Přihlásit
: 1 2 3 [4]
   |   
: Mandriva 2009 a priucka  ( 24427 )
Rovano
Newbie
*

: 12

« #45 : September 20, 2009, 20:42:16 »

Zkuste hledat balíky screenlet nebo gagdet.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #46 : September 20, 2009, 21:37:40 »

Chtel bych jen uvist par prikladu proc jsem presel na GNOME, potazmo na Ubnutu 9.04 misto MDV 2009.1 - KDE4

No, GNOME můžete s úspěchem používat i v Mandrivě .

4. Doma mame pripojeni pres o2 mobilni internet tak jsem pod ubuntu moc neresil podporu flashe, streamovych videi ..... dodneska se mi to nepodarilo pod ubuntu rozumne vyresit - coz jsem treba v krabicove verzi MDV resit nemusel.

Nutno dodat, že flashe a stream videa jsou v knižním vydání Ubuntu vyřešeny stejně jako v knižním vydání Mandriva Linuxu - prostě fungují hned a bez problémů.

S kniznim vydanim mdv/ubuntu drzim palce, i kdyz vaham jaky system/variantu si koupim?

Ubuntu má pro mne zásadní nevýhodu - nemá MCC. Pár lidem jsem ho dal a kdo nemá žádné požadavky, je spokojen - stejně jako s MDV. Nutno dodat, že některým lidem opravdu přijde GNOME jednodušší a přehlednější a "sedí" jim více (těm pak dávám Ubuntu, kde je dle mého GNOME lépe vyladěné).

Kdo má nestandardní požadavky, ten je v průseru - např. kamarád chtěl nastavit, aby se mu datový oddíl d windows připojoval automaticky hned při startu. A prostě to nedal - editaci fstab nezvládl ano po dvou hodinách skypování, žádná rozumný GUI nástroj na to není, takže teď čeká, než se uvidíme osobně. V MDV žádný problém - tři klepnutí v MCC a je hotovo. I když sami ten postup nevymyslí, tak s asistencí to nakliká každý (vyzkoušeno). Editace fstab je nad síly BFU který má v počítači "tři disky" přesto, že harddisk je tam jen jeden (a ani mu to není divné).

Rovano
Newbie
*

: 12

« #47 : September 22, 2009, 00:07:48 »

Připojení oddílu (např. FAT32) lze nastavit hned při instalaci. Později je to horší.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #48 : September 22, 2009, 18:35:59 »

Připojení oddílu (např. FAT32) lze nastavit hned při instalaci. Později je to horší.

To by to ten uživatel musel vědět, že to chce hned při instalaci. On to ale nevěděl, přestože u ní seděl se mnou a dokonce si na to nevzpomenul ani poté, co jsme ten oddíl v Ubuntu museli nejdřív připojit a pak se na něj podívat a natahal si sto ikon na plochu. A až přijel domů, tak se divil, že zmizely ikonky z plochy a "nic nefunguje". Toto je realita - takhle fungují lamy. Domluvit s nimi editaci fstab je práce pro vraha s doživotním trestem, jedině tehdy je totiž  k dispozici dostatek času .

: 1 2 3 [4]
   |   

: