Přihlásit
: [1]
   |   
: VFS: Busy inodes on changed media  ( 1118 )
Pavol
Full Member

: 161

« : April 10, 2009, 00:06:04 »

Čo to preboha je! Kúpil som knihu MDV 2009 a nainštaloval ju (teda Mandrivu, nie knihu :-) ). No a problém na problémy - inštalácia prebehla v poriadku. Keďže rozlíšenie obrazovky bolo asi len na 800x600, skúsil som cez Nastavenie systému nastaviť grafiku (Nvidia 9500 GT) a správne rozlíšenie (1680x1050). Ale ajhľa! - po odhlásení a prihlásení to stále vypisovalo toto hore: VFS: Busy inodes on changed media.
Nevediac ako na to - reinštal.
Tentokrát som aktualizoval systém ešte počas inštalácie, dodal zdroje z Extra DVD, pridal som bonusy a až potom som sa jal nastavovať. Výsledok "tentýž" - ten nápis sa len množil a množil, zaujímavé je, že po reštarte natvrdo resetovacím tlačidlom to nabehlo v pohode (rozlíšenie o.k.).
Ďalší problém - štartujem Firefoxy a idem pridať záložky z HTML súboru, ktorý mám na win D disku. A ľaľa - ten blbý neviem čo ho ani nevie otvoriť, darmo klikám na New volume (tak sa volá).
No nič dal som aktualizovať na KDE 4.2.2 a uvidíme. Kurňa - veď mi to robí viac starostí ako One verzia z netu - a to by mala byť CZ verzia nejako lepšia ...
Sorry za výlev  - ale musel som si uľaviť. 

CPU: Intel Pentium Dual Core E 2180, Doska Intel DG31, Grafika NVidia GF 9500 GT, MDV 2009.1
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #1 : April 10, 2009, 00:27:24 »

Čo to preboha je! Kúpil som knihu MDV 2009 a nainštaloval ju (teda Mandrivu, nie knihu :-) ). No a problém na problémy - inštalácia prebehla v poriadku. Keďže rozlíšenie obrazovky bolo asi len na 800x600, skúsil som cez Nastavenie systému nastaviť grafiku (Nvidia 9500 GT) a správne rozlíšenie (1680x1050). Ale ajhľa! - po odhlásení a prihlásení to stále vypisovalo toto hore: VFS: Busy inodes on changed media.
Nevediac ako na to - reinštal.
Tentokrát som aktualizoval systém ešte počas inštalácie, dodal zdroje z Extra DVD, pridal som bonusy a až potom som sa jal nastavovať. Výsledok "tentýž" - ten nápis sa len množil a množil, zaujímavé je, že po reštarte natvrdo resetovacím tlačidlom to nabehlo v pohode (rozlíšenie o.k.).

Hlášení "VFS: Busy inodes on changed media." se objeví tehdy, když vytáhnete DVD z mechaniky, ze které ještě nějaký program čte nebo na ni přistupuje (typicky souborový manažer). Nemá to nic společného s ovladači NVidie a není to chyba CZ verze, což si můžete vyzkoušet na libovolné jiné instalaci - bude se chovat stejně. Ano, reset je také řešení, protože de facto odstraní problém s přístupem na neexistující médium . Ale stejně jako reinstall je to v podstatě nesmysl.

Hlášení je běžně vidět pouze v textové konzoli a v grafice jsem to nikdy neviděl  - takže nevím, co znamená "stále vypisovalo toto hore". Dokonce jsem ho neviděl nikdy ani v KDE4. I když jsem jej párkrát zažil, nikdy jsem nenarazil na nějaké vedlejší efekty - vzhledem k výše uvedenému nemá cenu se tím dále zabývat.

Ďalší problém - štartujem Firefoxy a idem pridať záložky z HTML súboru, ktorý mám na win D disku. A ľaľa - ten blbý neviem čo ho ani nevie otvoriť, darmo klikám na New volume (tak sa volá).
No nič dal som aktualizovať na KDE 4.2.2 a uvidíme. Kurňa - veď mi to robí viac starostí ako One verzia z netu - a to by mala byť CZ verzia nejako lepšia ...
Sorry za výlev  - ale musel som si uľaviť. 

Nastavte si ten windows disk pomocí ovládacího centra MDV, ovladač ntfs-3g, popsáno v knize.

Pavol
Full Member

: 161

« #2 : April 10, 2009, 07:40:49 »

No ... môže byť. Robilo to samozrejme v textovom režime. Problém je, že to do toho režimu spadlo po tom ako som dal "Odhlásit" aby som vyskúšal nastevenie grafiky. A pritom som postupoval presne podľa pokynov systému - dať disk Installer, Extra a tak.
Inak problémy sú už vyriešené - dal som KDE 4.2.2 a relatívne všetko funguje (až na kipi, Akonadi a Kopete).
Mimochodom, prístup na win disky funguje - ono nefunguje iba keď sa to (asi Dolphin) otvorí z Firefoxu (Záložky - Knihovna stránek - Importovat a zálohovat - Importovat HTML atď). Musím ísť cez /mnt, kde sú win disky primountované.

CPU: Intel Pentium Dual Core E 2180, Doska Intel DG31, Grafika NVidia GF 9500 GT, MDV 2009.1
: [1]
   |   

: