Přihlásit
: [1]
   |   
: nefunkční ftp server  ( 4656 )
daton1
Newbie
*

: 43

« : November 19, 2010, 20:55:27 »

Dobrý den
Nainstaloval jsem si distribuci 2010 MUD s LXDE aby mi to PC zvládl "udýchat".  Problém ale nastal s vytvořením serverů. Toto distro je ořezané a tak jsem doinstaloval drakwizard, proftpd a pro jistotu i pure. Vše se mi objevilo v ovládacím centru a tak jsem to graficky nakonfiguroval stejně jako jsem to zkoušel minule s M 2010.1 s gnome, kde se mi vše rozjelo bez problémů i  webový server Apache. Zde v Lxde mi jede webový server Apache ale ftp mi nezobrazuje zádné adresáře a tváří se jako chyba v připojení. Zkonfigurované to ale mám. Rád bych zde vystavil třeba část proftpd.conf, ale nevím zda by to pomohlo '(navíc se mi nedaří zkopírovat část konfiguraku z editoru mc, když označím danou část zkopíruji pak v abywordu se schránka tváří, že je prázdná.)
Můžete mi někdo zkusit dát radu jak postupovat dál? Spojení funguje a webový server taky tak že chyba musí být v ftp serveru. Jo pro začátek jsem uplně vyřadil firewal tak že tím to taky není. Díky
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #1 : November 19, 2010, 21:00:05 »

Je divné, že v LXDE to nejede, zatímco v ostatních ano. Překontroluj spuštěné služby (např. přes MCC>Služby), jede-li ten server.

technická: v MC/MCeditu se kopíruje, pokud stiskneš při označování/vkládání klávesu [SHIFT]

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
daton1
Newbie
*

« #2 : November 19, 2010, 21:47:53 »

Tak ve službách je uvedeno, že proftp je spuštěn.
Ono i když se z jiného PC hlásím k ftp IP adresou tak mi log firewalu zahlásí že se jiný PC hlásí k ftp serveru. Asi tedy o sobě vědí.

RootLogin on
AllowForeignAddress off
AllowRetrieveRestart on
DefaultRoot ~
DirFakeUser off nobody
LogFormat auth "%v [%P] %h %t "%r" %s"
Extendedlog /var/log/proftpd/ftp.log
UseReverseDNS off
LogFormat default "%h %l %u %t "%r" %s %b"
DisplayConnect /etc/banner-proftpd
DirFakeGroup off nobody
DeleteAbortedStores off
IdentLookups off
TimesGMT off
AccessGrantMsg " -- Guest access granted for %u --"
ServerIdent off
LogFormat write "%h %l %u %t "%r" %s %b"
AccessDenyMsg " !-!! ACCESS DENY !!-! SEEMS YOU HAVE NO RIGHT THERE !!"

Zde je kus výpisu z proftpd.conf   .

daton1
Newbie
*

« #3 : November 22, 2010, 14:25:53 »

Tak jsem zjistil, že instalace upravené Mandrivy.DE  MUD neumí ftp server. Prostě se na tom nedá rozběhnout ani po stažení všech balíčků. Dělá to problémy i po aktualizaci originální Mandrivou. Proto doporučuji na server instalovat pouze originál, třeba s prostředím Lxde, zde ftp chodí bez problémů.
Mám ale ještě jeden dotaz, kde nebo spíše co je třeba nastavit, aby se mohlo na ftp uploudovat i stahovat z jiných PC? Server mi chodí ale toto se mi nastavit zatím nepodařilo. Děkuji za názory. Adresář jsem povolil pro čtení i zápis všem a stejně nic.
daton1
Newbie
*

« #4 : November 22, 2010, 23:50:13 »

Zkusím se zeptat ještě jinak, ve dvou vláknech jsem zde četl návody a různé názory na zabezpečení ftp serveru. Jestli jsem tomu dobře porozuměl pak je důležité vytvořit si vlastního uživatele, kde budou adresáře pro dané ftp a pro zabezpečení se použije název a heslo toho vytvořeného uživatele (důležité je aby patřil do skupiny ftp). Komunikace je nešifrovaná, ale protože jsem za routrem, tak mne to tolik netrápí. Co ale nevím je jak učinit, aby byly viditelné jen adresáře které chci, například vytvořením uživatele se vytvoří i adresář TMP a spousta menších souborů. Ty jsou po otevření stránky s ftp vidět, lze nějak nastavit, aby vidět nebyly? Nebo je jednodušší zaadresovat do předem vytvořeného stromu adresářů, který by byl až za těmito nutnými soubory?
Dále jak docílit aby bylo možno mazat a vkládat soubory z PC uživatelů. Pokud je to tak, že se toto řídí poze právy na daném adresáři pak to znmená, že uživatelé jsou si mezi sebou rovni a mohou do všech adresářů rovnoměrně. Ty práva se mají nastavovat pouze na koncovém adresáři, nebo už na kořenovém?
Mělo by po tomto nastavení být ftp přístupné bez nutnosti další konfigurace proftpd.conf?

Děkuji za názory.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #5 : November 23, 2010, 20:30:10 »

Zkusím se zeptat ještě jinak, ve dvou vláknech jsem zde četl návody a různé názory na zabezpečení ftp serveru. Jestli jsem tomu dobře porozuměl pak je důležité vytvořit si vlastního uživatele, kde budou adresáře pro dané ftp a pro zabezpečení se použije název a heslo toho vytvořeného uživatele (důležité je aby patřil do skupiny ftp). Komunikace je nešifrovaná, ale protože jsem za routrem, tak mne to tolik netrápí. Co ale nevím je jak učinit, aby byly viditelné jen adresáře které chci, například vytvořením uživatele se vytvoří i adresář TMP a spousta menších souborů. Ty jsou po otevření stránky s ftp vidět, lze nějak nastavit, aby vidět nebyly? Nebo je jednodušší zaadresovat do předem vytvořeného stromu adresářů, který by byl až za těmito nutnými soubory?
Dále jak docílit aby bylo možno mazat a vkládat soubory z PC uživatelů. Pokud je to tak, že se toto řídí poze právy na daném adresáři pak to znmená, že uživatelé jsou si mezi sebou rovni a mohou do všech adresářů rovnoměrně. Ty práva se mají nastavovat pouze na koncovém adresáři, nebo už na kořenovém?
Mělo by po tomto nastavení být ftp přístupné bez nutnosti další konfigurace proftpd.conf?

Děkuji za názory.

To je hodně otázek z mnoha různých oblastí . Doporučuji hledat nějaké seriály o serverech nebo se podívat po pořádné linuxové knížce.

: [1]
   |   

: