Přihlásit
: 1 [2]
   |   
: Ktoré vydanie Mandrivy/Mandrake pokladáte za najlepšie/najhoršie a prečo?  ( 3905 )
erik.aragorn
Full Member

: 182

Zivot je pes a pes je najlepsi priatel cloveka!

290008509
« #15 : April 06, 2009, 17:35:04 »

Preco nevyjde???...ci vdaka slavnej financnej krize z usa??

Linuxový maniak!! Mandriva rulez
GNOME forever!!
No jo som aj mobilný maniak, nemusim zrovna Windows, ale v telefonoch ide o super vecicku, aspon tam sa im podarilo nieco.

Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #16 : April 06, 2009, 17:36:40 »

Nekde se to tu uz resilo, psal to Ivan. Staci pohledat.

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #17 : April 06, 2009, 19:54:36 »

nakladatelstvi nema zajem...
2009 se neprodava tak, jak se cekalo (nestihly se vanoce,...)

Nicmene to nema zadny vliv na vydani nove verze a dostupnosti FREE vydani 2009.1 nekdy koncem dubna ci zacatkem kvetna.

Po nastaveni repozitaru a doinstalovani ovladacu lze vcelku snadno (a zdarma) ziskat plnohodnotny system.

Forum a hlavne wiki bude plna navodu jak na to.

H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Jiří Doskočil
Full Member

: 188

jiridoskocil@jabber.cz

« #18 : April 11, 2009, 13:51:47 »

Nejlepší je Mandriva 2009.1 RC 2 :-), ale teď vážně.
 Před něco málo více jak rokem mi spadly Widle a to tak, že mi vzaly sebou docela důležitá data, pak mi odešla  zákl. deska a dodělala zbytek. (zálohování můj problém, to zde neřeším).
 Po renovaci PC přišel na řadu výběr OS a začala má anabáze s linuxem.  Po chvíli hledání a tápání v různých distrech mě nakonec nejvíce oslovila Mandriva.
2008.0 -
 Problém: moc nové železo. nerozchodil jsem zvukovku, zlobil internet.
2008.1 -
 Paráda zvuk a internet chodí, objevuji linux, bojuji se správou softwéru, hledám disk C:, nelíbí se mi Gnome, KDE 3.5 je podobné woknům, ale nějak to není ono...
2009.0-
 Po měsíci učení, zkoušení, něco úplně nového, KDE4. Líbí se mi, ale cokoliv nastavit, předělat, pro  mě, linuxového začátečníka, ohromný problém. Reinstaluji 2x do týdne. Paráda lze přeinstalovat bez formátování oddílu /home, data neztrácím. Na chvíli se vracím k 2008.1, ale 09 s KDE4 mě nedá spát. Tak to zkouším znovu a znovu, získávám zkušenosti, už nemusím přeinstalovat systém kvůli kdejaké prkotině. A když se mě děti ptají, co chci pod stromeček, moje odpověď zní, Mandrivu 2009.0 CZ. Nakonec jsem si ji po Vánocích koupil.
 Nelituji, získávám systém, který opravdu funguje, rady z knihy mi také přijdou vhod. Začínám si připadat jako linuxový expert, experimentuji se zdroji, přidávám si alternativní Mib, zdroje pana Cyroně, ale nejsem linuxový expert... Objevuji nějaké drobné chyby, nejsem schopen je odstranit, smiřuji se s tím.
2009.1 RC2 -
 Zkouším ji nainstalovat, KDE 4.2.2 je stabilní, vysoce použitelné, líbí se mi a najednou tam nejsou některé chyby co tam byly ve verzi 2009.0. Těším se na ostrou verzi, bude opravdu dobrá, moc dobrá.

« : April 11, 2009, 14:32:14 Jiří Doskočil »
: 1 [2]
   |   

: