Přihlásit
: [1]
   |   
: Tisk z wine  ( 4190 )
effa
Newbie
*

: 7

215638396
« : October 03, 2009, 08:49:07 »

Ahojte,
zkouším rozchodit účetní program Money S3 pod wine na Mandrivě 2009spring. Soft jede velmi dobře, vše je funkční až na tisk sestav. Pokud z wine vytisknu nějakou sestavu, nebo fakturu, špatně to zarovnává text. Výsledkem je to, že nejsou čitelné poslední jeden nebo dva znaky ve sloupci. Je jedno, jestli tisknu do souboru, nebo přímo na tiskárnu, pořád stejné. Pokud ale přímo v money vyexportuju sestavu do pdf a tu pak otevřu v prohlížeči a vytisknu, je to ok. Zkoušel jsem všelicos, doinstalovat písma, nastavení tiskáren, nastavené velikosti písma, úprava sestav atd. Pořád stejné. Vzor špatného a dobrého dokumentu přikládám.
Nemáte někdo podobnou zkušenost a řešení? Jsem s Mandrivou spokojený a nechci se pořád do win XP.
.

* dobry.pdf (77.15 - 404 .)
effa
Newbie
*

215638396
« #1 : October 03, 2009, 08:53:16 »

Nenatáhl se vzor vadného tisku. Tak ještě jednou

* vadny.pdf (91.34 - 257 .)
« : October 03, 2009, 09:06:12 Peťoš »
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #2 : October 03, 2009, 09:05:56 »

Hmm, tak si rikam -- je to velky problem exportovat a pak tisknout? Chyba totiž může být jak v nastavení wine tak i v nastavení tiskárny. Ten export do PDF je podle meho nejmene bolestivy.

Ale pokud, tak napiš, co máš za tiskárnu? Nastavoval jsi to nejak ve wine?

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
effa
Newbie
*

215638396
« #3 : October 03, 2009, 10:58:40 »

Hm ne, wine mám 1.1.17 tisk jsem tám nijak nenastavoval, nabídne to tiskárny dostupné v linuxu.
Možnost exportu ve wine do pdf a pak tisk je jistota a jasné řešení. Ale když by to šlo tisknout přímo, bylo by to dokonalé. Takže zkouším googlím.
Myslím že bude problém ve wine. Cokoliv pod linuxem přímo vytisknu v poho. Napadlo mě, že by to mohlo být písmem, takže jsem z windows natáhl všechny písma i do linuxu. Ale nepomohlo to. Zkoušušel jsem i vyšší verzi wine, tuším 1.1.30, ale stejné. Možná nějaká knihovna chybí?? Nebo config?? Jedno je jisté, tu fakturu to tvoří podle počtu řádků a kazí se jenom tyto oddíly, nahoře hlavička a základní data jsou ok, ale níže kde je počet kusá, ceny a sumáře, to zlobí. Když vezmu formulář kde je jenom několik okýnek, bez řádkování, tak to je na jedničku. budu zkoušet dál, snad na to příjdu. 
effa
Newbie
*

215638396
« #4 : October 19, 2009, 22:34:50 »

Zdravím všechny.
Po delší době jsem se vrátil k tomu tisku. Zkoušel jsem zkoušel a nakonec jsem toho zakopaného psa fakt našel.
Shrnu pro ty, kteří by chtěli money S3 mít pod linuxem:
- používám MAndrivu 2009.1, nainstalované wine 1.1.30
- mám notebok za pětku, kde je hlavně slabá grafika, je lepší mít instalaci na kvalitním stroji, můj hardware Fujitsu Siemens Esprimo V5535, 2 procesory Intel Core 1,73GHz, 2GB RAM, grafika SIS, žádná hitparáda, ale jede to
- wine jsem nijak nenastavoval, standardní instalace, simuluji windows XP
- instalace money proběhla bez zádrhelu, nenašel jsem jedinou chybu v účetních datech.
- nefunkční jsou xml přenosy, a pak export do pdf a odeslání mailem, export seznamů do excelu .xls jde,nicméně zlobí diakritika. Ale to určo půjde poladit.
- tisk funguje standardně, wine používá tiskárny nainstalované v linuxu
- je nutné upravit formuláře pro tisk dokladů, money používá soft pro úpravu formulářů - "Editor Formulářů", je to zcela funkční až na jednu maličkost, v tom programu  lze upravit výšku i šířku písmenka , tzn vyberu písmo Arial, velikost 9, ale v dalším nastavení lze ještě upravit výška a šířka. Dosáhne se tím zhuštění textu. Je to hezký, ale wine potažmo linux vezme Arial velikost 9, takže je výsledkem nedotisklé konce hodnot ve sloupci. Proto je nutné upravit formuláře a použít písma bez upravené šířky.
Mnoho zdaru.
M.K.

David Šindelář
Full Member

: 155

316500139
« #5 : October 20, 2009, 06:44:33 »

Pokud nemáš Money S3 koupené, vyzkoušej WinStrom (http://www.winstrom.eu/), hoši to píšou v Javě a mají i balíčky pro Mandriva Linux.

effa
Newbie
*

215638396
« #6 : November 02, 2009, 21:02:31 »

Díky za info, aleMoney mám koupené z dřívější windows-doby. Snad kdybych příště něco řešil...Ale to je téma pro jiné forum.
: [1]
   |   

: