Přihlásit
: [1]
   |   
: Kopírování z SD karty  ( 6476 )
Kluk
Newbie
*

: 25

« : June 23, 2011, 10:57:27 »

Ověřil jsem několika způsoby, že kopírování souborů z SD karty (tř.10)  na disk  přes čtečku karet Apacer neprobíhá vždy korektně. Konkrétně některý soubor z videokamery má občas rozpadlý obraz v kostičky, podobně jak se tváří slabý signál na digitálním TV.  Přímé prohlížení souboru přes SMplayer probíhá správně, bez chyb. Chyba se projevuje i na starších Mandrivách (2010) i na Mageii 1 přes Nautilus 2.32.2.1. Bezchybně kopírování projde na XP Windows, nebo na Ubuntu, což značí, že chyba je někde v systému, který z nedostatku času při kopírování nahrazuje bity nesmysly (jako u TV). Přitom velikost souborů je stejná pro správné i chybné kopírování. Binárně ale je rozdíl. Je mi líto poškozených dat, kde jsem vinu vkládal na kameru, nebo na SD kartu. Pokud někdo poradí, co s tím, budu rád.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : June 23, 2011, 14:58:49 »

jak kopirujes? Jakym programem?
zkus v konzoli primo cp a pripadne hlasky dej sem, nebo pouzij v konzoli spravce souboru midnight commander (mc).
Nemusi byt problem v kopirovani, muze byt problem i ve cteni ruznymi utilitami/programy. Nebo pouzivas nejakoj ctecku, ktera uplne nedodrzuje standardy. Mas nejake mass storage zarizeni, do ktereho by jsi mohl vlozit tu kartu a zkusit kopirovat tak?
Osobne take nemam s kartami/cteckami karet v mandrive tu nejlepsi zkusenost.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Kluk
Newbie
*

« #2 : June 23, 2011, 20:28:35 »

Kopíruji
1. po vložení SD do čtečky automaticky Nautilusem
2. v konzoli mc
3. v konzoli příkazem cp

Vše stejné, chyba na stejném místě, žádné chybové hlášení. HW bude vpořádku, protože Ubuntu stejným postupem Nautilusem zkopíruje vše korektně. A je to také 64 bit Linux, ale je tvořen jinak, než Mandriva. Obdobně v XP Windows je to OK. Vše na stejném stroji. Proto mi padá podezření na poměr dávkování strojového času uživatelským procesům vůdči času jádra a špatným ošetřením zbytkového bufru při systémovém přerušení a chybným navázáním. Onehdy o tom byla diskuse, co to způsobuje, ale bylo to pro Mandrake asi 6 let zpátky, kdy uživatelské procesy byly neúměrně časově kráceny. Pro malé soubory se to neukázalo, ale dnes pro HD video s obrovským tokem dat to může být problém.
Zajímavé, že přímé čtení z SD karty je bezchybné, proto to podezření na metodu kopírování. A Nautilus v tom není, protože ten, podobně jako příkaz CP využívá služeb systému a v Mandrivě a Magei (stejní autoři) to je špatné a v Ubuntu je to OK. Proto chyba je právě tam v systému, nebo v jeho nastavení. Tam samozřemě nemohu a do eng..fora si netroufám. Tak se zkuste zeptat.
Hobil
Hero Member

« #3 : June 23, 2011, 21:16:37 »

Ja jsem v drivejsich verzich mdv resil opacny problem - pri pokusu zkopirovat neco na kartu dochazelo opakovane k poskozeni souboroveho systemu na karte - FAT32. Musel jsem zacit pouzivat pro kopirovani PDA v rezimu mass storage, pak to chodilo OK.
Pri cteni jsem potize nemel.
Jeste me napada jedna moznost, a to je nedostatecna velikost tmp - pri defaultnim nastaveni je tmp jen v pameti, cca 700 MB, coz nemusi vzdy stacit. Pokud se zrusi v ovladacim centru zatrzitko u polozky Mazat tmp pri startu (nekde v nastaveni bootu), pak se tmp v pameti zrusi, a pouziva se diskova v /tmp a velikost dle volneho mista na disku.
Na tenhle limit jsem narazil pri kopirovani velkych souboru pres scp po LAN, kdy to padalo.
H.

Kluk
Newbie
*

« #4 : June 24, 2011, 01:44:14 »

Díky za reakci na můj problém.  Obešel jsem chyby tím, že jsem pro soubory MTS z kamery začal používat k prohlížení Totem oproti původnímu SMplayer, který někdy kostičkoval. Naštěstí při dalším zpracování v editoru OpenShot a konverzi videa se chyby eliminovaly, tak už mne to tak nebolí. Možná, že Mandriva 2011, jak ji jiní chválí, bude chytřejší, podobně jako Ubuntu a problémy se už ztratí, nebo SMplayer bude mít vyšší, odolnější verzi. S tím tmp to ještě budu zkoušet. Každopádně děkuji za podporu.
Hobil
Hero Member

« #5 : June 24, 2011, 08:49:42 »

pro prime kopirovani z karty by snad slo pouzit i dd
dd if=vstupni_soubor of=vystupni_soubor
mozna by to fungovalo spolehliveji, myslim, ze to za pokus stoji.
H

: [1]
   |   

: