Přihlásit
: [1]
   |   
: instalace 2009.0 + KDE 3.5  ( 1707 )
Daniel Jan
Full Member

: 145

daniel_j@njs.netlab.cz

242962207
« : March 22, 2009, 17:42:19 »

Příjemný den ,
Mám problém :-(
Při pokusu instalovat celý systém na kompletně formátovaný disk se objeví probém.
Můj postup :
- instalace 2009.0 + IceWm
- restart
- zprovoznění wifi
- aktalizace SW - nejprve 4 soubory a pak zbytek cca 160  > vyžadován restart z důvodu nového Kernel

- konec > při pokusu o "Zavést Mandriva Linux 2009" se po extrémně dlouhé době (5 min) načtení objeví konzolová hláška  > Starting udev : udevd-event[808]: '/sbin/modprobe' abnormal exit  [OK]   a blikající kursor (čekající na něco chytrého)

použiji "bezpečně zavést Mandriva Linux 2009" se objeví textová konzolový výpis končíci poslední řádkou : Non-volatile memory driver v1.2  (a blikající kurzor opět chtějící něco chytrého napsat)

pokud na začátku použiji "desktop 2.6.27.19.1mnb" > tak doba načtení je stejná (5 min) a výsledek stejný

pokud použiji na začátku "Linux s jádrem 2.6.27-desktoprc8-2mnb" > načtení stejně dlouho a výsledek stejný

Možná že postupuji špatně > má někdo > osvědčenější tip na instalaci KDE 3.5 ?
Lucie
Hero Member

: 734

« #1 : March 23, 2009, 03:07:45 »

Já jsem to nedělala pomocí IceWM, ale pomocí Gnome. Nainstalila jsem 2009.0 s Gnome, po instalaci jsem hned přidala zdroje a doinstalovala task-kde3.5 a češtinu, restartla a teprve potom jsem nastavovala  a doinstalovávala všechno možné a aktualizaci jsem pustila až úplně nakonec když už bylo všechno ostatní hotové, a fungovalo to.

Nikdy neudělám dnes nic, co mohu neudělat taky zítra. (Fernando Pessoa)
Daniel Jan
Full Member

daniel_j@njs.netlab.cz

242962207
« #2 : March 25, 2009, 11:27:58 »

Drobet jsem pokročil, jen k dokonalosti je ještě daleko.
- Z hrůzou jsem zjistil že přidání zdroje z DVD-Extra není možné neb místo přidání zdroje mi to otevře v KWrite.  Naštěstí se mi podařili s pomocí přidat zdroje jiné a tím to "přeskočit"
- Sice se nastartování systému stále zasekává na stejném místě ale podařilo se mi čistě náhodně najít klávesovou zkratku [Ctrl+Alt+č] . Po té se to rozběhne a normálně funkčně systém se načte .

Tuší někdo odkud vane vítr , respektive jak lze "zmrazit" obrazovku v okamžiku opětovného spuštění zavedení systému , abych mohl vypsat kvůili čemu se to zasekne ?
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #3 : March 25, 2009, 11:31:22 »

jak nastartujes do grafickeho prostredi (KDE3), tak pust terminal a napis: dmesg. Nebude to tam tak pekne (myslim s [OK] a podobne) jako pri startu systemu, ale najit to tam pujde. Pak to dej sem...

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Daniel Jan
Full Member

daniel_j@njs.netlab.cz

242962207
« #4 : March 25, 2009, 17:55:38 »

jnapis: dmesg.  Pak to dej sem...

Vzhledem k délce : překročilo to 20 000 znaků přikládám jako přílohu .

* dmesg (24.12 - 206 .)
iPrazdroj
Newbie
*

: 9

« #5 : March 26, 2009, 09:14:44 »

Ona to nebude až tak chyba KDE 3.5, ale nějakých nových balíčků. Mně to dělá u KDE 4 z příručky. Před aktualizací pohoda, po ní mi to píše to samé. Tedy mluvím o 32bit verzi. U 64bit, kterou mám plně aktualizovanou, to nedělá. Ještě zkusím před aktualizací stáhnout nejnovější KDE4 a třeba to pomůže.
: [1]
   |   

: