Přihlásit
: 1 2 3 [4] 5
   |   
: Mandriva 2011 RC2 názory  ( 31247 )
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #45 : August 20, 2011, 13:39:03 »

Hmm, tak tohle asi zkusím

Není to dobrý nápad - Mandriva s kernelem 3 se mi nainstaluje, ale nebootuje (Thinkpad T61).

Jen se od nich nesmí stahovat moc rychle, jinak to stahování utnou. Srazil jsem stahování na 1Mbps a zatím jede.

edit: tak ani při rychlosti 1Mbps to nejde stahnout. Stahl jsem sice dvojnásobek (127MB) než na plnou rychlost, ale to je dost málo když DVD má 1,9GB

To bych netvrdil, spíš budeš mít nějaký lokální problém (moje ISO bylo staženo rychlostí 10Mb/s).

ferri
« #46 : August 20, 2011, 19:10:20 »

Na fóre mandriva.com systém tiež niektorým funguje a iným zasa nie.
Tí, ktorým funguje sú však spokojní a že systém beží svižnejšie.
Nuž čo, zrejme bude lepšie asi počkať si na neskoršú aktualizáciu jadra.
ferri
« #47 : August 22, 2011, 18:56:05 »

Na mandriva blogu (http://blog.mandriva.com/en/2011/08/22/mandriva-is-on-final-line/) bolo oznámené, že Mandriva 2011 bude uvoľnená s 3 verziami ISO obrazov:
1. oficiálne vydanie, jadro 2.38, staršie ale stabilné
2. testovacie vydanie, jadro 2.39
3. neoficiálne vydanie, jadro 3.0 MIB
Jar Ks
Newbie
*

: 33

« #48 : August 23, 2011, 12:39:04 »

Dobrý den, nainstaloval jsem si RC2, pár aktualizací proběhlo, ale nebylo jich moc.

Můžete mi prosím poradit, co si mám nastavit do zdrojů, aby moje nainstalovaná Mandriva RC2 sledovala vývoj o kterém se píše na blogu a nakonec se změnila na finální?

Stačí povolit Testing, nebo úplně něco jiného?

Díky.
Ivko
Sr. Member

: 290

« #49 : August 23, 2011, 21:10:08 »

Je otázka, aké zdroje vôbec nastavené máš. Nikto nevidí do Tvojho počítača. Nedá sa radiť, keď nevieme, čo sa deje v tom počítači.
ferri
« #50 : August 24, 2011, 06:04:51 »

Dobrý den, nainstaloval jsem si RC2, pár aktualizací proběhlo, ale nebylo jich moc.

Pokiaľ nemáš nastavené žiadne zdroje, tak žiadna aktualizácia nemohla prebehnúť.

Stačí povolit Testing, nebo úplně něco jiného?
Díky.

Testing s tým nemá nič spoločné. Zdroje nastav na tejto stránke
http://easyurpmi.zarb.org/
Potom v správcovi zdrojov treba ešte naviac povoliť zdroje official nonfree + nonfree updates, plf nonfree.
V mojom prípade používam túto kombináciu.
Jar Ks
Newbie
*

« #51 : August 24, 2011, 10:06:31 »

Díky. Zdroje nastavené mám - tedy ty, co se nastavily automaticky plus non-free. Nastavené jsou tyto:
Main
Main Updates
Contrib
Contrib Updates
Non-free
Non-free Updates

Všechny mají jako URL: $MIRRORLIST, což je asi nějaká automaticky vyplňovaná proměnná, nevím kde bych zjistil, co je jejím obsahem.

Takže: pro jistotu ještě jednou: je prosím nějaká cesta, jak sledovat všechny úpravy, které v Mandrivě udělali od vydání RC2 s tím, že nakonec by se mi tato instalace zaktualizovala až do stavu ostré Mandrivy 2011?

Nastavit Cooker? ( easyurpmi zatím 2011 neumí).

Nebo musím čekat až bude ostrá vydaná a potom změnit odkazy a aktualizovat to najednou?
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #52 : August 24, 2011, 12:44:33 »

Všechny mají jako URL: $MIRRORLIST, což je asi nějaká automaticky vyplňovaná proměnná, nevím kde bych zjistil, co je jejím obsahem.

No řekl bych že právě tato proměnná zajistí, že se zdroje automaticky přenastaví na 2011 po vydání ostré verze.

Stručně řešeno - asi není třeba dělat nic. Nemám to však ověřeno.

Jar Ks
Newbie
*

« #53 : August 24, 2011, 13:23:26 »

...asi není třeba dělat nic. Nemám to však ověřeno.

To by nebylo špatné. Ale jinak - vývoj tedy asi sledovat nemůžu. Ledaže bych si každý den stáhnul ISO:
http://downloads.rosalab.ru/iso/ROSA.Desktop/Mandriva.Daily/?C=M;O=D a z něj to zaktualizoval.

Vím, že vydání finální verze je už za necelých 5 dní, ale mám tady nový notebook, který mám nainstalovat a pak už se k němu asi nedostanu a starou 2010.2 tam dávat nechci, když už je to na spadnutí. Asi teda zkusím ISO z Mandriva.Daily a budu doufat, že po vydání ostré se díky vzpomínané proměnné sama změní.

Ještě jedna otázka: je v tom Athlon II P340, 2200 MHz. Dali byste na to 64bitovou verzi, nebo je jistější použít i586?
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #54 : August 24, 2011, 13:27:34 »

Ještě jedna otázka: je v tom Athlon II P340, 2200 MHz. Dali byste na to 64bitovou verzi, nebo je jistější použít i586?
Zalezi na mnoha vice faktorech nez jen na procesoru. Napr. na velikosti RAM. Ja sam mam 64bit... Ale pro zacatek je asi jistejsi 32bit...

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Jar Ks
Newbie
*

« #55 : August 24, 2011, 13:42:21 »

...Napr. na velikosti RAM. Ja sam mam 64bit... Ale pro zacatek je asi jistejsi 32bit...

4GB.

Ptám se ale z opatrnosti proto, že u předchozí verze 2010 jsem nainstalováním 32bitové verze na svůj počítač vyřešil všechny problémy, které jsem do té doby měl. Ale myslel jsem, že podpora 64bitů trochu pokročila. Vždyť jiné procesory už pomalu ani nejsou.
ferri
« #56 : August 24, 2011, 21:11:23 »

Odporúča sa 64bit na počítač s ram nad 4GB. Treba pohľadať na internete iné články preberajúce túto problematiku.
Lebo  sme už mimo témy tejto diskusie.
Jar Ks
Newbie
*

« #57 : August 25, 2011, 01:23:11 »

...sme už mimo témy tejto diskusie.
Tož k věci: instalace Mandrivy RC2 i586.52 (23-Aug-2011) na notebook Acer TravelMate 5542 bohužel skončila úplným fiaskem. Že instalátor pořád hlásí nulové místo na disku by se dalo přežít, ale po nastavení, že se má použít celý disk mi oznámil, že je třeba restartovat a instalace začala úplně znovu. Síťová karta vůbec nebyla rozpoznána a po opakovaných pokusech stále tvrdil, že draknet nemůže použít nějaký 3něco ovladač (bohužel jsem si tu hlášku nenapsal). Počítač se nedal vypnout (KDE se ukončilo a potom černá obrazovka a dál nic), při zapnutí někdy naběhl, někdy ne - žádné chybové hlášky, nic.

Ze zoufalství jsem použil Ubuntu 11.04 i386 desktop a po rychlé, bezproblémové a vysloveně příjemné instalaci všechno funguje jak má (síť, grafika, ihned jsem byl upozorněn na možnost proprietárních ovladačů, flash, uspávání, atd.). Jsem dlouholetý Mandrake/Mandriva uživatel a tenhle výsledek mě tedy vůbec nepotěšil.
ferri
« #58 : August 25, 2011, 15:24:24 »

... instalace Mandrivy RC2 i586.52 (23-Aug-2011) na notebook Acer TravelMate 5542 bohužel skončila úplným fiaskem.

Ja som inštaloval pôvodný obraz Mandriva.2011.RC2.i586.2.iso s tým, že každý deň inštalujem dostupné aktualizácie.

Avšak aktualizácie sa stále nedajú nainštalovať cez mandriva control center a musím používať príkazový riadok s urpmi --auto-update. A neviem, či je to ešte nedoriešené, alebo je to len u mňa?   
ferri
« #59 : August 25, 2011, 18:33:05 »

Na Mandriva blogu bolo oznámené zastavenie aktualizovania repozitárov pre Mandriva 2011 až do vydania finálnej verzie.
http://blog.mandriva.com/en/2011/08/25/getting-to-gold/

Mandriva bude uvoľnená so staršími verziami jadra a niektorých aplikácií.
Kto má záujem o novšie verzie môže si nastaviť main/testing repozitár.
: 1 2 3 [4] 5
   |   

: