Přihlásit
: [1]
   |   
: Vytvorenie FTP serveru  ( 9257 )
joriga
Newbie
*

Karma: 0
: 6


« : February 01, 2009, 09:45:24 »

Poraďte mi, kde nájdem návod, postup ako si vytvoriť FTP server.
Hobil
Hero Member
*****

Karma: 58
: 4 006


« #1 : February 01, 2009, 10:20:02 »

http://www.owebu.cz/linux/vypis.php?clanek=926
pripadne nektere dalsi:
http://www.extrahardware.cz/totalni-navod-stavime-vsestranny-domaci-server?page=0,4
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:ftp


v mandrive je instalacni prikaz vyse uvedeneho serveru urpmi proftpd, konfigurace viz prispevky vyse. Konfigurace se pochopitelne odviji od toho, co od neho ocekavate.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
alda81
Hero Member
*****

Karma: 43
: 2 621


alda81@jabber.cz


« #2 : February 01, 2009, 10:26:02 »

kurňa Hobil mě předběhl 

mě strýček Google pro změnu našel tyto odkazy
http://www.linuxexpres.cz/praxe/zakladni-konfigurace-bezpecneho-ftp-serveru
http://www.opensuse.cz/instalace_a_konfigurace_ftp_serveru

příkaz pro instalaci urpmi vsftpd (pod rootem), instalace je mezi distribucemi rozdílná, nastavení je už stejné

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member
*****

Karma: 52
: 3 298« #3 : February 01, 2009, 12:28:25 »

Jestli je to na nějaké opravdu jednoduché účely bez ověření, měl by stačit balíček anonftp (FTP s anonymním přístupem).

Pokud jsou na té mašině (serveru) založení uživatele a jde o přístup k jejich datům, pak stačí balíček proftpd - jména a hesla se berou automaticky ze systému.

Vše ostatní bude vyžadovat nějaké nastavení toho FTP serveru. Je možné použít balíček drakwizard a v Ovládacím centru Mandrivy přibudou nástroje na nastavení serverů - i FTP serveru. Je to jednoduché, ale funguje to.

RadimR


« #4 : December 10, 2009, 23:42:00 »

Mám nainstalovaný FTP server ProFtp. Mám jednoho uživatele, kterého používám i pro ftp, tento má standardně nastavený přístup do domovské složky, tam mám namountované potřebné datové složky, na které takto tímto ftp uživaletem přistupuji. Je možné na stejný server ale do JINÉ složky soubězně přistupovat jako anonymous??? tzn. bez přihlášení?
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member
*****

Karma: 52
: 3 298« #5 : December 12, 2009, 13:52:32 »

Určitě to jde, kuk sem: http://www.proftpd.org/localsite/Userguide/linked/c781.html

Jan Grill
Newbie
*

Karma: 0
: 18


« #6 : February 13, 2010, 20:41:17 »

Mám trochu podobný problém, stačí mi jen odpověď, že to určitě jde, pak už se s tím nějak poperu.
 Běží mi ProFTPd 1.28 na Mandrake 9.2 (ano, opravdu muzeum, běží v pohodě už osmým rokem) ve standardní konfiguraci, to znamená jednak s možností přihlášení jednotlivých uživatelů jménem a heslem do jejich adresářů v /home a nebo s možností anonymního přihlášení bez hesla do určeného adresáře /var/ftp/pub respektive /var/ftp/uploads. Potřeboval bych vytvořit druhý anonymní přístup pro jediného uživatele, webkameru, se zápisem do jiného adresáře (např. /var/www/html/kamera), ale se zachováním původního anonymního přístupu do /var/ftp. Když zadám do konfiguračního souboru pro anonymní FTP dva anonymní přístupy, každý pro jiného uživatele a s jiným cílovým adresářem, definovaným proměnnou <Anonymous /cesta>, ProFTPd mi vždycky vezme jen ten posledně nadefinovaný. Nechci obrázek z webkamery posílat do veřejně přístupného adresáře upload, aby mi tam škodílkové nedávali jiné obrázky. Vzhledem k tomu, že jde o přenos periodicky se opakujícího jediného souboru, nechce se mi kvůli tomu v systému vytvářet nového uživatele se všemi jeho adresáři, hesly a symbolickým linkem z adresáře http. Podle náznaků, které jsem vybrouzdal na Googlu, by snad něco takového jako dva anonymní přístupy mělo jít udělat, ale jistotu nebo alespoň náznak konfigurace nemám. Uměl byste prosím někdo poradit?
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member
*****

Karma: 52
: 3 298« #7 : February 15, 2010, 19:36:04 »

Podle náznaků, které jsem vybrouzdal na Googlu, by snad něco takového jako dva anonymní přístupy mělo jít udělat, ale jistotu nebo alespoň náznak konfigurace nemám. Uměl byste prosím někdo poradit?

http://www.proftpd.org/docs/configs/anonymous.conf

Jan Grill
Newbie
*

Karma: 0
: 18


« #8 : February 16, 2010, 09:04:09 »

Tohle je věc, se kterou jsem začal, ale nějak se to se mnou nebaví dle mých představ. Vždy funguje, podle pořadí v konfiguračním souboru, buď jen anonymní přihlášení jako ftp nebo jen jako další uživatel, v mém případě webcam. Asi mám někde chybně uživatelská práva k některému adresáři, ale není čas to řešit. Vyřešil jsem to neanonymním přihlašováním jako jeden z uživatelů a symlinkem pro příslušný soubor (obrázek) z /var/www/html do adresáře daného uživatele. Z hlediska bezpečnosti to asi není optimální, ale řešení to je a funguje. Zatím to stejně běží jen pokusně na klonu aktivního serveru, s VIA EPIA Mini ITX a čtyřgigovou CF kartou, na kterou jsem přepsal po patřičné redukci původní obsah disku. Běží to krásně, dokonce se po přidání dvou spojů na adaptér CF>IDE rozběhl DMA přenos, takže je to rychlé jako Ultra ATA 133 (s CF kartou PRETEC 233x).
Děkuji za pomoc a hezký den.
: [1]
   |   
 
: