Přihlásit
: 1 2 [3] 4
   |   
: Mandriva 2009 a priucka  ( 24413 )
Lucie
Hero Member

: 734

« #30 : April 03, 2009, 12:59:14 »

Jak říká Peťoš, spousta lidí včetně mě po zkušenosti s KDE 4.1.2 v 2009 na KDE4 definitivně zanevřela. Je to asi tak, jako když si pořídíš něco co ti moc nefunguje, tak potom inovovanou verzi téhož už nechceš a radši si pořídíš něco jiného.
Před časem jsem narazila na tento tmářský článek: http://www.root.cz/clanky/kdy-bude-4-pouzitelne/

Nikdy neudělám dnes nic, co mohu neudělat taky zítra. (Fernando Pessoa)
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #31 : April 03, 2009, 13:04:10 »

Jak říká Peťoš, spousta lidí včetně mě po zkušenosti s KDE 4.1.2 v 2009 na KDE4 definitivně zanevřela. Je to asi tak, jako když si pořídíš něco co ti moc nefunguje, tak potom inovovanou verzi téhož už nechceš a radši si pořídíš něco jiného.
Doporucuji vyzkouset ted nejnovejsi KDE 4.2.2
Fakt se mi libi... (u Xfce zustanu, ale rozhodne ne proto, ze by KDE4 uz bylo jakkoli spatne/nestabilni)
http://www.mandrivalinux.cz/cerstve-kde-4-2-2-muzete-mit-jeste-dnes

Před časem jsem narazila na tento tmářský článek: http://www.root.cz/clanky/kdy-bude-4-pouzitelne/
Tohle je vážně hodně, hodně a ještě jednou hodně špatný článek (málokdy se vidí, že by měl hodnocení 3,4... )
« : April 03, 2009, 13:06:04 Peťoš »

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #32 : April 03, 2009, 14:02:34 »

Líp bych to nenapsal

H. Tmář

Problém je, ty jeden demagogický Tmáři , že toto můžeš aplikovat na v podstatě na jakoukoliv novou verzi čehokoliv, že jo... Takový seznam ti můžu napsat na každou verzi Mandrivy, ostatně podívej se do starších Errata. Namátkou si vzpomínám na KDE 3.2 RC, kernel RC, Xy RC, OOo RC, zničené LG mechaniky atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. S každou novou verzí Mandrivy se objevují podobné "fůůůj" vlny na něco, co je tam nového, stačí se podívat do historie tohoto fóra. Jenže běžných lidí, viz kontext výše uvedené debaty, se přitom z 90 % týká jen toto:

...jediný reálný problém, na kterým jsem u BFU narazil, byla absence vyskakovacího okna po vložení média do mechaniky (čili syndrom "dám tam CD a nic to nedělá")...

Dej tomu půl dne, projdi si fórum a spočítej, kolik normálních lidí mělo doopravdy problém s distribučním KDE 4. Ne s tím, že si rozesr*li zdroje nebo nastavení. Deset? Dvacet? Sto? Bože, knih je prodaných tisíc, downloadů u nás bude tak deset tisíc, možná padesát! Tomu říkáš problémová záležitost?

Mně chlapi nevadí, když napíšete, že to je nedodělané a nesedí to. Ale nepište to hergot v momentě, kdy už to dávno a dávno neplatí. Pěťošovi jsem to říkal když jsme řešili tento thread - než něco napíšu, tak si to sakra ověřím a nespoléhám na to, že před měsícem nebo dvěma se to chovalo tak či onak. Podívejte se tam a určitě pochopíte, o co mi jde.

Největší problém je v tom, že když tohle napíší nebo přiživují lidi s kreditem jako Hobil nebo Peťoš (nechci konkrétně jmenovat ), bude to to stovka dalších opakovat ještě dva roky zcela v duchu historky o opicích a banánech. Sami se tak paradoxně podílí na negativním obrazu distra, které podporují a prosazují. To by jeden neřekl, co? A další finta je v tom, že když pak chcete uvést věci na pravou míru tak dlouho potrvá, než těch dalších sto lidí překřičíte. Berte to jako fakt - takhle to prostě funguje.

Tohle mi doopravdy vadí. Vlastně ne vadí, to bych se špatně vyjádřil - ve skutečnosti mně to pěkně sere.

http://www.root.cz/clanky/kdy-bude-4-pouzitelne/
Tohle je vážně hodně, hodně a ještě jednou hodně špatný článek (málokdy se vidí, že by měl hodnocení 3,4... )

Protože ho psal Vojtěch Bednář - doktorand psychologie na UP. Jeho kompetence se v tomto případě, stejně jako smysl a obsah jeho článků o free/open source, limitně blíží nule. Kdo se s jeho "prací" v oblasti někdy potkal, určitě mi dá za pravdu, kdo mi nevěří, nechť si projde odkazované články na Rootu...
« : April 03, 2009, 14:28:00 Ivan Bibr »

ppp

« #33 : May 04, 2009, 05:48:03 »

Jakou část práce spotřebovala kniha a jakou distribuce?
Je naděje, že by mohla být aspoň distribuce 2009.1CZ, když už nebude kniha?
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #34 : May 04, 2009, 09:53:41 »

Nevim, co tim myslis, ale nebude nic pro 2009.1

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Paur
Hero Member

: 1 416

http://pavel-linux.blogspot.com/

312891810
« #35 : May 04, 2009, 10:05:45 »

MDV 2009.1 Free i One (obě volně ke stažení) jsou samozřejmě počeštěné. Instalační DVD v paketu s knihou bylo stejné jako verze free, druhé DVD bylo s repozitáři a doplňkovým SW. To vše pro 32 i 64 bit, takže 4 DVD.

Vše podstatné lze nainstalopvat po nastavení zdrojů SW i z repozitářů, jenom je to méně komfortní.

NTB: Acer Extensa 5220 (Celeron 1,73 GHz,2GB), Mageia 2 32bit KDE 4.8.2)
PC: Intel C2D E4300,2GB,NVidiaGF7600GS,Mageia 2 32 bit KDE 4.8.2, WinXP Pro
Tablety: SmartQ V5-II (ARM 720 MHz, 256 MB, 2 GB, Android 2.1, Ubuntu 9.10 LXDE), Archos 101G9 (OMAP 2x1 GHz , 512 MB, Android 4)
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

« #36 : May 04, 2009, 13:44:55 »

Jakou část práce spotřebovala kniha a jakou distribuce?

Nebude, protože se to nezaplatí.

Jak napsal Paur, většinu těch věcí si můžete udělat ručně - někomu to trvá hodinu, jinému tři dny, ale je to možné. My máme tohle všechno připraveno tak, že je to celé na jedno kliknutí a máme to taky docela dobře otestované. Bohužel příprava a testy stojí nemálo času a peněz a když není produkt, není na čem vydělávat.
« : May 04, 2009, 16:52:40 Ivan Bibr »

petrherynk
« #37 : May 07, 2009, 22:25:43 »

Já se přiznám, že jsem takový domácí tester pro sebeělat. Hraji si s Ubuntu 9.04, Mandrivou Spring, Kubuntu 9.04 a Linux Mint. Na dvou noteboocích. KDE 4.2. se mi nezdá vůbec špatná, jen si to chce s ní trochu pohrát. Zlobí KMail resp. Kontact ale časem to snad někdo spraví. Jde mi zvuk, video, na poštu Evolution, Firefox prostě to co potřebuji chodí. Ve všech distrech. Knížku 2009 jsem si koupil ale ne pro instalaci ale spíš pro potěchu duše. Ten problém není podle mne v KDE ale obecně v nechuti lidí dělat něco jinak než nejjednodušší cestou. A s tím nikdo nic podle mne neudělá. To co mne zlobí je spíš nejednotnost hardware zejména grafických karet a používaných systémů, které je neberou. To je dle mne větší problém než prodej knížek.
Zirafak
« #38 : May 09, 2009, 20:34:47 »

Já se přiznám, že jsem takový domácí tester pro sebeělat. Hraji si s Ubuntu 9.04, Mandrivou Spring, Kubuntu 9.04 a Linux Mint. Na dvou noteboocích. KDE 4.2. se mi nezdá vůbec špatná, jen si to chce s ní trochu pohrát. Zlobí KMail resp. Kontact ale časem to snad někdo spraví. Jde mi zvuk, video, na poštu Evolution, Firefox prostě to co potřebuji chodí. Ve všech distrech. Knížku 2009 jsem si koupil ale ne pro instalaci ale spíš pro potěchu duše. Ten problém není podle mne v KDE ale obecně v nechuti lidí dělat něco jinak než nejjednodušší cestou. A s tím nikdo nic podle mne neudělá. To co mne zlobí je spíš nejednotnost hardware zejména grafických karet a používaných systémů, které je neberou. To je dle mne větší problém než prodej knížek.

Covece jsi jako ja,hracicka,zaroven sbiras zkusenosti. Jen trosku zareji,kdyz tak me opravte nebo rovnou servete,kdyz se nekdo zmini ze pouziva i ubuntu tak se mi zda ze jde karma dolu.  :nebo je to muj paranoidni stihoman :-)
« : May 09, 2009, 20:36:36 Zirafak »
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

« #39 : May 09, 2009, 21:45:48 »

kdyz se nekdo zmini ze pouziva i ubuntu tak se mi zda ze jde karma dolu.  :nebo je to muj paranoidni stihoman :-)

Zbytečná paranoia...

Zirafak
« #40 : May 09, 2009, 21:48:19 »

To jsem rad,jestli sem se nekoho dotkl tak se omlouvam.
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #41 : May 09, 2009, 22:53:19 »

kdyz tak me opravte nebo rovnou servete,kdyz se nekdo zmini ze pouziva i ubuntu tak se mi zda ze jde karma dolu.  :nebo je to muj paranoidni stihoman :-)

paranoiku, karma může klesat i bez používání ubuntu 

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Zirafak
« #42 : May 10, 2009, 08:30:13 »

paranoiku, karma může klesat i bez používání ubuntu 

njn znam hodne lidi a dost velka vetsinaj sou falesni sobci sem nejak stratil viru v poctive lidy  ,tez nejsem dokonali ale snazim se ve svem okoli neublizovat druhym.  jeste ze mam mandrivu ,ubuntu a vubec je tu dost lidy na ktere se mohu spolehnout . vsak se tesim na pristi sraz v brnisku ci v jinem meste  .  Linuxu zdar   
petrherynk
« #43 : May 10, 2009, 22:11:08 »

Určitě ano a Linux je jen jeden i když dister hodně. Rozhodující je chuť ten systém zvládnout.
Ged
Full Member

: 215

17002977
« #44 : July 20, 2009, 21:39:09 »

Drzim palce s kniznim vydanim MDV 2010 a odladenou verzi balicku na DVD?

Chtel bych jen uvist par prikladu proc jsem presel na GNOME, potazmo na Ubnutu 9.04 misto MDV 2009.1 - KDE4

1. Potreboval jsem neco jednoducheho pro rodice
2. Mozna je to subjektivni pocit, ale na monitoru 17" s rozlisenim 1024x768 mi KDE4 oproti GNOME prislo trochu nenazrane na prostor
3. Uz me nebavilo zkouset MDV na livecd a v ubuntu live cd je pekne klikatko na prenos systemu na flashku
4. Doma mame pripojeni pres o2 mobilni internet tak jsem pod ubuntu moc neresil podporu flashe, streamovych videi ..... dodneska se mi to nepodarilo pod ubuntu rozumne vyresit - coz jsem treba v krabicove verzi MDV resit nemusel.
5. Ve verzi mdv 2009 mi v kipi pluginech chybela takova samozrejma vec jako hromadne zmensovani fotek - v ubunutu je to pekne integrovane do nautilusu
.
.
.

Abych zase tak neschazoval mdv tak v ubuntu 9.04 me desne depta nasledujici:

1. Nemoznost v geditu zvolit po otevreni textoveho souboru jine kodovani
2. Na pocatku nefungujici nektera stream videa
3. Nepritomnost nativniho "gnome Krusaderu" - tuxcmd neni pro me to prave a mix gnome/kde4 aplikaci provozovat nechci
4. Oproti KDE4 mi chybi koncept plasmy nebo alespon to mnozstvi a konfigurovatelnost plasmoidu (dodneska jsem nenasel nejaky screenlet na poznamky ktery by umoznoval nastavit promenou vysku i sirku elementu - ne tomboy mi svou komplikovanosti nevyhovuje;)).

S kniznim vydanim mdv/ubuntu drzim palce, i kdyz vaham jaky system/variantu si koupim?

Jednou jsem ho videl na vanoce

Gold "3-Ethyl-1,2,2-trimethyl-bicyclo[2.1.0]pentane"

jabber: uranit@jabbim.cz
: 1 2 [3] 4
   |   

: