Přihlásit
: [1]
   |   
: Nepomuk  ( 2980 )
antkrc
Newbie
*

: 48

« : September 10, 2011, 09:23:11 »

Ahoj všem.
Jestli někdo používá Nepomuk, prosím osvětlete mi, na praktickém příkladě, k čemu a jak jej používáte.
Doposud jsem nějak nepochopil k čemu je Nepomuk dobrý.

Nejde mi ani tak o manuál „klikni na tlačítko přidej složku pak prohledej apd.“, ale spíše o praktické využití tohoto
programu – k čemu je pro Vás užitečný?

Prosím vynechte věty typu: "implementace sémantického desktopu; sociální sémantický desktop;
konstrukty vyšších jazyků RDFS a OWL a také vlastní jazyk pro práci s pojmenovanými grafy NRL;
ontologie potřebné pro výměnu dat a integraci aplikací na distribuovaných sociálních sémantických desktopech"

- toho už jsem se opravdu načetl dost.

Když pochopím k čemu a nač je užitečný a bude mít pro mě uplatnění  – zcela rád ho budu používat.

V případě, že pro mě nebude mít uplatnění, prosím o radu jak jej vypnout, aby mi z panelu nevyskakovala
hláška „Nepomuk není zapnutý“ nebo něco podobného.
Odinstalování totiž není možné - chce to odebrat i jiné části KDE.
Děkuji za odpověď Tonda

Mandriva Linux 2011.0
32 bit
KDE: 4.6.5
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : September 10, 2011, 13:28:47 »

Celkem pochopitelné vysvětlení je zde:
http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/kde-4.4-nepomuk-zrout-cpu-nebo-technologie-budoucnosti
Druhý odstavec, část Úvodem.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
ferri
« #2 : September 10, 2011, 17:07:46 »

V případě, že pro mě nebude mít uplatnění, prosím o radu jak jej vypnout, aby mi z panelu nevyskakovala
hláška „Nepomuk není zapnutý“ nebo něco podobného.
Odinstalování totiž není možné - chce to odebrat i jiné části KDE.

Nastavenie vašej pracovnej plochy -> Upozornenia aplikácií a systému -> Správa upozornení -> Aplikácie -> Zdroj udalosti ->
Sémantický desktop a zruš čo potrebuješ.
: [1]
   |   

: