Přihlásit
: [1]
   |   
: Compaq nelze nainstalovat 2010.1 - vyřešeno  ( 2582 )
daton1
Newbie
*

: 43

« : November 20, 2010, 23:00:26 »

Dobrý den
Tak jsem začal tvořit vlastní server a zasekl jsem se hnedna začátku. Ještě nikdy se mi nestalo aby mi instalace Mandrivy skončila chybou už na začátku instalace. Projde pouze uvodní rozdělení (Čeština 800x600 ) potom se identifikuje HW a  natahnou ovladače do paměti. Pak mi vyskočí chvilku počkejte no a pak to skončí hlášením:

gzip /usr/share/detect -lst/usb table.gz: input/output error
lspci drake: I/O error at  /usr/share/pci/ds line0
exited abnormaly

no a pak to jen ukončuje a chce to restartovat, jenže po restartu je to stále to samé.

Zkoušel jsem všechny  možnosti tj bez ACPI atd ale bez výsledku.

Prosím setkal jste se již někdo s takovouto  chybou?
« : November 22, 2010, 14:14:05 daton1 »
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #1 : November 20, 2010, 23:21:05 »

to médium je určitě správně stažené a vypálené?
viz. oranžový rámeček s vykřičníkem http://wiki.mandrivalinux.cz/:2010.1:download

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
daton1
Newbie
*

« #2 : November 20, 2010, 23:38:43 »

Kontrolu jsem prováděl již před 4 instalcemi, které dopadly OK ale je fakt že ted tam mám jinou dvd mechaniku, Nicméně jsem to opakoval několikrát a vždy se stejným výsledkem.
Zkoušel jsem i dvd s M2008.1 a skončilo mi to ve stejném místě, jen bez posledních ukončovcích hlášení.
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #3 : November 21, 2010, 00:07:02 »

lspci drake: I/O error at  /usr/share/pci/ds line0
opsal jsi tu hlášku správně - nemá tam být spíše totok?
lspcidrake: I/O error at  /usr/share/pci.ids line 0
kdyžtak dodej přesně znění chyby

pro jistotu zkontroluj to vypálené médium a porovnej to s kontrolním součtem - viz. http://wiki.mandrivalinux.cz/kontrola-iso-md5-dvd jestli jsi to kontroloval stejně, jak jsi opsal tu chybovou hlášku, tak by zde jistá naděje byla

hardware = HDD a paměť je v pořádku? paměť zkontroluješ přímo přes instalační DVD, na HDD to bude chtít asi nějakou utilitku od výrobce

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
daton1
Newbie
*

« #4 : November 21, 2010, 00:22:16 »

Jo omlouvám se, měl jsem to napsané na papírku a asi jsem se upsal, je to tak jak to máte vy. Hdd jsem zkoušel už druhý mám takové zkušební kusy na pokusy    
To mediu zkontroluji, ale když mi to udělalo i mediu s 2008.1,  tak tomu moc nevěřím, ale prověřím.
Přes noc na tom pustím memtest a ráno uvidím a dám vědět.
daton1
Newbie
*

« #5 : November 21, 2010, 10:36:04 »

Dobrý den
Tak jste měl pravdu s tou pamětí v horní části tam sporadicky vysazovala jedna buňka a projevilo se to v memtestu přes noc. Tak že instalace po tom místě pokračuje ale jak má naskočit grafický režim, kde se určuje země, grafika se rozhodí (jak když se rozhodí syanchronizace u TV) a nelze na ní nic zjistit. Tento problém je asi v driverećh na intel integrovanou grafickou kartu ale netuším jak to změnit. Asi by to chtělo nějaký parametr, se kterým by  bylo jádro zavedeno, bez ACPI nepomohlo.
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #6 : November 21, 2010, 10:52:10 »

zkusil bych možná spustit instalaci v nízkém rozlišení - při startu zadat parametr vgalo

pokud ani to nezabere, tak bych zkusil instalaci v textovém režimu - je ale třeba dávat pozor na toto http://wiki.mandrivalinux.cz/2010.1:errata#instalator_edice_dvd_free_a_cd_free_nelze_spustit_v_textovem_rezimu

daton1
Newbie
*

« #7 : November 22, 2010, 14:13:50 »

Díky za rady pomohla textová instalace, sice jsem ji ještě nikdy nedělal ale není to nijak obtížné a stroj chodí v pořádku. Ještě jednou dík aldo 
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #8 : November 22, 2010, 18:02:36 »

Ještě jednou dík aldo 
nemáš zač, hlavně, že to běží

: [1]
   |   

: