Přihlásit
: [1]
   |   
: Mandriva 2010 bez lišty nástrojů,pouze ikony na ploše.  ( 1924 )
many

« : April 11, 2010, 17:39:25 »

Instalace Mandrivy 2010 z Live CD,grafické prostředí Gnome.

Díky za radu.

alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #1 : April 11, 2010, 17:45:36 »

stručné ale výstižné 
pokusím se být taky stručný
http://wiki.mandrivalinux.cz/2010.0_download - odkazy nahoře, kontrola staženého iso souboru v pořádku? kontrola vypáleného média (při vypalování) taky v pořádku?
nějaké chybové hlášky během instalace?

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
many

« #2 : April 11, 2010, 18:03:29 »

Omlouvám se,musím to upřesnit,ta lišta zmizela po stažení a instalaci aktualizací,
před tímto úkonem tam byla.
Problém je,že se vůbec nedostanu do žádného nastavení systému.Bezpečné spuštění
končí v určitém bodě zatuhnutím.
Možná mi nezbude nic jiného, než zkusit novou instalaci.

vallonew
Hero Member

: 801

« #3 : April 11, 2010, 18:23:54 »

Omlouvám se,musím to upřesnit,ta lišta zmizela po stažení a instalaci aktualizací,
před tímto úkonem tam byla.
Problém je,že se vůbec nedostanu do žádného nastavení systému.Bezpečné spuštění
končí v určitém bodě zatuhnutím.
Možná mi nezbude nic jiného, než zkusit novou instalaci.

S gnome nemám žádné zkušenosti, ale všeobecně bych raději zvolil instalaci z DVD tj. Mandriva Free. Po přidání zdrojů bude mít k dispozici i nesvobodné (proprietárni) ovladače, tak jako jsou v Mandrivě ONE. I já kdysi měl problémy ihned po instalaci Mandriva ONE a po radě zkusit Free bylo vše v pořádku. 
Lucie
Hero Member

: 734

« #4 : April 15, 2010, 15:06:37 »

Mi se kdysi stalo něco podobného s 2008.0, nainstalovala jsem z One, a po aktualizacích jsem měla černou obrazovku. Ono se aktualizovalo jádro, ale nemělo to "kernel-devel", takže si to neumělo překompilovat ovladače k nVidii, já jsem nevěděla co mám dělat, když jsem to měla jen asi hodinu. Instalaci z One bych nikomu nedoporučila, těch pár minut navíc než se stáhne Free za to stojí.

Nikdy neudělám dnes nic, co mohu neudělat taky zítra. (Fernando Pessoa)
karel kudrna
Hero Member

: 567

skill :: googllama jabber:patryk@jabber.cz

« #5 : April 15, 2010, 20:01:04 »

pravděpodobně chybí správce obrazovky, zkusil bych alt+f2, do okénka napsal mcc a zkusil bych nastavit správce obrazovky, doporučuju gdm. pokud není, přes správce software nainstalovat metabalíky task gnome a task gnome minimal.

! pokud nemáš nastavené zdroje  čti http://wiki.mandrivalinux.cz/nastaveni-zdroju-softwaru
« : April 15, 2010, 20:08:47 karel kudrna »

prostý user
...selským rozumem...
karel kudrna
Hero Member

: 567

skill :: googllama jabber:patryk@jabber.cz

« #6 : April 15, 2010, 20:06:14 »

stručné ale výstižné 
pokusím se být taky stručný
http://wiki.mandrivalinux.cz/2010.0_download - odkazy nahoře, kontrola staženého iso souboru v pořádku? kontrola vypáleného média (při vypalování) taky v pořádku?
nějaké chybové hlášky během instalace?
Ono prostě one zlobí víc, než začátečník zvládne...pro instalaci bych prostě vždy doporučoval free 

prostý user
...selským rozumem...
many

« #7 : April 16, 2010, 11:14:04 »

Děkuji za radu,

bohužel nepomohla.Závadu se mi podařilo odstranit až po nové instalaci.V instalaci jsem použil volbu použít stávající oddíly,bez formatování,takže nedošlo k vymazání předchozí instalace.
Je pravda,že instalovat operační systém z Live CD není příliž dobré,už nekdy dříve jsem také chtěl instalovat z Live CD a instalace skončila neúspěchem.Pak jsem si koupil knižní distribuci s DVD a vše bylo v pohodě.Mandrivu 2010 z Live CD jsem raději instaloval na jiný pevný disk,
abych si nesmazal fungující Mandrivu 2009.
: [1]
   |   

: