Přihlásit | Registrovat
: [1]
   |   
: Eduroam přes networkmanager v MDV 2011  ( 2503 )
hank
Newbie
*

: 3

« : October 25, 2011, 15:43:23 »

V předchozí MDV 2010.2 jsem uměl nastavit drakroam, aby se připojil k bezdrátové síti eduroam, která je na univerzitách v ČR i v Evropě.

Když jsem instaloval MDV 2011, tak jsem se radoval, že nově používaný networkmanager bude daleko rychlejší při připojování. Ale rozchodit v něm eduroam se mně povedlo napůl.

Jak jsem postupoval

1) Vybral jsem v nm síť eduroam

2) Vyplnil jsem vše potřebné, tj.:
Bezpečnost: WPA/WPA2 Enterprise
Autentizace: TLS
Identita: mujlogin@mendelu.cz
Certifikát uživatele: (načteno)
CA certifikát: (načteno)
Soukromý klíč: (načteno)
Heslo soukromého klíče: (vyplnil jsem)

3) Po potvrzení nm hlásí Připojení k eduroam se nezdařilo.

Postupným googlením jsem zjistil, že heslo ke klíči se ukládá do kwalletmanageru. Zjistil jsem, že se do něj ale neuloží. Tak jsem jej tam zadal ručně přes kwalletmanager.

Aktuální funkčnost je následující:

1) Přihlásím se do systému
2) Vyskočí (3× po sobě) dotaz na vyplnění potřebných údajů (viz výše) -- vše je předvyplněno, stačí jen potvrzovat, ale připojení se nezdaří.
3) Jako root zadám /etc/init.d/networkmanager restart
4) A jako zázrakem se nm úspěšně připojí na eduroam.

Když jsem zkusil na notebooku založit ještě jeden lokální účet a znovu vše nastavit, tak se mně to připojení nezdaří ani po tom restartu nm.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Předem díky za rady.

P.S. Když pustím připojení ručně přes wpa_supplicant s vlastním konfiguračním souborem, tak je vše OK, ale já bych fakt rád ten networkmanager. :-)
hank
Newbie
*

: 3

« #1 : November 02, 2011, 17:00:37 »

Tak nakonec jsem to vzdal a nainstaloval Mageia 1. :-) Ta ještě používá klasický net_applet a v tom jsem eduroam zprovoznil pomocí klasického klikátka v drakroam. Navíc Mageia startuje (a vypíná se) podstatně rychleji než Mandriva 2011.
: [1]
   |   

: