Přihlásit
: [1]
   |   
: Sdílení souborů a složek mezi MDV2009 a WinXP  ( 3976 )
VietcongCoop
Newbie
*

: 18

« : October 18, 2009, 21:30:15 »

Zdravím všechny,

mám na vás dotazy ohledně sdílení souborů a složek mezi MDV2009 a WinXP. Spojeno přes drátovou LAN, IP adresu každému PC přiděluje router (Zyxel P334), sdílení nastaveno přes Sambu.

Dotaz č. 1) Nasdílené adresáře na stroji s WinXP jdou pod MDV2009 otevřít, číst i měnit, vše v pořádku. Drobná chybka se občas objeví a sice, že nejde do stroje s Mandrivou nakopírovat některý ze souborů (naposledy to byly torrenty) - objeví se hláška:
"Error while copying "Ubuntu.torrent".
There was an error copying the file into /home/ak/Desktop.
Show more details -- Přístup odmítnut" - nevíte někdo, čím by to mohlo být? Jiné soubory se kopírují normálně, bez potíží...

Dotaz č. 2) Nasdílené složky na PC s Mandrivou nejdou vidět na stroji s WinXP. Sice mi to zobrazuje skupinu MDKGROUP, ta ale rozkliknout už nejde. Pod WinXP se ukáže chybová hláška:
"Položka Mdkgroup není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce. Obraťte se na správce serveru a ověřte oprávnění.
Cesta v sítí nebyla nalezena."
Pod Mandirvou, když jsem do MDKGROUP lezl přes Smb4K to hodí hlášku:
"The list of servers could not be retrieved.
Read the error message under "Details" to find out more.
Detaily:
Could not connect to server LOCALHOST
Connection failed: NT_STATUS_BAD_NETWORK_NAME"
Jak se to dá spravit? Co dělám špatně?
Sdílení jsem nastavoval přes toho blbuvzdorného Sambího průvodce, tak tam snad nic špatně nebude...

Poraďte, prosím.
Ivko
Sr. Member

: 290

« #1 : October 19, 2009, 11:07:02 »

Čo sa týka dotazu č. 1, tak ja som sa s tým veru nestretol. Je však otázka, či skutočne všetci hostia majú dovolený prístup nielen pre čítanie, ale aj pre zápis pre všetky typy súborov.
Čo sa týka dotazu č. 2, tak ja osobne som si všimol, že toto mi robí od momentu, keď som povýšil na KDE 4.3. Pred tým to šlo v pohode. Myslím, že Samba nie je zladená s niečim v KDE. Ale nie som si istý. Sedel som nad tým hodiny a skúšal som rôzne nastavenia. Vždy je to o tom istom. Ani dovolenie práv v graf. prostredí, ani v MCC nič nezmenilo.
Ak mám byť úprimný - keď to nefunguje zapísať na môj, tak to ostatní zapíšu na svoj počítač a stiahnem si to od nich.
VietcongCoop
Newbie
*

« #2 : October 19, 2009, 20:46:30 »

Souhlas, obcházím to také tak.
Na stroji s WinXP je složka pro sdílení i zápis a holt se to přehazování souborů musí provádět takto oklikou.

Je to ale "workaround", není to čisté vyřešení problému.
pert2
Sr. Member

: 291

« #3 : October 19, 2009, 22:41:01 »

Dej sem výpis ze souboru /etc/samba/smb.conf
VietcongCoop
Newbie
*

« #4 : October 21, 2009, 21:30:52 »

Tady je přiložen...

* smb.conf (20.7 - 263 .)
Ivko
Sr. Member

: 290

« #5 : October 22, 2009, 08:48:28 »

Vyriešil som to takto - pozrite si výpis.
Mne to funguje. Zatiaľ.

* smb.conf (19.7 - 280 .)
pert2
Sr. Member

: 291

« #6 : October 22, 2009, 18:34:12 »

1. K tomu prvnímu výpisu (VietcongCoop) -  vše vypadá OK.
Typnul bych si na špatně nastavená práva adresáře /home/ak/MyDownloads.
Pro přístup kohokoliv do adresáře by měly být práva sdíleného adresáře rwx-rwx-rwx.
Ke změně stačí napsat do příkazového řádku: chmod 777 /home/ak/MyDownloads
Doporučil bych také změnit název na /home/ak/mydownloads.

Connection failed: NT_STATUS_BAD_NETWORK_NAME"
Doufám, že jméno tvého počítače neobsahuje diakritiku (ř,ý,ž atd.), mezery (např. "muj  počítač") a má maximálně 15 znaků (omezení dané NetBIOS).
Jméno počítače se nastavuje v MCC v konfiguraci připojení k internetu.
Jméno počítače je možné zobrazit v příkazovém řádku (konzole) příkazem: uname -n

2. K tomu druhému výpisu (Ivko):
Pokud je jen sdílený adresář pro všechny, je zbytečné mít v sekci [global] řádek:
security = user
Nahradil bych jej:
security = share
Pokud ti vše funguje, není co řešit...

3. K oběma výpisům:
Doporučil bych přidat tyto řádky ke sdílení (na konec souboru - ke konkrétnímu sdílení):
guest ok = yes
guest only = yes

"guest ok = yes" je naprosto stejný parametr jako public = yes.
Mě ze záhadných důvodů parametr "public = yes" nefungoval v Mandrivě 2008.1.
Parametr "guest only = yes" vyloučí (a přeskočí) jakékoliv přihlašování jménem a heslem, připojení ke sdílené veřejné složce by mělo být teoreticky rychlejší.

: [1]
   |   

: