Přihlásit
: [1]
   |   
: Kopírování z SD karty  ( 6983 )
Kluk
Newbie
*

Karma: 0
: 25


« : June 23, 2011, 10:57:27 »

Ověřil jsem několika způsoby, že kopírování souborů z SD karty (tř.10)  na disk  přes čtečku karet Apacer neprobíhá vždy korektně. Konkrétně některý soubor z videokamery má občas rozpadlý obraz v kostičky, podobně jak se tváří slabý signál na digitálním TV.  Přímé prohlížení souboru přes SMplayer probíhá správně, bez chyb. Chyba se projevuje i na starších Mandrivách (2010) i na Mageii 1 přes Nautilus 2.32.2.1. Bezchybně kopírování projde na XP Windows, nebo na Ubuntu, což značí, že chyba je někde v systému, který z nedostatku času při kopírování nahrazuje bity nesmysly (jako u TV). Přitom velikost souborů je stejná pro správné i chybné kopírování. Binárně ale je rozdíl. Je mi líto poškozených dat, kde jsem vinu vkládal na kameru, nebo na SD kartu. Pokud někdo poradí, co s tím, budu rád.
Hobil
Hero Member
*****

Karma: 58
: 4 006


« #1 : June 23, 2011, 14:58:49 »

jak kopirujes? Jakym programem?
zkus v konzoli primo cp a pripadne hlasky dej sem, nebo pouzij v konzoli spravce souboru midnight commander (mc).
Nemusi byt problem v kopirovani, muze byt problem i ve cteni ruznymi utilitami/programy. Nebo pouzivas nejakoj ctecku, ktera uplne nedodrzuje standardy. Mas nejake mass storage zarizeni, do ktereho by jsi mohl vlozit tu kartu a zkusit kopirovat tak?
Osobne take nemam s kartami/cteckami karet v mandrive tu nejlepsi zkusenost.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Kluk
Newbie
*

Karma: 0
: 25


« #2 : June 23, 2011, 20:28:35 »

Kopíruji
1. po vložení SD do čtečky automaticky Nautilusem
2. v konzoli mc
3. v konzoli příkazem cp

Vše stejné, chyba na stejném místě, žádné chybové hlášení. HW bude vpořádku, protože Ubuntu stejným postupem Nautilusem zkopíruje vše korektně. A je to také 64 bit Linux, ale je tvořen jinak, než Mandriva. Obdobně v XP Windows je to OK. Vše na stejném stroji. Proto mi padá podezření na poměr dávkování strojového času uživatelským procesům vůdči času jádra a špatným ošetřením zbytkového bufru při systémovém přerušení a chybným navázáním. Onehdy o tom byla diskuse, co to způsobuje, ale bylo to pro Mandrake asi 6 let zpátky, kdy uživatelské procesy byly neúměrně časově kráceny. Pro malé soubory se to neukázalo, ale dnes pro HD video s obrovským tokem dat to může být problém.
Zajímavé, že přímé čtení z SD karty je bezchybné, proto to podezření na metodu kopírování. A Nautilus v tom není, protože ten, podobně jako příkaz CP využívá služeb systému a v Mandrivě a Magei (stejní autoři) to je špatné a v Ubuntu je to OK. Proto chyba je právě tam v systému, nebo v jeho nastavení. Tam samozřemě nemohu a do eng..fora si netroufám. Tak se zkuste zeptat.
Hobil
Hero Member
*****

Karma: 58
: 4 006


« #3 : June 23, 2011, 21:16:37 »

Ja jsem v drivejsich verzich mdv resil opacny problem - pri pokusu zkopirovat neco na kartu dochazelo opakovane k poskozeni souboroveho systemu na karte - FAT32. Musel jsem zacit pouzivat pro kopirovani PDA v rezimu mass storage, pak to chodilo OK.
Pri cteni jsem potize nemel.
Jeste me napada jedna moznost, a to je nedostatecna velikost tmp - pri defaultnim nastaveni je tmp jen v pameti, cca 700 MB, coz nemusi vzdy stacit. Pokud se zrusi v ovladacim centru zatrzitko u polozky Mazat tmp pri startu (nekde v nastaveni bootu), pak se tmp v pameti zrusi, a pouziva se diskova v /tmp a velikost dle volneho mista na disku.
Na tenhle limit jsem narazil pri kopirovani velkych souboru pres scp po LAN, kdy to padalo.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Kluk
Newbie
*

Karma: 0
: 25


« #4 : June 24, 2011, 01:44:14 »

Díky za reakci na můj problém.  Obešel jsem chyby tím, že jsem pro soubory MTS z kamery začal používat k prohlížení Totem oproti původnímu SMplayer, který někdy kostičkoval. Naštěstí při dalším zpracování v editoru OpenShot a konverzi videa se chyby eliminovaly, tak už mne to tak nebolí. Možná, že Mandriva 2011, jak ji jiní chválí, bude chytřejší, podobně jako Ubuntu a problémy se už ztratí, nebo SMplayer bude mít vyšší, odolnější verzi. S tím tmp to ještě budu zkoušet. Každopádně děkuji za podporu.
Hobil
Hero Member
*****

Karma: 58
: 4 006


« #5 : June 24, 2011, 08:49:42 »

pro prime kopirovani z karty by snad slo pouzit i dd
dd if=vstupni_soubor of=vystupni_soubor
mozna by to fungovalo spolehliveji, myslim, ze to za pokus stoji.
H

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
: [1]
   |   
 
: