Přihlásit
: [1]
   |   
: KDE - správa napájania - Spustit skript  ( 3141 )
Mythnick
Newbie
*

: 13

« : June 12, 2011, 18:34:54 »

Dobrý den. Len sa chcem informovat ako sa da spustit respektive ako ma vyzerat skript v správcovi napájania aby sa pri premeneni profilu vykonal.

Ide o zmenu frekvencie procesora pri zmene plánu napajania. prikazmi v konzole  (cpufreq-set -g powersave...) dokážem meniť frekvenciu ale potreboval by som aby sa to vykonávalo aj pri zmene toho plánu. (aspon tak to chapem ze by to tak mohlo ist) .

Alebo ak by ste mali nejake rozumnejsie a uzivatelsky privetivejsie riesenie (applet) v KDE prostredi tak prosím napíste

Bezim na mandrive 2011 beta 3

skript typu  (aspon myslim ze som vytvoril skript..v Kwrite som to napisal a len ulozil) nefunguje

#!/bin/bash         
cpufreq-set -g powersave

strublos
Sr. Member

: 336

« #1 : June 12, 2011, 21:16:10 »

A ma soubor (skript) nastavena prava ke spusteni?

:
chmod 755 jmeno_souboru
ferri
« #2 : June 13, 2011, 05:57:51 »

Začal by som v domovskom skrytom adresári pre nastavovanie kde
/home/nejaký_užívateľ/.kde
a prehľadal ho najskôr na veci (konfiguračné súbory) týkajúce sa powersave/kpowersave atď.
Teraz nesedím za linuxom, takže len takto všeobecne.
Mythnick
Newbie
*

: 13

« #3 : June 13, 2011, 08:33:24 »

Skript je samozrejme spustitenly a ma prava 777 (z konzoly ho pustím)

A v tom domovskom adresari neviem presne co by som mal hladat ale poobede sa pozriem co tam bude

No nasiel som tam iba priecinok .kde4 a v nom nic zaujimave nebolo..teda hlavne co by sa tykalo spravcu napájania. a vlastne aj ostatne priecinky/subory mi nic nehovorili

este ma napadlo ze ci nejako netreba do toho skriptu dopisat aby sa spustal ako root cize nejake sudo a pod. lebo ked ho chcem spustit v konzole musim sa prihlasit ako root.. ide vlastne nieco take dopisat do skriptu??
« : June 13, 2011, 15:39:39 Mythnick »
: [1]
   |   

: