Přihlásit
  
: [1]
1  Hardware v Mandriva Linuxu / Tiskárny a skenery / Re: Scanner - chyba V/V zařízení : October 01, 2009, 22:40:18
verze 2, různé porty jsem zkoušel - nic, jak napsáno výše, na jiném PC s Mandrivou funguje. Myslím, že už se mě to jednou stalo a dost možná v obou případech po tom, co tiskárna začala hlásit, že jí dochází inkoust.
2  Hardware v Mandriva Linuxu / Tiskárny a skenery / Re: Scanner - chyba V/V zařízení : September 21, 2009, 19:53:51
Eh, pardon. 2009.1, připojen přes USB. Je to multifunkce.
3  Hardware v Mandriva Linuxu / Tiskárny a skenery / Scanner - chyba V/V zařízení : September 17, 2009, 22:17:40
Zdravím, mám Canon MP180, vše fungovalo bez problémů a nyní, nevím proč, skener hlásí chyba pří čtení:chyba V/V zařízení. V xsane začne načítání, čtecí hlava (či co to je) ve skeneru se hýbe a téměř u konce to vyhodí tuto hlášku. Přitom si nejsem vědom, že bych něco udělal, co by to tak náhle znefunkčnělo. Když tiskárnu připojím na NB také s mandrivou, skenner funguje. 
4  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Plánování : August 21, 2009, 12:49:45
Zdravím. Četl jsem několik debat o kalendáři a synchronizaci, ale bohužel s výsledkem, že spojení linuxu a symbianu co se synchronizace kalendáře týče snad ještě není vyřešené? Jak to tedy je? Potřeboval bych docela urgentně synchronizovat úkoly, poznámky, schůzky apod. mezi mobilem (Nokia E71) a PC. Hodně lidí to dělá přes google calendar, teď jsem se díval, že existuje dokonce aplet na plochu s Googl kalendářem. Je to řešení, nebo to už funguje normálně s nějakým poštovním prográmkem (jaký je na to nejlepší?) ?
5  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / Re: pluginy ve firefoxu (realplayer) : August 21, 2009, 11:58:00
Myslím, že problém je, že při instalaci ukládá realplayer ty dva soubory (nphelix.so a .xpt) ne do /usr/lib64/mozilla/plugins, ale do /usr/lib/mozilla/plugins. Zkoušel jsem to analogicky podle návodu v přízpěvku níže na flashplayer (překopírovat ty soubory z /opt/real/RealPlayer/plugins do /usr/lib64/mozilla/plugins - nevím jestli stačí pouze toto, nezkoušel jsem to, já jsem ještě doinstaloval libnss3 a provedl nspluginwrapper -v -i /usr/lib64/mozilla/plugins/nphelix.so) a potom mozilla realplayer spustila správně. Bohužel jsem měl zrovna nainstalovanou tu rpm verzi, která mě nefungovala. Když jsem to odinstaloval a zkoušel nainstalovat z .bin, tak to hodilo error už při instalaci. Tím moje trpělivost přetekla a přeinstaloval jsem na vaši radu na 32bit - super, vše funguje bez problémů jak má napoprvé, taky doporučuju.
6  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / Re: pluginy ve firefoxu (realplayer) : August 20, 2009, 15:47:20
Stejný problém jsem měl i s flash. Nainstaloval jsem adobe flashplayer a nic, firefox opět hlásil, že nemám nainstalovaný žádný plugin.
Pulse mám vypnuté právě proto, že nešel zvuk v streamu.
Při instalaci z RPM se realplayer vůbec nerozeběhl.
Některé kodeky nemám v repozitářích (např win32codecs), je to v pořádku, nebo mě chybí nějaké zdroje. Vždy jsem to hledal po netu po jednotlivých balíčcích.
7  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / Re: pluginy ve firefoxu (realplayer) : August 20, 2009, 13:42:14
64 bit, 2009.1, z .bin (ne rpm), firefox 3.0.13, konkrétně ivysílání ČT
8  Uživatelské aplikace / Síť a Internet / pluginy ve firefoxu (realplayer) : August 20, 2009, 12:42:45
Zdravím! Nainstaloval jsem RealPlayer11, ale mozilla neustále hlásí, že nemá plugin. Soubory v /usr/lib/mozilla/plugins jsou. Zajímavé je, že když dám "do celého okna", přednastavený je Realplayer, ale spustí se Totem. Když ručně vyberu realplayer tak jen bleskově problikne nějaké okno (neotevře se) a to je vše. Přitom, když v menu i přímo z dolphinu spustím soubor realplay, tak se program normálně otevře.
: [1]