Přihlásit
: [1]
   |   
: odpojeni tiskarny při nezdařenem tisku  ( 4708 )
tomyp
Sr. Member

: 310

Smrt a daně máte jisté. Daně ovšem jistější.

375195726
« : February 09, 2010, 12:24:14 »

tiskárna multifunkce HP C5380
pokud zadám tisk a zapomenu, že je tiskárna vypnutá, tak dojde k tomu, že cups vyplivne chybu tisku a ve volbách tiskárny dojde k odšktrnutí "enabled" a tiskárna netiskne. Musí se jít do ovládacího centra a ručně zaškrtnout enabled ve vlastnostech tiskárny. Pak tisk pokračuje normálně.
Setkal se s tím někdo, je na to na to nějaké řešení?

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #1 : February 09, 2010, 17:09:14 »

Setkal jsem se s tím kdysi na 2009.1 a neskutečně jsem nadával. Podle mne je to opravené, protože toto chování už nepozoruji delší dobu. O jakou jde verzi MDV, máte aktualizováno?

tomyp
Sr. Member

375195726
« #2 : February 10, 2010, 15:07:45 »

MDV 2010 aktualizovaná.
asi už vím, kde je problém. Podle mě to způsobují právě ty multifunkce. Při zadání tisku se nedokážou zapnout. Mám to ozkoušeno i ve Windows a s canonem z práce, pouze se vytiskne hláška, že se tisk nezdařil a tiskárnu musím jít zapnout.
Teď jsem připojil starou tiskárnu hp deskjet 5652, abych si to ověřil, a ta funguje bez chyby. Myslím si, že to bude chybka v cupsu a budou to muset opravit autoři.
Jo teď si vzpomínám u neteří mám nainstalovanou 2009.1 a taky mají multifunkci. Řešil jsem ten samý problém. Nastavím tiskárnu, všechno jede a za tři dny je problém, že nejde tisk. A tiskárna tam pak taky neměla zaškrtnuté "enabled".

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

« #3 : February 11, 2010, 15:32:09 »

Trochu jsem s tím laboroval a problém opravdu nezmizel, nejspíš jsem se jen "podvědomě" naučil něco dělat jinak.

Takže přesný opis chování: když tisknu na vypnutou HP tiskárnu (mám tu jen USB), tak tisk "proběhne OK" - zařadí se do fronty, ale v system-config-printeru se pro danou tiskárnu vypne příznak "povolen" (asi to udělá CUPS). I když potom tiskárnu zapnu, dokument se nevytiskne a stejně tak se už nevytiskne ani nic dalšího. Musím vlézt do nastavení tiskáren a přes kontextovou nabídku tiskárnu povolit. Je to dementní a zcela jednoznačně je to chyba, takže ji nahlásíme.

Nyní další důležité věci:

1. Mám pocit, že totéž se děje nejen u místní tiskárny (USB), ale i u síťových tiskáren HP (nemám ji teď u sebe). Může to někdo potvrdit či vyvrátit?

2. Může to někdo z místních potvrdit/vyvrátit i pro jiné tiskárny než HP? Já mám dvě HP a používám na obou hplip, takže může jít o chybu hplip.

Peťoši koukni pls do Bugzilly jestli tam něco takového není. Jestli ne tak počkáme na nějakou odezvu a nahlásíme to, tohle je fakt stupidní a otravná chyba a je přítomna už od 2009.1. Dík.
« : February 11, 2010, 17:19:44 Ivan Bibr »

Hobil
Hero Member

: 4 006

« #4 : February 11, 2010, 15:55:55 »

Staricka USB tiskarna Canon BJC 2100
nema vypinac, takze pri odpojeni od el. site zmizi z nabidek tiskaren a tisk nelze provest. Pri pouziti prikazu lpr hlasi
:
 lpr pokus_tisk.txt
lpr: Error - no default destination available.
Po znovuzapojeni se musi vybrat tiskarna z dostupnych zarizeni (polozka je defaultne prazdna), pak tisk funguje. Teprve po vyberu tiskarny v graficke aplikaci zacne fungovat i prikaz lpr, pokud je zadavany bez parametru tiskarny.
Pokud zadam opetovne pripojenou tiskarnu a chci tisknout pomoci lpr drive, nez v grafice, lpr probehne OK jen kdyz explicitne zadam tiskarnu.
Rekl bych,  ze je to chovani OK.
H.
« : February 11, 2010, 16:00:35 Hobil »

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
tomyp
Sr. Member

375195726
« #5 : February 11, 2010, 16:58:53 »

Já to v odpovědi nenapsal moc srozumitelně:
ta 5652 korektně tiskne i když je při zadání tisku vypnutá.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
vallonew
Hero Member

: 801

« #6 : February 11, 2010, 17:22:00 »

Takže přesný opis chování: když tisknu na vypnutou HP tiskárnu (mám tu jen USB), tak tisk "proběhne OK" - zařadí se do fronty, ale v system-config-printeru se pro danou tiskárnu vypne příznak "povolen" (asi to udělá CUPS). I když potom tiskárnu zapnu, dokument se nevytiskne a stejně tak se už nevytiskne ani nic dalšího. Musím vlézt do nastavení tiskáren a přes kontextovou nabídku tiskárnu povolit. Je to dementní a zcela jednoznačně je to chyba, takže ji nahlásíme.
Mám HP (USB)a dělá mi to taky. Mě nepomůže vlézt do nastavení tiskáren a tiskárnu povolit! Mám ji povolenou a nic. Musím tisk zrušit a pak můžu znova tisknout. Pak už to je OK.
« : February 11, 2010, 17:27:37 vallonew »
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

« #7 : February 11, 2010, 17:42:43 »

Já to v odpovědi nenapsal moc srozumitelně:
ta 5652 korektně tiskne i když je při zadání tisku vypnutá.

USB, LPT nebo siťový Jetdirect?

tomyp
Sr. Member

375195726
« #8 : February 11, 2010, 18:27:46 »

usb

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
bratr bobr
Newbie
*

: 22

« #9 : February 11, 2010, 20:12:56 »

Zkoušeno na multifunkci Brother (USB). Zapomenutý tisk (vypne se příznak "povolen"), po zapnutí tiskárny tisk proběhne v pořádku. Zatím dál nezkoušeno.
starsi
Full Member

: 174

« #10 : April 10, 2010, 22:11:49 »

Mám podobný problém, už som tu o tom písal. Je to tu: http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=9601.15
Používam HP LaserJet 1020. V prípade, že zapnem tlačiareň skôr ako počítač po nabehnutí systému môžem v pohode tlačiť. Ak však zapnem len PC a až potom tlačku mám problém tlačiť nejde, pritpom je vo vlastnostiach nastavené povolené tlačiť. Ono je to tam síce nastavené ale tlačiareň na to nereaguje. Až tlačiareň vypnem vo vlastnostiach sa vypne povolenie a ukáže sa mi o tom informácia červená informácia na monitore. Potom keď tlačku znova zapnem povolenie sa zapne tlačiareň ukáže sa mi modrá informácia na monitore, spustí nejaké točenie naprázdno a už viem, že môžem tlačiť a potom kedykoľvek kým nevypnem tlačiareň alebo mi nedojde papier. Ak sa to stane musím zrušiť všetko to čo je vo fronte a znovu vypnúť a zapnúť tlačku, ak to nejde na prvý pokus urobím to znova a potom to už ide.
Už som si na to zvykol. Ono tam je ešte niečo čo spôsobuje nejaké nastavenie samotnej tlačiarne. Bohužial neviem čo.
« : April 10, 2010, 22:44:58 starsi »

Magea 2 x86_64, KDE, Intel Celeron Dual Core 2GHz, vyrovnávacia pamäť 512 KB, Ram DDR 2GB, matičná doska ASUS PP5B-VM (Green), grafická karta Intel 810 later (82G965 Integrated Graphis Controler), zvukovka integrovaná na karte Intel 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controler, HD
: [1]
   |   

: