Přihlásit
: [1]
   |   
: Balíček nelze vybrat  ( 2013 )
tomyp
Sr. Member

: 310

Smrt a daně máte jisté. Daně ovšem jistější.

375195726
« : July 04, 2010, 09:00:23 »

Znovu se mi stalo, že jsem chtěl istalovat balíček ve správci software a dostal hlášku viz téma. Obcházím to v konzoli příkazem urpmi "balíček". Není to asi úplně korektní, tak by mě zajímalo co to způsobuje.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
vallonew
Hero Member

: 801

« #1 : July 04, 2010, 10:25:09 »

Znovu se mi stalo, že jsem chtěl istalovat balíček ve správci software a dostal hlášku viz téma. Obcházím to v konzoli příkazem urpmi "balíček". Není to asi úplně korektní, tak by mě zajímalo co to způsobuje.
No ještě by to chtělo napsat jaká Mandriva a jaké prostředí. Taky ta hláška se mi v několika málo případech objevila, ale vždy mi to napsalo proč! Např: kolize s jiným balíčem. Naposledy jsem to vyřešil tím, že jsem balíček který vadil odinstaloval a poté už instalace proběhla korektně. Prostě ten kdo to ubalil mohl udělat chybu.   
tomyp
Sr. Member

375195726
« #2 : July 04, 2010, 11:33:54 »

MDV 2010.0 a KDE 435. Ale tohle je asi nepodstatné, protože se mi to stalo i v dřívějších verzích. Prohlédl jsem si co všechno se instalovalo a uazuje to na špatně napsané závislosti. Ale přece urpmi a správce software by měli číst tu samou sekci rpm balíčku, kde jsou specifikované závislosti. Tohle mi hlava nebere 

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
vallonew
Hero Member

: 801

« #3 : July 04, 2010, 11:38:17 »

MDV 2010.0 a KDE 435. Ale tohle je asi nepodstatné, protože se mi to stalo i v dřívějších verzích. Prohlédl jsem si co všechno se instalovalo a uazuje to na špatně napsané závislosti. Ale přece urpmi a správce software by měli číst tu samou sekci rpm balíčku, kde jsou specifikované závislosti. Tohle mi hlava nebere 
Jak jsem napsal. Závislosti udává ten, kdo to balí a tam může vzniknout ta chyba.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #4 : July 04, 2010, 11:40:55 »

graficky spravce balicku -  drakrpm neboli gurpmi - a konzolovy urpmi jsou dva ruzne nastroje, z odlisneho chovani v ruznych situacich a podle vyskytu chyb v gurpmi (ktere urpmi neobsahuje) vyvozuju, ze nejde jen o grafickou nadstavbu urpmi, ale ze prinejmensim nektere kroky ma ve sve vlastni rezii.

Urpmi je daleko spolehlivejsi. Osobne grafickeho spravce pouzivam zridka - napriklad kdyz vyhledavam aplikaci pro nejaky ucel, a neznam jmeno (v baliccich setridenych podle skupin)

Pokud znam jmeno, neni nic jednodussiho, nez "urpmi balicek".

H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
tomyp
Sr. Member

375195726
« #5 : July 04, 2010, 21:51:02 »

jo tohle ma logiku. Ale pak nechapu vyvojaře, že si přidělavaji práci a dublují programy. mně by ke štěstí stačilo, kdyby gurpmi pouze volalo urpmi a v rámci voleb nacvakaných v grafickém rozhraní přidalo parametry. Možná by se i odlehčil a zjednodušil systém, pokud je tam podobných případů víc.

A k te konzoli jsem se už dopracoval taky. řekl bych, že čím víc člověk systém zná, tím víc používá konzoli, protože zjišťuje jak je efektivní. V tomto konkrétním případě, než se načtou dostupné balíčky, tak přes urpmi už je nainstalováno

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #6 : July 04, 2010, 22:14:40 »

Problém je v tom, že gurpmi přistupuje ke zdrojům  trochu jinak, než čisté urpmi. Problém dělal mdkapplet pro hlídání aktualizací, proto bylo upraveno chování gurpmi.
(Problém byl při aktualizování i z nepovolených zdrojů, bohužel řešení není ideální, ale snad to vylepší...)

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
: [1]
   |   

: