Přihlásit
: [1]
   |   
: Jak nainstalovat Mandriva 2010, když není v jádře podpora chipsetu via  ( 1037 )
ondra.sk
Newbie
*

: 38

« : March 26, 2010, 20:48:16 »

Dobrý den, chtěl jsem nainstalovat Mandrivu 2010 na jeden starší pc s via chipsetem, ale instalace se zhroutí na kernel panic. Když jsem na tom samém pc vyzkoušel nainstalovat Mandrivu 2008 spring (jádro 2.6.24.4), tak instalace proběhla v pořádku. Když jsem instaloval Mandrivu 2009.1 spring (jádro 2.6.29.1), tak se to taky zhroutilo. Z toho jsem usoudil, že bude problém s podporou via chipsetu v jádře. Zajímavé je, že naklikání instalátoru proběhne ok, ale jakmile se spustí samotný proces instalace, tak se to po chvíli zakousne. Nevíte, jak by se dalo při instalaci zvolit jiné jádro nebo tam dodat podporu pro via chipset? Základní deska je Pchips M825 ver. 7.2
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : March 27, 2010, 08:54:44 »

To nepujde, protoze zakladni systemove komponenty (glibc, gcc atd) jsou nastaveny na konkretni minimalni verzi jadra.
Jedina moznost je to udelat tak, jak jsi postupoval - nainstalit starsi system a vyhledat nejnovejsi jadro, ktere tam jeste pojede.
Pokud nepojede takove, ktere je i soucasti novejsiho vydani distribuce, pak mas smulu.

H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
: [1]
   |   

: