Přihlásit
: [1] 2
   |   
: Aktualizační repozitáře  ( 5251 )
Ilfirin

« : May 12, 2009, 09:54:11 »

Dobrý den.

Mám problém s aktualizací Mandrivy 2009.1 neboli Spring.

V aktualizačních repozitáři mám drahně málo aktualizací. Jejich seznam lze nalézt např. zde
ftp://ftp.free.fr/pub/Distributions_Linux/MandrivaLinux/official/2009.1/x86_64/media/main/updates/

Jak je vidno, moc toho tam není a také se mi toho moc neaktualizuje. Firefox mám stále ve verzi 3.0.8 apod.

Dost mě to trápí, protože chci na Mandrivu přejít, ale bez funkčních repozitářů se můžu jít tak akorát klouzat.
Taky mi nefunguje restricted, ale to teď není tolik důležité. Hlavní je ta aktualizace.

Všude vychází spousta pochvalných článků a nevidím, že by si někno někde stěžoval, takže zřejmě dělám něco špatně, ale nevím co. Zkoušel jsem repozitáře přidat několika způsoby a vystřidal několikero mirrorů ale stále s neúspěchem. A už je to nějaký pátek co Mandriva vyšla, tak jestli není závada u mě, je to dost ...

Děkuji

Michal Smrž
David Šindelář
Full Member

: 155

316500139
« #1 : May 12, 2009, 10:16:14 »

A už je to nějaký pátek co Mandriva vyšla
Mno, nějaký ten pátek to je, konkrétně dva. Myslím, že měsíc nebo dva od vydání už bude aktualizací mnohem víc.
Můžete také vyzkoušet verzi 2009, třeba i českou verzi s knížkou. Po aktualizaci KDE na 4.2.2 Vám zajisté bude také dobře sloužit.

Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #2 : May 12, 2009, 10:35:25 »

Jak píše David. Zatím aktualizací moc není. Aktualizace totiž zásadně vycházejí z Cookeru, který se otevřel snad před týdnem. Ja sam aktualizace mel jen... no moc jich nebylo...
FF bude, jen to chce chvilku počkat. A nač potřebuješ aktualizace? Jak řikas, ze čteš, tak vis, ze MDV je hodne stabilni uz od zakladu - skoro dokonala a nepotreba nic opravovat

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Jakub Šenk
Hero Member

: 1 254

« #3 : May 12, 2009, 21:25:28 »

Moc děkuji za OO.o 3.1 Nikde není (zatím), jen na MIB, teda CZ verze, EN je běžně k dostání.

PC: AMD AthlonXP 2000+, 1,5 GB RAM, GF 4 MMX 64 MB VRAM.

WWW: http://senkjakub.blogspot.com
petrherynk
« #4 : May 12, 2009, 21:52:26 »

Mně vadí jen ten KMail nebo Kontact, nevím který z těch dvou způsobuje padání. V Ubuntu už je chyba zřejmě opravena, tam to drží nejen v Kubuntu ale i Ubuntu.
petrherynk
« #5 : May 12, 2009, 22:07:08 »

Chtěl jsem se zeptat, v Mandrivě Spring 64 je jaké KDE?
Paur
Hero Member

: 1 416

http://pavel-linux.blogspot.com/

312891810
« #6 : May 12, 2009, 22:49:38 »

Stejné jako v 32 bitové verzi 2009.1 - KDE 4.2.2

NTB: Acer Extensa 5220 (Celeron 1,73 GHz,2GB), Mageia 2 32bit KDE 4.8.2)
PC: Intel C2D E4300,2GB,NVidiaGF7600GS,Mageia 2 32 bit KDE 4.8.2, WinXP Pro
Tablety: SmartQ V5-II (ARM 720 MHz, 256 MB, 2 GB, Android 2.1, Ubuntu 9.10 LXDE), Archos 101G9 (OMAP 2x1 GHz , 512 MB, Android 4)
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #7 : May 12, 2009, 23:08:24 »

V aktualizačních repozitáři mám drahně málo aktualizací. Jejich seznam lze nalézt např. zde
ftp://ftp.free.fr/pub/Distributions_Linux/MandrivaLinux/official/2009.1/x86_64/media/main/updates/

Jak je vidno, moc toho tam není a také se mi toho moc neaktualizuje. Firefox mám stále ve verzi 3.0.8 apod.

Repo máš nastavené v pořádku, aktualizací pro 2009.1 je zatím jenom pár. Před chvílí začalo něco vycházet, je možné, že se to v téhle várce objeví. Jestli chceš aktualizace sledovat ručně, můžeš se dívat sem: http://www.mandriva.com/rss/feed/security.

Dost mě to trápí, protože chci na Mandrivu přejít, ale bez funkčních repozitářů se můžu jít tak akorát klouzat. Taky mi nefunguje restricted, ale to teď není tolik důležité. Hlavní je ta aktualizace.

Tomu já říkám jednoduše "Mandríííva", aneb typicky francouzský přístup. Jestli chceš Mandrivu používat, holt si na něj budeš muset zvyknout. Občas mně to s*r*, ale není to nic hrozného. Jestli přecházíš z jiného distra, tak pěkný a aktuální pokec o specifických vlastnostech Mandrivy najdeš třeba tady. Mandrivu a její distro zaměřené na BFU je den/týden v updatech netrápí, což chápu - většina BFU stejně nic neaktualizuje, ani když na ně bliká vykřičník z lišty. Vidím to dnes a denně na všech kompech, okolo kterých chodím....

Je ale pravda, že tentokrát jim to docela trvá, obvykle jsou updaty o dost dřív. Jinak ještě co se repozitářů týče, doporučuji smazat odkazy na konkrétní server a naklikat zdroje ve správci softwaru - používá to mirrorlisty a je to poměrně spolehlivé (přežije to výpadek mirrorů).

Aktualizace totiž zásadně vycházejí z Cookeru, který se otevřel snad před týdnem.

Oj oj oj! Já bych naopak řekl, že aktualizace skoro vůbec nevycházejí z Cookera, protože Mandriva téměř u všeho backportuje patche - viz changelogy a verze aplikací v distrech, které zůstávají stejné! Výjimkou je právě Firefox a možná ještě pár dalších balíčků..
« : May 12, 2009, 23:16:46 Ivan Bibr »

petrherynk
« #8 : May 13, 2009, 07:41:42 »

Díky za odpověď.
Ilfirin

« #9 : May 13, 2009, 14:33:34 »

Mandrivu a její distro zaměřené na BFU je den/týden v updatech netrápí, což chápu - většina BFU stejně nic neaktualizuje, ani když na ně bliká vykřičník z lišty. Vidím to dnes a denně na všech kompech, okolo kterých chodím....
To máte samozřejmě pravdu.
Ale zrovna Firefox je takový zprofanovaný, všude se píše o jeho nové verzi a jak nová verze opravuje kritickou chybu a je nutný okamžitý update...
Jak pak těm uživatelům vysvětlit, že všude jinde ten update je, ale v Mandrivě rozhodli, že pro něj není důležitý?

Musím přiznat, že jsem silně zklamán. Na Mandrivu jsem jako idealBFU distro hodně sázel, ale tohle nemůžu prostě překousnout.

Přesto mockrát děkuji za objasnění situace. Já se furt bál, že mi něco zásadního uniká.
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #10 : May 13, 2009, 16:12:39 »

Ale zrovna Firefox je takový zprofanovaný, všude se píše o jeho nové verzi a jak nová verze opravuje kritickou chybu a je nutný okamžitý update...
pro nedočkavé - Firefox 3.0.10 se mi dnes objevil v aktualizacích

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Paur
Hero Member

: 1 416

http://pavel-linux.blogspot.com/

312891810
« #11 : May 13, 2009, 17:16:33 »

Přijde mi to trochu paranoidní, ale pokud chceš mít opravdu vždy poslední verzi FF, doporučuji:
1. odinstalovat FF pomocí Ovládacího cetra nebo urpmi
2. stáhnout si verzi přímo se stránek firefoxu http://www.mozilla.com/en-US/
3. rozbalit do nějakého adresáře
4. spustit, používat, popř. ještě nastavit odkazy pro spouštění z menu nebo plochy a asociace souborů
5. veškerá nastavení včetně záložek budou převzata z předešlé verze automaticky
Tato verze se totiž aktualizuje automaticky ze stránek firefoxu, nezávisle na operačním systému.

NTB: Acer Extensa 5220 (Celeron 1,73 GHz,2GB), Mageia 2 32bit KDE 4.8.2)
PC: Intel C2D E4300,2GB,NVidiaGF7600GS,Mageia 2 32 bit KDE 4.8.2, WinXP Pro
Tablety: SmartQ V5-II (ARM 720 MHz, 256 MB, 2 GB, Android 2.1, Ubuntu 9.10 LXDE), Archos 101G9 (OMAP 2x1 GHz , 512 MB, Android 4)
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #12 : May 13, 2009, 18:28:09 »

Ale zrovna Firefox je takový zprofanovaný, všude se píše o jeho nové verzi a jak nová verze opravuje kritickou chybu a je nutný okamžitý update... Jak pak těm uživatelům vysvětlit, že všude jinde ten update je, ale v Mandrivě rozhodli, že pro něj není důležitý? Musím přiznat, že jsem silně zklamán. Na Mandrivu jsem jako idealBFU distro hodně sázel, ale tohle nemůžu prostě překousnout.

Viz to co jsem psal výše - opravdová BFUčka toto fakt neřeší, velmi často ani neklikají na ikonku s updaty. Opravdu, mám to vyzkoušeno, je to tak. Takže jim netřeba nic vysvětlovat, jim je to prostě jedno. Takových je 95 % a z tohoto pohledu je Mandriva stále idealBFU distro.

My máme jiné nároky, ale žít se s tím dá v pohodě. Je opravdu dobré přečíst si ten zápisek, na který jsem odkazoval, leccos vysvětlí. Update Firefoxu už vyšel, právě píšu oznámení na web.

petrherynk
« #13 : May 13, 2009, 18:57:05 »

Viz to co jsem psal výše - opravdová BFUčka toto fakt neřeší, velmi často ani neklikají na ikonku s updaty. Opravdu, mám to vyzkoušeno, je to tak. Takže jim netřeba nic vysvětlovat, jim je to prostě jedno. Takových je 95 % a z tohoto pohledu je Mandriva stále idealBFU distro.

My máme jiné nároky, ale žít se s tím dá v pohodě. Je opravdu dobré přečíst si ten zápisek, na který jsem odkazoval, leccos vysvětlí. Update Firefoxu už vyšel, právě píšu oznámení na web.
Zajímavé, mně ne.
Ilfirin

« #14 : May 13, 2009, 19:31:07 »

Update Firefoxu už vyšel, právě píšu oznámení na web.
A nejen Firefoxu. Také Epiphany (dobrá, jsme furt u Firefoxu) ale i gnome-python a další. Vypadá to, že aktualizační repositář ožívá. A s tím opět ožívá můj zájem :-)
: [1] 2
   |   

: