Přihlásit
: 1 [2]
   |   
: Instalace - boot z internetu  ( 3859 )
Ivko
Sr. Member

: 290

« #15 : May 09, 2010, 15:30:16 »

Neviem či z internetu, ale z lokálnej siete by malo byť možné nainštalovať Mandrivu (aj iné distribúcie). Viz. "Installing Mandriva Linux with PXE" na oficiálnej wiki Mandrivy.
No, keď nadefinuje sieť do počítača bez systému a zadá presnú cestu, tak je to snáď reálne... Ale to mi vyzerá na maturitu z inštalácie via LAN.
petrb

« #16 : May 09, 2010, 21:15:43 »

jak už jsem psal, jsem sice pokročilý uživatel, ale pořád jsem jen uživatel, jako pro mě nejlepší varitanta se mi zatím jeví toto: 

SamecM

« #17 : May 20, 2010, 03:31:58 »

Bootováním ze sítě se zabývám delší dobu, naučil jsem se mnoho vychytávek a tak vím že i mandriva 2010 lze nainstalovat přes síť, bohužel je to komplikovanější, potřebuje pro svou instalaci souborový systém nfs v3, tudíž tu zadarmo pro windowsy sehnat nelze, musela by se instalace provést z jiného pc na němž by byla distribuce linuxu. Jinak pozitivní osobní zkušenosti s instalací přes síť mám s distribucemi Ubuntu, Debian, Archlinux.
Vytvořit si vlastní předkonfigurovaný instalační distro můžete na http://www.instalinux.com/ ,bohužel mandriva nepodporuje netboot, alespoň usuzuji z toho že jsem po dlouhém pátrání nic nenalezl. Jinak pod windowsama rozchodit tftpd32 server je otázka 10 minut i s nastavením souborů potřebných pro načtení jádra skr síť. Kdyžtak napište na mail kdybyste potřeboval pomoci.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #18 : May 20, 2010, 12:10:33 »

Bootováním ze sítě se zabývám delší dobu, naučil jsem se mnoho vychytávek a tak vím že i mandriva 2010 lze nainstalovat přes síť, bohužel je to komplikovanější, potřebuje pro svou instalaci souborový systém nfs v3, tudíž tu zadarmo pro windowsy sehnat nelze, musela by se instalace provést z jiného pc na němž by byla distribuce linuxu.

Bože, to je zase spatlanina všeho možného...

Mandriva pro síťovou instalaci rozhodně nepotřebuje ntfs-3g už proto, že po síti přistupuje k instalačnímu médiu přes síťový protokol typu SSH, FTP, HTTP nebo NFS. Protože nepřistupuje k žádnému souborovému systému, tak s ntfs-3g tohle nemá a nemůže mít vůbec žádnou souvislost!

Samotná instalace ze sítě je naprosto bez problémů, stačí mít jiný počítat s nainstalovaným anonftp balíčkem, puštěným FTP serverem a DVD médiem v mechanice. Je to práce asi tak na dvě minuty, podobně je to s NFS (popsáno v české knize). Stejně to bude třeba udělat až po té, co se vyřeší boot instalace. Alternativou je silná lajna na Net a instalace z nějakého mirroru Mandriva Linuxu.

Horší je boot ze sítě a to je věc, se kterou bojuje původní tazatel. S tím má v podstatě pouze dvě možnosti:

Osobně bych to asi neřešil a koupil mechaniku - jednak se určitě bude hodit a pak je to cesta nejmenšího odporu (PXE mi nikdy k srdci nepřirostlo).
« : May 20, 2010, 12:12:12 Ivan Bibr »

: 1 [2]
   |   

: