Přihlásit
: [1]
   |   
: Tvorba síťové tiskárny  ( 4773 )
Pepep
Sr. Member

: 409

« : November 27, 2011, 19:22:26 »

Vážení přátelé,
mám malou domácí síťku i když spíš jen několik compů zapojených do routeru D-Link DI-604, některé pak přes switche, nb přes AP wifi. Z toho je 2x MDV, dále Ubuntu, pak už jen dvoje widle. Sdílení mezi nimi jsem zatím nepotřeboval, byť bych to taky někdy rád rozchodil (Samba a tak).
Tiskárnu HP deskjet 980cxi mám dosud přes LPT v jednom z compů na MDV a šlape furt dobře.
Mám také print server http://www.micronet.info/l4.aspx?series_no=12&sno=463 a proto bych rád tu starou tiskárnu přeměnil v síťovou.

Čenichal jsem porůznu, ale nic moc jsem nenašel.
Mohu poprosit o radu ? Až se mi to povede, myslím, že by nemělo nic bránit své zkušenosti zhodnotit umístěním na wiki.
Vím už, že jí musím dát v routeru pevnou IP adresu (kam se tisk vždy ze všech compů pošle), ale ani nenalézám, kde bych to v něm měl nadefinovat.

Děkuji velmi zdvořile
Pep

Křížením kanibalů a parazitů nám vznikají buď úředníci (tedy i policajti, soudci či politikové) nebo manageři. Komunisti a fašounci. A exekutoři.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #1 : November 27, 2011, 20:20:17 »

Čau Pepe, dělá se to takto:

1 - V nastavení routeru zjistíš, jakou adresu dostal ten printserver, který většinou použije DHCP (*). Bývá to někde v nastavení DHCP, kde jsou vidět hosti, a poznáš ho na první pohled - např. moje printservery v tiskárnách se hlásí jako HPxxx. Když ne, použij vylučovací metodu (zap/vyp).

2 - Až najdeš prinserver, tak tam bude někde "make static" nebo něco takového. Tím zajistíš, aby MAC adresa printserveru dostala vždy pevnou IP adresu, kterou tam nastavíš.

Víc už ti pomůže manuál k routeru .

(*) Jestli printserver neumí DHCP, bude to možná větší problém a budeš potřebovat i manuál printserveru.

Pepep
Sr. Member

: 409

« #2 : November 28, 2011, 11:39:51 »

No, print server se ne a ne na routeru (kam je píchnutý natvrdo, a otestovaným kabelem) přihlásit. Vypnuto, zapnuto resetováno vše několikrát. Soudím z toho tedy, že asi DHCP neumí. Po pokusu, že jsem zadal MAC adresu print serveru tak, aby měla statickou IP mi to odhlásilo všechny compy ze sítě, ale print server, byť tam byl, byl nevysvícený, tedy usuzuji nepoužitelný. Tedy reset routeru.

Asi se s tím už nemá cenu vztekat, žena chce stejně nějaký bublinový multifunkční krumpl, takže doufám, že když to bude HP, poběží to i pod dospělým OS normálně.

Bude to mít tutově jen USB, takže tam budou zase nějaké jiné trable jak to učinit síťovým.
Tak někdy příště.

Dík Ivane, ať se daří !

Křížením kanibalů a parazitů nám vznikají buď úředníci (tedy i policajti, soudci či politikové) nebo manageři. Komunisti a fašounci. A exekutoři.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #3 : December 02, 2011, 09:04:42 »

Kup si HP OfficeJet - barevná inkoustová tiskárna s kopírkou, když to má v názvu "n" tak to má integrovanou síťovku, je s tím méně práce. Podpora v Linuxu OK (jestli máš starší MDV vybírej starší model). Najdeš i bezdrátové, ale s těmi nemám zkušenosti:

http://interlink.tsbohemia.cz/periferie-tiskarny-inkoustove-multifunkcni_c6051.html?stishowtype=1&scaid=562#cls=spresenttrees&strid=6051&sps_v_1123=LAN&scaid=562

Ivko
Sr. Member

: 290

« #4 : December 02, 2011, 19:38:18 »

Môžem len potvrdiť. Mám HP OfficeJet Pro 8000. Má aj sieťové pripojenie.
Inčtalácia veľmi jednoduchá (mne stačilo nastaviť statickú IP adresu tlačiarne a potom už iba pár kliknutí v MCC), tlač rýchla a cena podľa mňa prijateľná.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #5 : December 04, 2011, 10:17:46 »

Mam taky doma prinserver, pro zmenu Konig CMP-printser10. Je to "winonly", ale beha to dobre i na linuxu.
Tuhle krabicku pripojim k siti a na win stanici musim nainstalovat ovladac; z nej pak provedu vyhledani a nastaveni prinserveru. Bez toho ovladace je prinserver "nezjistitelny". Zjistene a nastavene hodnoty (IP a port) pak zadam do ovladace sitove tiskarny v linuxu.
Mozna to budes mit podobne.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
: [1]
   |   

: