Přihlásit
: [1]
   |   
: Evolution neukládá hesla k poštovním účtům v KDE CZ  ( 4616 )
ondra.sk
Newbie
*

: 38

« : August 12, 2010, 10:13:26 »

Nainstaloval jsem Mandrivu 2010.1 Spring free s KDE v češtině a když jsem nainstaloval Evolution, tak jsem zjistil, že si neumí zapamatovat hesla k poštovním účtům.

1. Nadefinuji účet a když dám odeslat a přijmout, tak mě to vyzve k zadání hesla.
2. Zadám heslo a zatrhnu "zapamatovat"
3. Jsem vyzván, abych zadal heslo pro úschovu hesel
4. Zadám 2x heslo a pošta se začne stahovat
5. Vypnu Evolution, a když ho podruhé zapnu, tak se mi zase objeví výzva k zadání hesla k poštovnímu účtu viz. bod 2.

a tak to jde pořád dokola. V mém domovském adresáři se objeví v .gnome/keyrings soubor výchozí.keyring, ale při každém takovém cyklu (bod2-5) se objeví nový soubor výchozí_1.keyring, výchozí_2.keyring atd. Vypadá to, že Evolution si vytvoří soubor pro uschování hesla, ale v zápětí do něj není schopna zapisovat nebo po vytvoření souboru s českým názvem hledá soubor s anglickým názvem a když ho nemůže najít, tak vytvoří nový a tak pořád dokola.

- Když jsem nainstaloval Mandrivu 2010.1 spring s Gnome CZ, tak vše fungovalo OK.
- Když jsem nainstaloval Mandrivu 2010.1 free s KDE Eng. tak taky vše fungovalo OK.
- V Mandrivě 2010.1 Free KDE CZ to nefunguje.
- V Mandrivě 2010 free s KDE CZ to funguje OK

Takže jsem dospěl k závěru, že problém je s českým překladem názvu souboru pro uchovávání hesel. Anglicky by to mělo být default.keyring nebo s českou implementací Evolution v KDE.

Když jsem ten název změnil, tak to nepomohlo. Nepomohlo ani udělat symlink na default.keyring a opačně.

Nahlásil jsem to v gnome bugzille, ale neodpovídají mi.

Nevíte někdo, jak to odstranit nebo kam to nahlásit? Zdá se, že by někdo měl opravit český balíček Evolution.

ondra.sk
Newbie
*

« #1 : August 13, 2010, 09:39:16 »

Tak asi vím o co jde. Klasika diakritika v názvu souboru. Nevíte, na koho se obrátit, aby to opravil? Na někoho, kdo vytváří českou implementaci Evolution nebo KDE?
ondra.sk
Newbie
*

« #2 : August 24, 2010, 08:16:45 »

Takže si odpovím sám. Problém je s tou nešťastnou diakritikou. Dá se to vyřešit takto:

1. stáhnout prográmek seahorse. U Mandrivy se mi objevil v menu nástroje-více-hesla a šifrovací klíče
2. Pokud máte čistou instalaci systému, tak doporučuji vymazat všechny stávající klíčenky (pravým tl. myši kliknout na klíčence)
3. vytvořit novou klíčenku pro ukládání hesel (soubor-nový-klíčenka pro ukládání hesel)
4. Pokud nechcete zadávat heslo při každém spuštění evolution, tak uložte klíčenku bez hesla - je to méně bezpečné, ale na domácím počítači je to vcelku jedno. Mělo by jít nějak nastavit, aby se kíčenka odemkla při přihlášení uživatele, ale návody, které jsem našel, byly trochu krkolomné a tak jsem to dál neřešil. A hlavně, klíčenka je určena pro gnome, ne pro KDE.
4. Pojmenovat ji BEZ DIAKRITIKY (např. "default")
5. A zlatý hřeb: Kliknout pravým tl. na této vytvořené klíčence a z menu vybrat volbu: "Nastavit jako výchozí" - bez této drobnosti to nebude fungovat

Výše uvedená chyba se tím sice neodstraní, ale obejde.
George111
Full Member

: 118

« #3 : August 31, 2010, 13:49:24 »

co myslíš tou klíčenkou ? aplikaci kwallet ? Mám ten samý problém, ale nemohu to podle tvého návodu odstranit.

předem díky za upřesňující odpověď.

Díky, díky za odpovědi. Používám MND Free 2010.1 64bit, KDE 4.4. (desktop) a MND Free 2010.1 32b, Gnome 2.30.0 (NB).
George111
Full Member

: 118

« #4 : August 31, 2010, 15:05:28 »

Dobré :-) Již jsem to zvládnul. Jen jsem měl trochu problém Tě pochopit, ale již vše funguje tak jak má. Problém je opravdu ten, že Evolution je aplikace pro Gnome a proto vůbec nespolupracuje s Kwallet (úschovna v KDE) a proto je nutné úschovnu pro Evolution řešit přes Seahorse. Pak to všechno fachá jak má.

Díky :-)

Díky, díky za odpovědi. Používám MND Free 2010.1 64bit, KDE 4.4. (desktop) a MND Free 2010.1 32b, Gnome 2.30.0 (NB).
Xjmeno361

« #5 : November 25, 2010, 19:30:34 »

mě pomohlo jednodušší řešení:
1.) smazat všechny klíčenky
2.) spustit evol -> vytvoří se výchozí.keyr....
3.) přejmenovat na default.key....

: [1]
   |   

: