Přihlásit
  
: [1] 2 3 ... 8
1  Hardware v Mandriva Linuxu / Připojení k síti / Re: Twinkle : March 07, 2011, 19:49:03
Ahoj, tvůj problém asi nevyřeším, ale mohl by jsi mi prosím poslat nastavení Twinkle pro komunikaci s 802.cz. Dělá mi to, že já druhou stranu normálně slyším, ale oni mě nikoliv. Vždy slyší jen tak půlku posledního slova z celé věty.

díky za help!
2  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / Re: problém OpenOffice - Impress : December 03, 2010, 20:33:50
Přátelé děkuji za odpovědi,

nicméně přišel jsem na to!!!   Jak jsem psal hned v úvodu tak se chyba projevuje pouze na prostředí Gnome. V KDE je to OK (dto Peťoš). Je to způsobeno následující záležitostí : jakmile je ve volbách v Compizu "Rozmístit okna" -- "Rozmístění oken" : centrovaný - tak je chyba na světě!!! Jestliže dám například tuto volbu na "chytrý", či "maximalizovat" tak se tento jev neobjevuje. Otázka však je, zda je to vůbec chyba! Protože v případě volby "centrovaný" se mi opravdu prezentace v Impressu zobrazí vycentrovaná přes všechny čtyři plochy, které mám nastavené pro používání.
Volbu "centrované" používám kvůli vystředění okna na prostředek obrazovky. Takže suma sumárum se mi to nyní jako chyba nejeví, spíše to jen do důsledku plní to co má i když v tomto případě se to míjí s uživatelským komfortem.
Teď jen přijít na to jak si moci ponechat volbu "centrované" zapnutou, ale když spustím prezentaci v Impressu tak aby se předvolba "centrované" nepoužila. Zřejmě by to mohlo jít nějak přes definování třídy okna. Zkusím si s tím pohrát. Kdyby mi chtěl někdo s tímto helfnout budu rád.

Někdy je LINUX fakt kouzelný    Díky za rady.

P.S. Jen dodatek v KDE4 používám kwin a jsem nadmíru spokojen. Tam není Compiz nutný.
3  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / Re: problém OpenOffice - Impress : December 03, 2010, 13:48:40
Tak mám další poznatek. Jakmile mám zapnutý Compiz tak se projevuje tato chyba. Stačí Compiz vypnout a jde to v pohodě. Bude to asi něco hlouběji, protože trochu laboruji i s Ubuntu (10.04 LTS) a tam se ta chyba projevuje úplně stejně. Ale stačí vypnout Compiz a vše funguje bezvadně jak má.

Když mi někdo poradíte jak sem na forum zaslat kompletní nastavení Compizu bez toho, abych musel dělat screny jednotlivých obrazovek s jeho nastavením tak to sem hned na forum dám.

Zkuste mi s tím někdo pomoct. Je to fakt nepříjemná chyba.

Díky moc.
4  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / Re: problém OpenOffice - Impress : November 21, 2010, 19:26:59
Aha. Díky. Poučení pro příště. Ale tenhle problém s Impress mě teda dost štve :-( Vůbec nevím jak na to.
5  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / Re: problém OpenOffice - Impress : November 21, 2010, 14:02:36
a obr2.

Poprosím moderátory fóra, aby se kvůli tomu na mě nezlobili, ale dám normálně k příspěvku připojit přílohu --- pak volbu více příloh -- takto maximálně do 4 příloh a ve finále je pak u příspěvku připojená pouze v pořadí první příloha
6  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / Re: problém OpenOffice - Impress : November 21, 2010, 14:00:01
nechápu. pořád mi nejde vložit více příloh najednou. takže zde je obr.1
7  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / Re: problém OpenOffice - Impress : November 21, 2010, 13:58:48
Tak mám tady nějaké dodatečné info o tomto problému. Evidentně je problém při zobrazování na jednotlivé plochy. Vše je vidět z přiložených obrázků. Na obr.0 je vidět nastavení Compizu - moje standardní. Na obr1 jsem změnil nastavení ploch v Compizu a nakonec na obr2 je vidět, že daný soubor otevřený v OpenOffice - Impress se zobrazuje přes 4 plochy najednou (červeně jsem to ještě v obrázku zvýraznil). Vůbec tomu nerozumím.

Poradíte někdo
8  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / Re: problém OpenOffice - Impress : November 10, 2010, 23:45:43
OpenOffice 3.2.0, Gnome 2.30.0. Systém aktualizovaný a povolené pouze offico repo včetně non-free, PLF free. Zobrazuji to na normálním display NB.
9  Uživatelské aplikace / Kancelářské aplikace / problém OpenOffice - Impress : November 10, 2010, 15:15:43
Zdravím,

narazil jsem na následující problém, který se zatím dle mého projevuje pouze na prostředí Gnome. Jestliže se snažím otevřít soubor vytvořený v MS Powerpoint (je jedno jaká verze) přípona *.pps tak při přehrávání prezentace mi prezentace jakoby uteče z obrazovky a je vidět pouze výřez z prezentace namísto, aby byla standardně zobrazena v celoobrazovkovém režimu. Vím, že je to složité na představení proto připojuji i snímek obrazovky.

Ten samý soubor na PC se stejnou verzí MND (2010.1 32b) ale prostředí KDE se mi zobrazí naprosto korektně v celoobrazovkovém režimu.

Díky za každý nápad.

P.S. na požádání mohu dotyčný soubor zaslat pro vyzkoušení - samozřejmě tento problém nemám jen u tohoto souboru, ale u jakékoliv prezentace vytvořenou v MS Powerpoint.
10  Různé / Vše možné i nemožné / Re: Konference LinuxAlt - přijďte se s námi pobavit o Linuxu : November 07, 2010, 18:35:43
Byl jsem tam. Stálo to za to :-) Vysoce odborné přednášky, ale bylo zde i něco pro ty méně zdatné. Doporučuji shlédnout materiály z tohoto setkání na webu Liberixu http://www.liberix.cz/ , nebo určitě to bude i jinde :-)))
11  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / podivné zobrazení došlých emailů v Thunderbirdu : November 01, 2010, 20:51:05
Zdravím,
mám tento problém. V TH mám pochopitelně adresář se kontakty. Mám vždy vyplněné "jméno" "příjmení" "zobrazované jméno". U došlých emailů se mi děje to, že u některých emailů se mi zobrazuje jako odesilatel položka v "zobrazované jméno" a u jiného emailu se mi zobrazuje jako odesilatel pouze přímo emailová adresa v klasickém tvaru : xxx@yyy.nn i přesto, že tohoto odesilatele mám uvedeného v adresáři a má vyplněné všechny výše uvedené položky v adresáři.
Dokonce, když si na takový email najedu kurzorem tak se mi v náhledovém okně objeví v kolonce "Od:"  objeví správná položka, kterou mám v adresáři uvedenou v kolonce "zobrazované jméno".

Ví někdo co s tím ?? Díky, díky za jakýkoliv help !!

verze TH 3.1.4, Gnome 2.30.
12  Uživatelské aplikace / Foto a video / Re: nahrávání stream videa : October 31, 2010, 14:04:24
Zkus níže uvedené návody. Osobně mám zkušenost s nahráváním přes VLC - např. z ČT24 a v podstatě se dá říci, že když otevřeš video ve VLC tak ten ho umí také zaznamenat.

obecné postupy : http://www.harryho.info/stream.htm
postup pomocí VLC : http://pc.poradna.net/q/view/456566-jak-nahrat-video-z-ct-pomoci-vlc-playeru-dil-posledni

návod je psán pro Win verzi, ale funguje to na Linuxu úplně stejně - ba řekl bych možná lépe. Mám vyzkoušeno, že při nastavování profilu (viz. výše návod) tak se mi osvědčili tyto parametry : Encapsulation:ASF/WMF, Video codec:DIVX 2 (bit rate 950kbps), keep original video track, Audio codec:MP3, keep original audio track. Parametry nastaveny pro on-demand stream na CT24 - tedy již tam uložené pořady. Zachytávat tímto postupem živé vysílání se mi zatím nepodařilo!! - VLC zahlásí "overflow buffer". Používám VLC z oficiálního repa. Verze VLC 1.0.6, prostředí Gnome 2.30.
13  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / Thunderbird - zobrazení fotek : October 31, 2010, 13:47:45
Zdravím,

možná bude můj dotaz úplně mimo, ale když píšu novou zprávu v TH tak mám zapnuto i zobrazování Adresáře. Mám u jednotlivých kontaktů fotky. Existuje nějaká volba jak lze při psaní nové zprávy (a zároveň mám zapnuté zobrazení kontaktů v Adresáři), aby se mi u jednotlivých kontaktů zobrazoval např. malý náhled fotky, kterou mám vloženou u kontaktů ?

Prostě "abych podle fotky viděl komu píši" :-)

Díky za pomoc. Možná to, ale TH vůbec neumí - napadlo mě jestli na to není nějaké rozšíření.

George
14  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / Re: Thenderbird - neprobíhá automatická kontrola nové pošty : October 15, 2010, 20:37:03
jo, jo. Díky. Někdy si říkám jak tak zřejmou věc může člověk přehlídnout!!! :-) Jinak, už mi vše funguje tak jak má. Po spuštění TH se mi automaticky stáhnou emaily ze všech účtů.

Řešení bylo jednoduché. Smazal jsem adresář .thunderdird v adr /home. Naštěstí, protože používám pro TH emailové uložiště, které je v kontejneru, který mám vytvořen pomocí Truecrypt tak mi zůstala zachovaná celá adresářová struktura emailů včetně obsahu a vše je nyní OK.

Dík za help.
15  Rady a návody / HOWTO - Hardware / Re: ASROCK 880GM-LE : October 14, 2010, 19:35:50
Tak nakonec jsem šel do té desky ASCROCK a musím říci, že instalace a běh systému naprosto COOL! Jestli někdo nepotřebuje Compitz tak ani nemusí instalovat driver ze stránek ATI. Bohatě stačí na všechny efekty v KDE ovladač přímo v MND. Pro pořádné 3D a Compitz je nutné nainstalit driver ze stránek ATI, ale ten funguje rovněž bez chyby.

Takže shrnuto - s touto deskou a její integrovanou grafikou ATI se není nutno bát. VŠE OK.
: [1] 2 3 ... 8