Přihlásit
: [1]
   |   
: Dve také isté Mandrivy na disku ...  ( 1191 )
Pavol
Full Member

: 161

« : April 08, 2009, 21:18:27 »

Kúpil som knihu Mandriva 2009 a ešte pred inštaláciou mám nejaké otázky:
Stav: mám na disku Win Vista, MDV 2008.1, PCLinuxOS a MDV2009 (One verziu), chcel by som novú 2009 (z knihy) nainštalovať na miesto 2008.1 (s tým, že budem mať zatiaľ aj tú One verziu - pre istotu). Týmpádom budem mať po inštalácii dve MDV 2009 (jednu z knihy, jednu One) - otázka: nebude sa to "biť", bude sa dať v Grube vybrať bootovať z jednej, alebo z druhej?

Ďalšia otázka, nesúvisiaca s týmto: v knihe sa píše, že po pridaní bonusov z extra DVD sa pridá Kaffeine a Amarok z KDE3 (okrem iného). Pýtam sa teda: to tam budú potom dva Amaroky (KDE3 a KDE4)? A ako to bude keď dám aktualizovať systém, prípadne prostredie KDE 4.2.2 - ostane mi to tam, (teda Amarok KDE3 a KDE4) alebo sa to automaticky vymení za novšiu verziu (to by potom asi boli dva Am. z KDE4)? Možno sa pýtam hlúposti, ale zasa toľko do Linuxu nevidím ...

CPU: Intel Pentium Dual Core E 2180, Doska Intel DG31, Grafika NVidia GF 9500 GT, MDV 2009.1
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : April 08, 2009, 21:21:02 »

Kdyz instalator mandrivy najde mandrivu na disku, nabidne brzy na zacatku instalace volbu Instalace nebo Aktualizace. Vyber Instalace a o neco pozdeji Vlastni rozdeleni disku. Tam ji pridelis samostatne diskove oddily. Tak se nic prat nebude.

K te druhe casti neporadim - KDE nepouzivam. Snad nekdo jiny.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Pavol
Full Member

: 161

« #2 : April 08, 2009, 21:42:04 »

Vďaka.

CPU: Intel Pentium Dual Core E 2180, Doska Intel DG31, Grafika NVidia GF 9500 GT, MDV 2009.1
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #3 : April 09, 2009, 22:28:32 »

Kúpil som knihu Mandriva 2009 a ešte pred inštaláciou mám nejaké otázky:
Stav: mám na disku Win Vista, MDV 2008.1, PCLinuxOS a MDV2009 (One verziu), chcel by som novú 2009 (z knihy) nainštalovať na miesto 2008.1 (s tým, že budem mať zatiaľ aj tú One verziu - pre istotu). Týmpádom budem mať po inštalácii dve MDV 2009 (jednu z knihy, jednu One) - otázka: nebude sa to "biť", bude sa dať v Grube vybrať bootovať z jednej, alebo z druhej?

Měl by to zařídit instalátor tak, že budou na výběr obě verze Mandriva Linuxu. Nemohu to potvrdit, sám používám jiný systém - zavaděče zapisuji na root oddíl každé instalace + mám jednu hlavní, z které to celé rozděluji.

Ďalšia otázka, nesúvisiaca s týmto: v knihe sa píše, že po pridaní bonusov z extra DVD sa pridá Kaffeine a Amarok z KDE3 (okrem iného). Pýtam sa teda: to tam budú potom dva Amaroky (KDE3 a KDE4)? A ako to bude keď dám aktualizovať systém, prípadne prostredie KDE 4.2.2 - ostane mi to tam, (teda Amarok KDE3 a KDE4) alebo sa to automaticky vymení za novšiu verziu (to by potom asi boli dva Am. z KDE4)? Možno sa pýtam hlúposti, ale zasa toľko do Linuxu nevidím ...

Co tam zůstane záleží na balíčích KDE 4.2.2 - mohou způsobit, že se starší Amarok odinstaluje, ale nemusí. Není to na 100 %, ale myslím, že se odinstaluje. Nicméně to není problém - správcem softwaru jde kdykoliv nainstalovat zpět.

V knize doporučujeme verzi 1 proto, že nepadá. Aktuální verze 2 už je docela v pohodě, takže je podle možné ji normálně používat. Zkuste to a uvidíte.

: [1]
   |   

: