Přihlásit
: [1]
   |   
: MDV 2010, OpenOffice.org 3.1.1 a špeciálne znaky  ( 4413 )
Martin S.
Full Member

: 239

« : February 01, 2011, 12:36:55 »

Na ASUS X5DAB som si vlani nainštaloval MDV 2010. Často sa mi stáva, že keď potrebujem do OpenOffice.org (je jedno, či Writer, Calc alebo Impress) vpísať špeciány znak cez Alt GR + príslušná klávesa, (napríklad AltGr + E, aby som dostal €), tak editor to jednoducho neberie, nič nenapíše. Niekedy pomôže reštart systému, ale iba niekedy, väčšinou nie. Zmazal som skryté súbory s nastaveniami, nepomohlo. Skúšal som to v Kwrite, tam sa mi špeciálne symboly zobrazujú správne. Kde hľadať chybu?

Ak sa niekto pustí do riešenia úlohy, jeho snaženie rozvráti iný nevedomý zásah, pochádzajúci zo živého alebo neživého. Niektoré úlohy sa dajú uskutočniť len preto, lebo zasahujúci tiež plní úlohu, ktorá je, samozrejme, tiež vystavená úsiliu o rozvrat.
Soddov prvý zákon, Murphyho zákony
Martin S.
Full Member

« #1 : February 01, 2011, 12:56:30 »

Práve som zistil, že špeciálne znaky mi neberú ani Inkscape a GIMP, nezávisle od toho, aké písmo použijem. Doteraz som to nepotreboval, tak som na to prišiel až teraz.

Ak sa niekto pustí do riešenia úlohy, jeho snaženie rozvráti iný nevedomý zásah, pochádzajúci zo živého alebo neživého. Niektoré úlohy sa dajú uskutočniť len preto, lebo zasahujúci tiež plní úlohu, ktorá je, samozrejme, tiež vystavená úsiliu o rozvrat.
tomyp
Sr. Member

: 310

Smrt a daně máte jisté. Daně ovšem jistější.

375195726
« #2 : February 01, 2011, 13:07:13 »

Nedávno se mi stalo, že altgr fungoval jako enter. Jestli si dobře vzpomínám, pomohlo v mcc znovu nechat načíst rozložení klávesnice. Tak bych zkusil tohle.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Martin S.
Full Member

« #3 : February 01, 2011, 13:19:25 »

Pomohlo Pozeral som sa na to, ale keď som videl, že všetko je nastavené tak ako pri inštalácii (SK - QWERTZ), nenapadlo mi zasahovať do toho. Zaujímalo by ma síce, prečo to "spadlo"   , ale to je už vedľajšie, hlavné je, že problém sa vyriešil.
Ďakujem

tomyp
Sr. Member

375195726
« #4 : February 01, 2011, 15:57:10 »

Jo to jsou občas záhady mezi nebem a klávesicí.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Martin S.
Full Member

« #5 : February 27, 2011, 09:56:35 »

No, a opäť problém - nainštaloval som si MDV 2010 aj na normálny počítač (rozoberám to v inej téme) a opakuje sa to, čo s MDV 2010 na NB.

Opäť sa mi nedarilo písať špeciálne znaky pomocou AltGr + príslušný symbol. Keď som to v MCC nastavil, tak špeciálne symboly síce môžem písať, ale na druhej strane vyradilo mi to z činnosti prepínanie klávesnice na ruskú, ktorú občas potrebujem. Nedarí sa mi mať zároveň nastavené aj prepínanie klávesníc, aj písanie špeciálnych symbolov na slovenskej klávesnici.
Čo s tým?

tomyp
Sr. Member

375195726
« #6 : February 27, 2011, 18:45:25 »

Navrhuji začít od nejjednoduššího: tedy zkontrolovat, jestli se netlučou klávesové zkratky z KDE s globálními zkratkami systému. Nebo jestli sis to přepínáni nevypnul třeba vložením nějakého spec znaku, kde altgr + znak == zkratka systému nebo KDE.
Je to první co mě napadlo, kde by mohl být problém.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Martin S.
Full Member

« #7 : February 27, 2011, 23:09:11 »

Ha, mám to

V nastaveniach pracovnej plochy > Osobné > Región a jazyk > Rozloženie klávesnice > Pokročilé > Key to choose 3d level > zaškrtnúť Right Alt - sú tam dve takéto položky, tak tú hornú - kde je napísané Right Alt , Shift + Right Alt key is Multi_key, dolnú netreba.
Ak sa zaškrtne samotné dolné Right Alt, tak to nefunguje.

: [1]
   |   

: