Přihlásit
: [1]
   |   
: Dotaz se podobá automatickému dotazu počítačového viru nebo spywarové aplikace  ( 5159 )
DaJa
Newbie
*

: 38

« : April 27, 2009, 19:51:49 »

Mám být v klidu a nebo si prohledat disk na spyware či podobné zvířátko?
Při spuštění odkazu ze Záložek v prohlížeči Mozila Firefox 3.0.8 mi Google stále píše níže uvedenou zprávu. Záložky jsem včera i dříve bez problémů používal. Můžu mít něco v počítači? Že bych tím odkazem něco nekalého spouštěl? Neustále mi někdo scanuje porty. Nemohl někdo něco spáchat z venku? Možná také moc plaším, ale raději se zeptám zkušenějších. Díky za odpověď.
"
Google    
 Chyba    

Omlouváme se,

... ale váš dotaz se podobá automatickému dotazu počítačového viru nebo spywarové aplikace. Z důvodu ochrany našich uživatelů vaši žádost nemůžeme nyní zpracovat.

Váš přístup obnovíme co nejdříve to bude možné, a proto akci zkuste brzy zopakovat. Pokud máte podezření, že váš počítač nebo síť byly napadeny, můžete zatím spustit antivirový program nebo odstraňovač spywaru, abyste měli jistotu, že ve vašem systému nejsou viry ani jiný nežádoucí software.

Pokud se vám neustále zobrazuje tato chyba, můžete problém vyřešit, když smažete soubor Google cookie a znovu přejdete na stránky Google. Pro pokyny týkající se prohlížeče prosím navštivte online centrum podpory vašeho prohlížeče.

Je-li tím ovlivněna celá vaše síť, máte k dispozici více informací v Centru nápovědy pro hledání na webu Google.

Omlouváme se za nepříjemnosti a doufáme, že brzy znovu použijete Google.
"

jentzek
Sr. Member

: 305

« #1 : April 27, 2009, 20:17:39 »

Muzu Te uklidnit, viry a podobne serepeticky na Linuxu moc neslapou. Podle meho nazoru by se soft. spolecnostem nevyplatilo tvorit viry a prodavat medicinu pro mensinovy system na trhu :-)
Ja osobne tyto hlasky beru s nadsazkou, protoze tento balast na tvojem systemu v 99,97% pripadu nepojede.
Pro klid doporucuju http://test.bezpecnosti.cz
Jakub Šenk
Hero Member

: 1 254

« #2 : April 27, 2009, 21:33:08 »

a normální www.google.com Vám to nedělá? Myslím, že stačí smazat cookies..Kdysi mi to taky tak dělalo...

PC: AMD AthlonXP 2000+, 1,5 GB RAM, GF 4 MMX 64 MB VRAM.

WWW: http://senkjakub.blogspot.com
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #3 : April 27, 2009, 22:25:56 »

Shift+Ctrl+Del ->smazat cookies (je to tam napsáno).

DaJa
Newbie
*

: 38

« #4 : April 28, 2009, 20:39:32 »

Děkuji za rady.
Cookies jsem smazal ale stále mě to blokovalo. Dnes jsem spustil počítač a zkusil to znovu. Pustilo mě to dál, tak nevím. Stále mě znervózňuje to že si tak někdo neustále a asi z nudy scanuje porty, prohlíží si co mi běží na počítači. Proto mě napadlo, že se někdo dostal do počítače a něco nastavil. Zkušení uživatelé se mohou v případě napadení bránit. Já mám pouze Firewall v automatickém režimu, ale nesedím u něj pořád abych jej vždycky zapnul. Už jsem některé IP adresy uložil do černé listiny na trvalo. Znáte nějaký odkaz na informace o této činnosti? Chtěl bych to pochopit a v případě potřeby umět patřičně reagovat. Důležitá data mám mimo PC ale na trénování útoku to může být dobrý cíl.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #5 : May 10, 2009, 16:49:03 »

Chyba je určitě na té druhé straně, prostě to něco špatně vyhodnotí. Na nějaké další informace je dobré zeptat se samotného Googe .

: [1]
   |   

: