Přihlásit
  
: [1] 2 3 4
1  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: MDV2011 - nelze se po instalaci přihlásit : January 15, 2013, 17:12:10
staci v nabidce vybrat ...
... ono to vůbec do té běžné nabídky nenaskočí. Prostě to chce jen jméno a heslo. Různě po webu jsem našel anglické diskuse, že nefugují v tomhle případě žádné kombinace určitě platných jmen a hesel. Zkusil jsem nakonec tu Mageiu a jede dobře. Tak u ní zůstávám. Jen nevím, proč u ní (Mageia2) není u Avidemuxu jako videokodek Xvid a u MDV2010.2 Avidemux Xvid má. Ale to je spíš do diskuse Mageii.
Díky Pavel
2  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / Re: MDV2011 - nelze se po instalaci přihlásit : January 11, 2013, 21:42:04
Mandriva mne nepříjemně překvapila tím, že se rozpadl tým. Co bude dál jsem se nikde moc nedočetl a tak bych věřil raději Mageii. Na jaře se čeká verze 3, asi počkám s Mandrivou 2010.2, která mi jede a Mageiu zkusím pak. Zkoušel jsem i Fedoru, Slackware a kdesi cosi včetně blbuntů, ale Mandriva mi vždycky vyhovovala nejvíc. Snad bude Mageia v podobném duchu. Zatím jí prostě nedokážu rozchodit a vyzkoušet si ji. MD5 součty u iso obrazu seděly.
3  Systém a serverové služby / Instalace Mandriva Linuxu / MDV2011 - nelze se po instalaci přihlásit : January 11, 2013, 21:15:19
Nainstaloval jsem (konečně) Mandrivu 2011 (KDE) dosud používaje 2010.2. Instalace v pohodě, po instalace příjemné překvapení, jak vše chodilo jako hodinky. Vypnul jsem PC, druhý den zapnul a najednou na mne vyskočil přihlašovací dialog:
welcome to localhost.localdomain
Ať píšu uživatele a hesla jak chci včetně roota, nejde se přihlásit a pořád mne to vrací zpět do tohohle přihlašovacího dialogu že přihlášení bylo incorrect. Našel jsem návod:
http://www.justanswer.com/computer/6z39x-login-mandriva-when-localhost-localdomain.html
jenže i když tak se jako root přihlásím, zase to nezná příkaz urpmi.
Prosím, co s tím?
(Upřímně, už jsem chtěl přejít na Mageiu, ale ta zase seká a nedokončí ani instalaci.)
Pavel
4  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Re: aplikace nechce nastartovat : December 05, 2012, 19:07:09
Děkuju, začnu laborovat. Pavel
5  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Re: aplikace nechce nastartovat : December 03, 2012, 12:20:22
V ovládacím centru mi to píše:
Nvidia NV11DDR [GeForce2 MX200]
Modul: ‎Card:NVIDIA GeForce 2 MX to GeForce 4
6  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Re: aplikace nechce nastartovat : December 02, 2012, 15:27:46
Vypadá to, že neběží:

$ glxinfo
name of display: :0.0
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Error: couldn't find RGB GLX visual or fbconfig

Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
7  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Re: aplikace nechce nastartovat : December 01, 2012, 17:50:36
No je vidět, že jsem "klikač", konzole mne nenapadla. Takže:
$ blender
Compiled with Python version 2.6.5.
Checking for installed Python... got it!
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
intern/ghost/intern/GHOST_WindowX11.cpp:180: X11 glxChooseVisual() failed for OpenGL, verify working openGL system!
X Error of failed request:  BadWindow (invalid Window parameter)
  Major opcode of failed request:  18 (X_ChangeProperty)
  Resource id in failed request:  0x0
  Serial number of failed request:  21
  Current serial number in output stream:  22

Přiznám se, že z toho moudrý nejsem. Vidím Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0". Takže něco s grafickým zobrazením. Prosím, co s tím?
8  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / aplikace nechce nastartovat : November 30, 2012, 20:28:26
Sem tam jsem používal Blender a fungoval. Najednou ho potřebuju nastartovat, kliknu na něj v menu, objeví se jeho ikonka u kurzoru i na liště (Mandriva 2010.2 KDE4.4) a po (odhadem) 1 minutě zmizí obě ikony a systém se tváří, jakobych Blender vůbec nestartoval. Když nastartuju Monitor systému, tak Blender mezi procesy není. Zkusil jsem Blender odinstalovat a znovu nainstalovat a nepomohlo to.
Prosím o radu, jak zjistit, co se děje, nebo co Blenderu nebo systému chybí.
Pavel
9  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Re: ... aby bylo okno pořád navrchu : October 13, 2012, 18:31:34
Děkuju za obě odpovědi, oba způsoby fungují a to tlačítko přímo na okně by byla supr věc, kdyby ... se dalo kliknutím na jinou aplikaci na liště na ní přepnout. Chtěl bych raději než okno pořád "natvrdo" v popředí něco jako je to zabránění krádeže. Jen ale pro to jediné okno (pro jedinou aplikaci).
Oč mi jde prakticky:
když třeba ve Firefoxu kliknu na několik odkazů se soubory ke stažení, třeba pdf dokumenty, ty se na pozadí downloadují a v okamžiku, kdy jsou celé na disku, otvírají se postupně v Okularu a Okular překrývá Firefox. Když je pdf víc a různých velikostí, je to otravné, chtěl bych mezitím surfovat a dělat něco užitečného a na Okular si na liště kliknout až po oznámení, že všechny soubory byly staženy.
Jěště jednou díky za rady a případné další.
Pavel
10  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / ... aby bylo okno pořád navrchu : October 11, 2012, 08:58:06
Prosím o radu. Potřebuji, aby bylo okno aplikace pořád navrchu. Zkoušel jsem to pomocí Nastavení pracovního prostředí - Chování oken - Chování oken - Úroveň zabránění krádeže zaměření - Vysoká, ale to má vliv na všechna okna. Já bych potřeboval navrchu jen jedinou aplikaci. Díky
( KDE 4.4.5 )
Pavel
11  Systém a serverové služby / Instalace softwaru / Re: Avidemux zmizel z nabídky a nejde nainstalovat znovu. : April 30, 2012, 17:47:48
Žádný balíček z maskou Avidemux jsem v systému neměl nainstalován. Nebylo tedy co odinstalovávat. Proklikal jsem tedy všechny možnosti, co by mohlo jít ještě nainstalovat a jediný šel soubor 2.5.2-4plf2010.1. Takže jsem ho nainstaloval a Avidemux už jede.
Možná by to vypadalo, že jde o prkotinu, ale zaráží mne, proč Avidemux před časem najednou ze systému zmizel. Mohlo by to být použitím urpme --auto-orphans ? To je jediné, co mne napadá, že jsem mohl se systémem dělat a co by na to mohlo mít vliv.
12  Systém a serverové služby / Instalace softwaru / Avidemux zmizel z nabídky a nejde nainstalovat znovu. : April 30, 2012, 11:44:40
Používal jsem nějakou dobu Avidemux. Sám jsem ho neodinstalovával, ale tváří se najednou, jakože není nainstalovaný. Když ho ve "Správě softwaru" vybírám (4mdv2010.1), objeví se okno s hláškou:

je zapotřebí jeden z následujících balíčků
avidemux-qt-2.5.4-2mdv2010.2.i586
nebo to nabízí to samé s gtk nebo cli

dám OK a objeví se hláška: Promiňte, ale následující balíček nelze vybrat: - avidemux-2.5.2-4mdv2010.1.i586

když zkusím znovu balíček vybrat, objeví se hláška:
Promiňte, ale následující balíček nelze vybrat: - avidemux-2.5.2-4mdv2010.1.i586 (z důvodu konfliktů s avidemux-qt-2.5.4-2plf2010.2.i586)

Prosím o radu, jak Avidemux nainstalovat. Sám si s tím neporadím.
13  Systém a serverové služby / Nastavení systému / Re: zvuk videa po downloadu nejde : November 02, 2011, 00:25:34
Děkuju za rady. Myslel jsem si taky, že je to kodeky. Četl jsem ale často na netu, že problémy dělává Pulseaudio a že zprovoznění ALSA je řešením. Ale ... odinstalovat Pulseaudio by znamenalo zrušit téměř celý systém. Jen tak jednoduše vypnout Pulseaudio a zapnout Alsa se mi nepodařilo a nakonec jsem si celý audiosystém totálně rozdrbal. Tak jsem odinstaloval vše od Alsa i Pulseaudio, co znamenalo "pouze" odinstalaci některých programů, ale ne ničeho co neznám. Pak jsem obojí znovu po odhlášení a přihlášení znovu nainstaloval a po opětném odhlášení a přihlášení vše funguje.
Rád bych ostatním předal postup, ale nepostupoval jsem tentokrát nijak systematicky, sám v tom mám trochu zmatek.
Díky
Pavel
14  Systém a serverové služby / Nastavení systému / zvuk videa po downloadu nejde : October 29, 2011, 09:15:08
Když prohlížím klip na youtube, zvuk je v pořádku. Jakmile video stáhnu a přehrávám v jakékoliv aplikaci (mplayer, kplayer, ..), zvuk nejde. Zkoušel jsem přehrávat v těchto aplikacích i mp3 a wav, zvuk nejde.
mám Mandriva Linux release 2010.2 (Official) for i586, zkoušel jsem nastavovat ovladač zvukovky, ALSA a už nevím co dalšího - ztratil jsem se v tom - a bez výsledku.
Nastavení systému - multimédia - zvukový výstup - hudba: ukazuje aktivní jen "Prázdný výstup". Pak jsou tam ještě "Vnitřní zvukový systém analog stereo" a to samé"digital stereo", ale ty jsou šedivé a neaktivní.
V Ovládacím centru - hw - nastavit zvuk:
Zde si pro vaši zvukovou (Silicon Integrated Systems [SiS]|AC'97 Sound Controller) kartu můžete vybrat alternativní ovladač (buď OSS nebo ALSA)
Vaše karta nyní používá ovladač ALSA "snd_intel8x0" (výchozí ovladač pro vaši kartu je "snd_intel8x0")
zaškrtnuto mám "povolit Pulse audio"
Zvuk tedy z webového prohlížeče jde, ale z aplikací ne.
Díky předem za rady. Pavel
15  Uživatelské aplikace / Software - ostatní / Re: Krusader a šířka sloupce : July 30, 2011, 16:24:18
To s tím nikdo jiný nemáte problémy? Nebo všichni do nekonečna upravujete šířky sloupců v Krusaderu?
Donekonečna upravujeme. Tedy alespoň já, až doteď, kdy jsem se nas... a začal hledat na netu info, co jiní. Když jsem jel pod Mandrivou 2010.0 a kdoví co jsem to tam měl za Krusader, bylo vše v poho. Od té chvíle co jsem nainstaloval MDV Spring, Krusader 2.0.0 dělá nejen tyhle potíže se sloupcem ale ještě přidá něco legrace navíc. Považte. Když Chytnu myší sloupec, že ho roztáhnu jak potřebuju a jakmile dosáhnu určité šířky, on začne periodicky ve velké rychlosti sloupec stahovat, roztahovat, stahovat, roztahovat. A jen když prudce trhnu myší, už jde roztáhnout sloupec dle libosti. Vyzkoušeno ve vzteku. Světe div se, i pitomé nápady někdy vedou k cíli. Škubat myší se mi ale nechce, není to v manuálu. A další verze nikde. Opravdu - zkusím Tuxcmd, protože práce s Krusaderem je od jisté chvíle utrpením. A to jsem si ho tolik oblíbil.
: [1] 2 3 4