Přihlásit
: 1 [2]
   |   
: Vypnutí externího disku?  ( 13845 )
Sonic X
Sr. Member

: 374

276224191
« #15 : May 16, 2011, 00:30:57 »

Tak jak na to koukám, tak napsání rootovského hesla před použitím skriptu se prostě nevyhnu. Zmáčknout párkrát šipku nahoru a vybrat něco z posledních příkazů mě už nezabije. Ještě se zeptám, pomocí příkazu hdparm -S2 /dev/sdx nastavuji aby se mi vypnul jeden disk v PC. Když to zadám tak to normálně funguje, ale když restartuju PC tak aby to fungovalo znova tak to musím znova zadat, nevíte jak a kam ten příkaz napsat aby se načetl při startu systému? Napadlo mě to vecpat do menu.lst ale radši se dřív zeptám než začnu pokusovat.. Grub jsem si už jednou rozházel a není to nic příjemnýho zrovna..

Nejčastější chyba na Linuxu je chyba 909 - selhání mezi klávesnicí a židlí..
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #16 : May 16, 2011, 07:54:54 »

Tak jak na to koukám, tak napsání rootovského hesla před použitím skriptu se prostě nevyhnu.
pokud delas na kompu sam, nastav si dle potreb sudo, nebudes muset zadavat hesla a nebude to ani nijak nebezpecne
... nevíte jak a kam ten příkaz napsat aby se načetl při startu systému? Napadlo mě to vecpat do menu.lst ale radši se dřív zeptám než začnu pokusovat.. Grub jsem si už jednou rozházel a není to nic příjemnýho zrovna..
menu.lst rozhodne NE
Udelej si skript, a ten nech spoustet (napis odkaz na nej) trebas do souboru:
 /etc/rc.d/rc.local (neni to uplne systemove, ale nejjednodussi a funkcni)
nebo
/etc/rc5.d (predpokladam, ze jedes jen v grafice), pripadne to dat soucasne i do /etc/rc3.d (bude pouzito v textovem rezimu), projdi si ty adresare, system urcite pochopis - S urceno ke spusteni, cislo udava poradi spusteni, K ukonceni, pak nazev skriptu...
Oba tyto zpusoby jsou nezavisle na grafickem prostredi.

Taky muzes zadat skript ke spusteni v grafickem prostredi; bude to platit jen pro ne; jak KDE, tak i GNOME, Xfce a dalsi na to maji v nastaveni nabidky.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
: 1 [2]
   |   

: