Přihlásit
: [1]
   |   
: 2009.1 a spousta problémů  ( 4531 )
Jirka Hoblík

« : July 23, 2009, 16:49:29 »

Běžně se vypořádávám s drobnými problémy, ale po instalaci 2001.9 je toho na mne nějak moc. Maje AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+, instaloval jsem si Mandrivu pro 64bit - a při KDE4 se stroj stal neúnosně pomalým - jsem zvyklý mít všechno možné spuštěno zároveň, ale dosud mi to takovou zátěž nepřineslo. Tak jsem zkusil přejít na GNOME. Jenže tam mi z nějakého záhadného důvodu nefunguje klávesnice.

A aby toho nebylo málo - tiskárna se nenastavuje během instalace, ale poté - a nabídka působí pro mne nanejvýš záhadně. Chápu, že roste zájem o síťový tisk a že tiskárny připojené k paralelnímu portu  už nejsou a nebudou in, ale když doma archaickou tiskárnu Deskjet 510 použiju jednou za měsíc, nestojí mi za to kupovat novou. Když mám tiskárnu zapnutou, zareaguje na "Hledání tiskáren" a to je asi tak vše. Pokoušel jsem nějak nastavit paralelní port (teď už nevím, v které kolonce) /dev/lp0 - ale dosáhl jsem leda hlášky: Zpráva o stavu tiskárny je 'Unable to open device file "/dev/lp0": Permission denied'.

Tak jsem přešel z 64bitové instalace na 586-ovou, rychlost je taková, jak bych si ji představoval, ale GNOME ani tiskárna mne nějak nechtějí poslouchat. Kdyby náhodou někdo tušil, o čem mluvím, budu povděčen. Přál bych si aby linux nebyl jen pro ajťáky.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : July 24, 2009, 11:12:53 »

doinstalovat balicek system-config-printer (pokud neni)
ten spustit (jako spravce, root) a najit v nem a nainstalovat spravny ovladac
mozna to bude chtit doinstalovat i jine balicky, system si o ne rekne sam
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #2 : July 24, 2009, 11:50:08 »

doinstalovat balicek system-config-printer (pokud neni)
ten spustit (jako spravce, root) a najit v nem a nainstalovat spravny ovladac
mozna to bude chtit doinstalovat i jine balicky, system si o ne rekne sam

Podle dostupných informací všechno nainstalované má - jinak by neviděl "Hledání tiskáren" (navíc system-config-priter chybí jen v edici One, ale ta není 64bit na DVD, čili musí mít Free).

Jenže tam mi z nějakého záhadného důvodu nefunguje klávesnice.

To znamená co? Nejde vůbec - nic nepíše? Jak potom pracujete?

Pokoušel jsem nějak nastavit paralelní port (teď už nevím, v které kolonce) /dev/lp0 - ale dosáhl jsem leda hlášky: Zpráva o stavu tiskárny je 'Unable to open device file "/dev/lp0": Permission denied'.

Zkuste sebe (uživatele) přidat do skupiny lp. To by mělo vyřešit práva na /dev/lp* při dalším přihlášení. Ale nezdá se mi to, podle všeho tohle nastavujete v ovládacím centru, tudíž jako root, který žádné omezení nemá. Kde a jak nastavujete tu tiskárnu, s jakým uživatelem?

Ivko
Sr. Member

: 290

« #3 : November 14, 2009, 13:05:06 »

To poznám. Mne to robí tiež. Jednoducho som si, keď som prešiel na 2009.1 a zistil, že je problém, ešte raz nainštaloval 2009.0, skopíroval cestu tlačiarne do nejakého súboru a znova som nainštaloval 2009.1. Ja viem, je to cesta naokolo, ale nenašiel som lepší spôsob. Potom som si dal pridať tlačiareň - INÉ a do URL som skopíroval tú cestu z 2009.0. Ináč, už skôr som mal problém s tlačiarňou HP 820C - zdalo sa mi, že je stará. Jednoducho tie staršie už nevidí. Ale pri zadaní PRESNEJ cesty, ju nájde a funguje v poriadku.
: [1]
   |   

: