Přihlásit
: [1]
   |   
: MDV10: Boot  ( 1260 )
pete
Newbie
*

: 2

« : March 02, 2010, 09:52:23 »

Zdravím, až do včera mi chodila 64 bitová verze 2008. Koupil jsem si nový disk a instaloval 2010. Starému disku jsem vytrhl SATA  kabel a nový píchl vedle. Vše ok, až do prvního restartu. Černá obrazovka a zavádím GRUB. Při instalaci jsem volil první variantu - spouštěcí soubor do kořenového adresáře disku. Kde jsem udělal chybu a jak ji opravit?
Díky
tomyp
Sr. Member

: 310

Smrt a daně máte jisté. Daně ovšem jistější.

375195726
« #1 : March 02, 2010, 17:49:03 »

První volba je MBR ne? To by měla být ta chyba. A opravu jenom tipuju: když nabootuješ z cd tak by tam měla být volba opravit zavaděč. Ale nemám jak se juknout, jak je to přesně. Ale tudy by měla vést cesta. Snad ti to pomůže.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Ivko
Sr. Member

: 290

« #2 : March 02, 2010, 22:53:53 »

Presne. Daj si nabotovať ešte raz z inštalačného DVD. Potom si vyber záchranný systém a keď načíta program do pamäte, tak vyhodí tabuľku, čo chceš robiť. Hneď prvé je inštalácia zavádzača - Boot loader. Treba ho dať do MBR a nemeniť. Počítač nie taký múdry, žeby začal študovať disk z miesta, kde sa nám páči. On začína stále na začiatku. a tam MUSÍ byť zavádzač. Meniť by to mali iba ľudia, ktorí fakt vedia, čo robia.
Nech sa darí
pete
Newbie
*

: 2

« #3 : March 05, 2010, 12:17:44 »

Děkuji za rady, problém byl nakonec tam, kde jsem ho nečekal: v BIOSu. Myslel jsem si, že když nahradím jeden SATA disk jiným, nic se nestane a nic nemusím tedy dělat. Místo toho se přesunul starý odložený IDE disk na první místo a za něj šel nový SATA.  Je ta ale vlastně logické ošetření situace, kdy nový SATA ještě není připraven a už se bootuje -tedy ze strany systému. Po změně pořadí ale vše funguje. Ještě jednou díky.
: [1]
   |   

: