Přihlásit
: 1 [2]
   |   
: Problém s ovladačem grafiky  ( 4668 )
nofu
Newbie
*

: 17

« #15 : November 24, 2010, 14:50:55 »

Ja bych zkusil dat do systemu jadro s instalacky Mandriva Linux 2010. Uplne puvodni. Aby se dalo zjistit jestli problem opravdu je v grafickem rozhrani (KDE, Gnome) nebo to dela ovladac grafiky.

Ale podle toho co pisete mne napada jedina vec. Ze by velikost video pameti byla nedostatena? Myslim si ,ze vasa grafika sdili max. 64 MB z RAM. Nakolik vim tak ovladac dymanicky bere pamet' z RAM. Jen mi to tak napadlo, mozna to je blbost?!
Bohužel nevím, jak dát úplně původní jádro Jsem naprostý začátečník. Nyní instalím gnome, pak napíšu výsledek.

Koukal jsem také do biosu, je tam pouze nastavení AGP Aperture size - to si myslím že není ono, pak je tam nastavení Frame size buffer - to nejspíš také není ono. Nicméně jsem to dal obojí na maximum - nepomohlo.

Hmm, to je divné. Některé ovladače mívaly s bpp problémy, ale to je fakt dávno. Není možnost zvolit tam 32bpp? Není někde v BIOSU nastavená malá paměť pro videokartu?
32bpp v nabídce není.

Instaloval jsi se zachováním oddílu "home"? Pokud ano, tak stále platí: Vymaž, či přejmenuj složku
.kde4
Pokud to správně chápu, tak ne (vždy jsem vytvářel nový oddíl a formátoval disk).
nofu
Newbie
*

: 17

« #16 : November 24, 2010, 15:45:26 »

Tak gnome při 24bpp jede. Takže problém je zřejmě v KDE. Napadá Vás nějaké řešení? Případně určitě nebude problém užívat KDE při 15bpp.

Ještě pro upřesnění, po přímé instalaci 2010.0 funguje KDE normálně (ale nevím na kolik bpp - předpokládám že 24), po instalaci updatů či po přímé instalaci 2010.1 (vč. formátu disku) již KDE funguje jen po nastavení 15bpp.
: 1 [2]
   |   

: