebují počítač přibližně ve stejnou dobu.
Pro tento případ máme možnost spustit novou relaci a pak uživatele jednoduše přepínat, bez nutnosti odhlašování - Ctrl+Alt+F7 a Ctrl+Alt+F8 atd. Je to otázka okamžiku. Soukromí je dobrá věc :-).
15  Hardware v Mandriva Linuxu / Ostatní hardware / Re: Touchpad ProBook 4520s : November 14, 2010, 08:04:23
Už jsem se rozhodla, že lesklý displej stojí za riziko.
Já mám také lesklý displej už 3 roky a jsem s ním spokojen. Na sluníčku se na něj opravdu dívat nedá, jak psal Peťoš, kromě toho se ještě na něj nedá dívat z příliš velkého úhlu, ale jinak barvy jsou příjemné a s odolností proti poškrábání také problém nemám. Myslím, že se toho bát nemusíš.
: [1] 2 3 ... 14