Přihlásit
: [1]
   |   
: aplikace npviewer.bin ohlásila pád...  ( 6274 )
baltazar
« : November 25, 2009, 18:53:39 »

Zdravím všechny! Tak tohle hlášení o chybách (viz titulek) se mi každou chvilku objevuje při prohlížení v Moz.Firefoxu,při tom ale nepozoruji nějaké omezení,žádné sekání,na pohled vše šlape jak má,včetně přehrávání médií.Zajímavé je,že se tahle hláška objevuje jen v Gnome.Zajímalo by mne,o co vlastně jde a jak se tý hlášky zbavit.
Díky za radu!
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : November 25, 2009, 19:08:28 »

npwiever.bin je Adobe Flash player plugin do Firefoxu.
Zkus:
1. vypnout firefox
2. odinstalovat flash player od Adobe
3. nainstalovat distribucni flash-player-plugin (v konzoli urpmi flash-player-plugin)
4. nahlasit chybu vyrobci (Adobe) - at s tim neco udelaji.

Stejny problem se tahne napric vsemi distribucemi. Na strankach Red Hatu navrhuji odinstalaci balicku libflashsupport, ale ten Mandriva nepouziva.
H.
« : November 25, 2009, 19:13:20 Hobil »

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
baltazar
« #2 : November 25, 2009, 22:52:25 »

Pustil sem se do toho dle tvého návodu,ale hned z kraje jsem narazil na problém:rpm s adobe-flash-player chybí,nevím teda,jak ho odinstalovat,pomohla by rada,ledaže by nebyl vůbec instalovaný,i když jsem ho instaloval přímo ze stránek Adobe,dokonce i složka /home ho obsahuje: /home/user/.adobe/Flash_Player/AssetCache/SFTHC9S5 -pak to pokračuje  třemi podsložkami neznámého typu.Pokus o smazání nevyšel,koš to vyplivl spátky.Není vidět ani v správci doplňků Firefoxu.Flash-player-plugin naistalovaný je.
« : November 25, 2009, 22:54:20 baltazar »
Hobil
Hero Member

« #3 : November 25, 2009, 23:53:56 »

Mandrivacky balicek flash-player-plugin zadny *.bin neobsahuje:

:
  urpmq -l flash-player-plugin #vypise soubory obsazene v rpm balicku
/usr/lib/mozilla
/usr/lib/mozilla/plugins
/usr/lib/mozilla/plugins/LICENSE.flashplayer
/usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
/usr/sbin/download-flash-player-plugin
/var/lib/flash-player-plugin
/var/lib/flash-player-plugin/flash-plugin-10.0.32.18-release.i386.rpm

Pokud by jsi stahl rpm balicek od Adobe, mel by jsi tam tohle:
/usr/lib/flash-plugin
/usr/lib/flash-plugin/LICENCE
/usr/lib/flash-plugin/README
/usr/lib/flash-plugin/homecleanup
/usr/lib/flash-plugin/libflashplayer.so #tohle je vlastne ten prehravac
/usr/lib/flash-plugin/setup
/usr/share/doc/flash-plugin-10.0.xx.xx #adresar dle stazene verze
/usr/share/doc/flash-plugin-10.0.xx.xx/readme.txt

Tedy:
1. Odinstaluj vsechny balicky, co maji v nazvu flash.
2.zkus najit ten soubor "/usr/lib/flash-plugin/setup" a jako root ho spustit, Mozna obsahuje nabidku odinstalovani, nevim, nezkousel jsem.
3. Pokud ne, tak z adresare kde jsou obsazeny pluginy do prohlizece odstran soubory obsahujici v nazvu flashplayer (u firefoxu v Mandrive jde o adresar /usr/lib/mozilla/plugins). Stejne tak by mel zmizet adresar /usr/lib/flash-plugin se vsim, co obsahuje.
4. znovu nainstaluj distribucni flash-player-plugin.

Spust FF a uvidis, jestli to pobezi.

V kazdem pripade jde o bug, ktery se bude muset resit vydanim dalsi verze flash-playeru.

H.

baltazar
« #4 : November 26, 2009, 18:50:55 »

Vyhodilo mi tohle:
 urpmq -l flash-player-plugin
/usr/lib/mozilla
/usr/lib/mozilla/plugins
/usr/lib/mozilla/plugins/LICENSE.flashplayer
/usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
/usr/sbin/download-flash-player-plugin
/var/lib/flash-player-plugin
/var/lib/flash-player-plugin/flash-plugin-10.0.32.18-release.i386.rpm

Tedy žádný Adobe(podvedly mne!)Dodržel jsem doporučený postup až na bod 2 a 3-po uninstalu flash-player-plugin ve spr.balíků tyhle soubory samy zmizely-kontroloval sem to před i po, >bod4. >od+přihlášení >zážeh FF...dneska zatím žádná hláška! Včera tuhle dobou jich už bylo na deset.Nechci to zakřiknout.Přehrávání taky O.K.
Děkuji za pomoc,Hobile!
« : November 26, 2009, 19:02:25 baltazar »
Hobil
Hero Member

« #5 : November 26, 2009, 23:14:39 »

super, at to vydrzi
H.

Espinosa

« #6 : January 07, 2010, 15:32:03 »

Npviewer je obecný "wrapper" jakéhokoliv Netscape/Mozilla/Firefox pluginu. S Flashem souvisí jen nepřímo, je to jiný, nezávislý projekt.

Primárně je určen pro adaptaci jakéhokoliv nativního pluginů pro jinou platformu než spuštěný browser (Firefox). V praxi prostě umožňuje spustit 32bit only plugin i pod 64bit Firefoxem v 64bit OS Linux, což by jinak přímo možné nebylo.

Pro přehrávání flashe ho můžete použít, u 32bit je to na vaší libovůli, u 64bit musíte (pokud zatím Adobe nevydal 64bit verzi tohoto pluginu).

Je v balíčku nspluginwrapper (tuším, píšu z hlavy). Flash je v balíčku flash-player-plugin (externí PLF repozitář) a je to jen "transparentní downloader"  (pseudobalíček) toho z Adobe (hádám z licenčních důvodů), takže je to úplně samé jako by jste si Flash nainstalovali přímo ze stránek Adobe.

Já nejdříve Npviewer (nspluginwrapper) odinstaloval, jakožto zbytečnou mezivrstvu, ale zase jsem se k němu vrátil. Má jednu super vlastnost pro každého. Vytáhne plugin out-of-process browseru, díky tomu je možné samostatně odstřelit jen flash a ne celý firefox, když se flash zasekne nebo zbytečně žere 80% CPU a to on rád a často

P.S.
Oficiální popisek balíčku nspluginswrapper:
nspluginwrapper - A compatibility layer for Netscape 4 plugins​                                                                                                                        
nspluginwrapper makes it possible to use Netscape 4 compatible plugins compiled for linux/i386 into Mozilla for another architecture, e.g. x86_64.

This package consists in:
* npviewer: the plugin viewer
* npwrapper.so: the browser-side plugin
* nspluginwrapper: a tool to manage plugins installation and update

P.S.S.
Mám dojem, že placená verze Madrivy nabízí Flash přímo z repozitářů Mandrivy a možná včetně nějakých specifických úprav, ale asi nic zásadního, je to closed software.
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #7 : January 07, 2010, 15:46:07 »

NSPluginWrapper mi osobně taky dělal problémy, patří mezi první odebrané součásti systému a zatím jsem jej nijak nepostrádal. To, že je flash nenažranec víme (proto jsou už více-jádrové procesory, aby se dal flash nejen spustit (jedno jádro), ale i ovládat (druhé jádro) ).

Mám dojem, že placená verze Madrivy nabízí Flash přímo z repozitářů Mandrivy a možná včetně nějakých specifických úprav, ale asi nic zásadního, je to closed software.
Ne, nenabízí. V restricted repozitářích je Opera, RealPlayer, Cedega a pár dalších, ale flash tam není

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Espinosa
Newbie
*

: 11

« #8 : January 07, 2010, 16:13:19 »

Tak jsem si udělal uživatele, aby bylo kam skládat chválu 

TO baltazar:
Zrovna jsem to kontroloval flash-player-plugin (externí PLF repozitář) je skuteč jen "transparentní downloader"  (pseudobalíček) oficiálního Flash playeru a pluginu od Adobe, takže je to úplně samé jako by jste si Flash nainstalovali přímo ze stránek Adobe. Balíček flash-player-plugin  má jen 3KB, to je moc málo, je to jen skript na stažení.
Ty soubory co vám  urpmq -l flash-player-plugin vypisuje jsou jen "virtuální" soubory, záznamy do RPM databáze, soubory u kterých se předpokládá, že je tam vyvtoří Adobe instalátor (nebo ten stahovací skript). Je to nutné kvůli konzistentnímu systému závislostí, teoreticky může existovat balíček, který je závislý na flash-player-plugin a tuhle informaci potřebuje znát.

TO Peťoš:
Zrovna jsem se chystal začít samostatný thread ohledně Flash playeru a jeho problémů, jestli tam není nějaký pozitivní trend, nebo někdo zatím nepřišel na nějaký fígl. Také mě to otravuje. No tak teď vidím že asi ne. Hmm, ale thread asi začnu.

Měl jsem na NSPluginWrapper stejný názor, ale praxe a experiment moje názory poopravil. Wrapper žádné problémy nedělal, je to koneckonců jen tenká mezivrstva, ty problémy dělá ten obalovaný plugin. Naopak přináší výhodu oddělení procesů prohlížeče a pluginu a samostatný odstřel pluginů.
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #9 : January 07, 2010, 16:24:55 »

Měl jsem na NSPluginWrapper stejný názor, ale praxe a experiment moje názory poopravil. Wrapper žádné problémy nedělal, je to koneckonců jen tenká mezivrstva, ty problémy dělá ten obalovaný plugin. Naopak přináší výhodu oddělení procesů prohlížeče a pluginu a samostatný odstřel pluginů.
Tuhle výhodu samozřejmě vidím, ale vzhledem k tomu,ž e pád ve Firefoxu nepamatuji už nějaký pátek, nepotřebuji jej Na 64bit stroji jej samozřejmě mám. Na 32bit ne. A ať už tu hlášku "aplikace npviewer.bin ohlásila pád" způsobuje cokoli (wrapper nebo to, co je wrappováno), nemám s tím problém. Jsem hold kluk štěstěny (a část věcí si hackuji sám )

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Hanush
Newbie
*

: 11

« #10 : August 27, 2011, 18:19:34 »

Odinstalování a nainstalování Flash Playeru ze stránek Adobe nemělo na chybu vliv.
Pomohlo odistalovat nspluginwrapper.

Používám 32Bit Mandriva 2010.0
: [1]
   |   

: