Přihlásit
: 1 [2]
   |   
: Nainstaloval jsem, ale nejede dobře  ( 4376 )
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #15 : April 05, 2010, 22:20:44 »

ještě tady, kromě tazatele, nikdo neví co má za železo, jestli třeba necpe Mandrivu S KDE4 na počítač se 128MB RAM

takže Pavle, napiš co máš za stroj - v podstatě stačí procesor, velikost RAMky, pokud to cpeš to notebooku, tak pošli i jeho typ

to, že máš zkontrolovat správnost staženého iso souboru a následně i správnost jeho vypálení, beru jako samozřejmost, odkazy na to tady ve vlákně máš, jsou uvedeny i na download stránce http://wiki.mandrivalinux.cz/2010.0_download

a ještě malé rýpnutí - to, že umíš jezdit na kole, což jsi se určitě učil od mala a mnohokrát jsi si při tom rozbil ústa (na to jsi už možná zapomněl), ještě neznamená, že umíš jezdit na motorce

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Vlastimil Ott
Administrator
Full Member

: 102

šéfredaktor webů Liberixu

« #16 : April 06, 2010, 09:39:24 »

Dobrý den, ahoj. Pokládám dotaz a prosbu o radu jako naprostý začátečník v Linuxu.Vybral jsem Mandrivu, stáhl obraz boot CD, vypálil a spustil. Nainstaloval jsem z něj LIVE systém a nyní systém pořád hrabe na HDD, neustále a bez přestání, disk je naplno vytížený a to mnoho hodin a na pohyby myší či stisknutí klávesnice reaguje se zpožděním až desítek sekund.

Mám Mandriva 2010, prostředí KDE. Ale to jen proto, že mi víc připomíná Windows, na kterých jsem doposud pracoval. Nepomůže přejít pod Gnome?

To vypadá spíš na hardwarový problém a s Mandrivou podle mě příliš nesouvisí. Neuvedl jsi konfiguraci toho PC. Máš možnost zkusit live CD např. Ubuntu? Jako live systém Mandriva jela normálně? Jak starý je disk?

redakce portálu
Pavelt
Jr. Member
**

: 54

« #17 : April 18, 2010, 18:04:40 »

Díky za příspěvky. Dal jsem se dle rad do práce. Stáhnul jsem instalaci Mandriva DVD, ověřil MD5 součet a začal instalovat. Po nabootování se DVD ohlásilo, instalační procedura napsala, že načítá instalační program. Progresbar doběhl do konce a pak začal obraz na LCD monitoru létat asi tak, jako když se rozsynchronizoval obraz černobílé televize. Bohužel nejde vzadu na monitoru otočit kolečkem a tak jsem raději zkusil do PC přidat grafickou kartu místo integrované . Pak instalace ukázala i svou grafickou tvář a doběhla do konce. Po nabootování z HDD se ale neukázalo navolené KDE, ale jen příkazový řádek. HDD zatím není přetížený, vlastně není v tomhle režimu skoro aktivní. Takže mým úkolem je teď zprovoznit KDE a to nejlépe tak, aby se načetlo už při bootování.
tomyp
Sr. Member

: 310

Smrt a daně máte jisté. Daně ovšem jistější.

375195726
« #18 : April 18, 2010, 18:50:25 »

tak to vypadá na klasiku s ovladačem karty, kterej není zavedený a následuje spuštění do konzole. zkus to zprovoznit podle návodu na wiki.

http://wiki.mandrivalinux.cz/navody-problemy-grafika-prvni_pomoc

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Pavelt
Jr. Member
**

: 54

« #19 : April 28, 2010, 21:32:26 »

Opravdu, ovladač karty. Bylo to trochu krkolomné: najít v šuplíku starou grafickou kartu - PCI, podle návodu zprovoznit grafické prostředí, ale jen pod 16 barvami (ne 16 bity), pak vyjmout grafárnu z PCI a teprve pak vidět Mandrivu v plné své kráse a fungující v pořádku. Díky všem za pomoc!
A ještě perličku: Ve stejném čase mi na notebooku přestal svítit displej. Na notebooku určeném doma pro internet rodiny. Naštěstí LCD. LCD totiž funguje jako žaluzie - zatáhnou se a světlo neprojde, otevřou se a ono projde. Svítil jsem tedy na displej baterkou - čelovkou - a luštil proces zálohování. Když vám odejde podsvícení LCD displeje, lze nouzově svítit i zepředu. Je to vidět mizerně, ale je. Podařilo se. I na Windows jsem naštěstí vždy používal jen a pouze opensource jako OpenOffice, Gimp, Thunderbird, Firefox a další. Jednoduše přenesl zálohy na desktop do Mandrivy a dnes už s manželkou chodíme na internet přes Linux. Moc se mi nelíbí interní firewall a budu řešit další věci, ale to by zde bylo off topic. Takže ještě jednou díky. Pavel
: 1 [2]
   |   

: