Přihlásit
: [1]
   |   
: ovladače nvidia  ( 6620 )
Hobil
Hero Member

: 4 006

« : August 07, 2010, 16:42:09 »

Chtěl bych se podělit o zkušenost už ze dvou PC, obě s kartami nvidia (7600GTS a 9650TG). Při instalaci 2010.1 Free 32bit se defaultně instalují ovladače nouveau. Matně si vzpominam, že glxgears u nižší karty ukazoval nějakých 20 - 30 fps.
Při instalaci nvidia ovladače přes drakconf (mmc), ovladač "NVIDIA GeForce 6100 to GeForce 360" nedošlo k jeho korektnímu zavedení a grafika nenaběhla; v xorg.conf byl nadále uveden nouveau. Ani po přepsání konfiguráku na ovladač "nvidia" (Section "Device", Driver "nvidia") žádná změna.
Po chvíli laborování zabral následující postup:
Ctrl+Alt+F1 do terminálu
:
 su
   zadat heslo správce
init 3
urpme -a nvidia #odinstalovat vše od nvidie
drakconf #zde vybrat ovladač vesa
shutdown -r now #v předchozích pokusech restart grafického serveru nestačil, ověřeno několikrát!!
po startu naběhne grafika s vesa ovladačem, který konečně vykopne ze sedla ovladač nouveau.
klasické přihlášení, spustit drakconf, nastavit příslušný ovladač od nvidie, zkontrolovat xorg, případně upravit na Driver "nvidia", pak opět restart počítače.
Při následujícím startu počítače běží grafický server s proprietárním ovladačem, glxinfo s fps nějakých 5000 na 7600 a 12-13tis na 9650.
H.
« : August 07, 2010, 22:32:05 Hobil »

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
baronprasil
Hero Member

: 753

« #1 : August 07, 2010, 21:26:46 »

Mne robí na 2010 ke a karte nvidia 8800gts 8500fps s proprietarnym ovládačom. V springu je celá grafika voľajáka divná. Táto sa im vôbec nepodarila. No to je už iná kapitola.

AMD PHENOM II X4 940 Black edition - 3GHz@3.875GHz, 8 GB Ram - 1066 MHz, Mandriva 2010.2 64Bit
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #2 : August 08, 2010, 12:53:02 »

Podle mne to není nutné dělat takto komplikovaně - stačí obyčejný restart mezi změnou ovladače. Mezi kernelovým modulem nouveau a nvidia je nějaký konflikt, proto grafika po restartu Xů nenaběhne. IMHO funguje i init 3 (service dm stop) + rmmod [nouveau|nvidia], hrál jsem si s tím nedávno...

Hobil
Hero Member

: 4 006

« #3 : August 08, 2010, 13:28:39 »

Podle mne to není nutné dělat takto komplikovaně - stačí obyčejný restart mezi změnou ovladače. Mezi kernelovým modulem nouveau a nvidia je nějaký konflikt, proto grafika po restartu Xů nenaběhne.
je to možné
IMHO funguje i init 3 (service dm stop) + rmmod [nouveau|nvidia], hrál jsem si s tím nedávno...
init 3 jsem používal při instalaci proprietárních ovladaču nvidia standardně, ale u mne se v uvedených dvou případech nechytil - byl nutný restart celého systému, ne jen init 3. Žel.
Ve skutečnosti to byl důvod mého příspěvku, aby se někdo netrápil s instalcí ovladače a nevynechal (dle mé aktuální zkušenosti nutný) restart systému.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #4 : August 08, 2010, 15:50:05 »

je to možnéinit 3 jsem používal při instalaci proprietárních ovladaču nvidia standardně, ale u mne se v uvedených dvou případech nechytil - byl nutný restart celého systému, ne jen init 3. Žel.

Měl by stačit ten popsaný rmmod, restart je samozřejmě jistota. jinak je to dost blbá chyba - nevíte někdo, jestli je hlášená?

Wasa

« #5 : February 20, 2011, 00:39:26 »

Mohu potvrdit, že postup dle Hobila funguje. Teď jsem řešil tenhle problém a RMMOD nepomohl. (a nebo to neumim) Musel jsem restartovat.
: [1]
   |   

: