Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace Linuxu Mandrake LE10.2 na PowerPC iBook G4  ( 3126 )
Guest
« : June 25, 2005, 00:16:15 »

Ahojky, jsem zacinajici uzivatel Mac OS X a jakozto prechazejici na platformu ppc jsem si chtel odnest to jedno dobre co pro x86 bylo a to byl Linux :-))

Tady je muj poznatek o instalaci Linuxu na ppc.

Zaklad je mit dobre rozdeleny HDD jedna se o to ze pokud ne tak ho tam nedostanete ani kdyby jste se staveli na hlavu :-((
( vim to nebot jsem instaloval dokola asi 10x :-))) )

Ja jsem nejdrive instaloval  Mandrake jako prvni system a disk jsem si rozdelil tak to:
1.partition jsem dal jako Apple partition velikost 31kb
2.partition jsem dal jako Apple hfs partion velikost 7mb
3.partition jsem dal jako Apple bootstrap velikost 7mb ( neformatujte nechte tak jak je- jinak na konci instalace bude chyba zapisu zavadece)
4.partition jsem dal jako ext3 pro Linux jako (/) a zalezi jen na vas jak velky mate hdd a kolik chcete nastavit pro Linux
5.partition jsem dal jako swap velikost je tez na vas.
6.partition jsem dal jako apple hfs partition pro pozdeji nainstalovany  Mac OS X

ted normalne probehla instalace linuxu  , pak jsem nainstaloval mac os x, ated prijde to co my trochu vadilo ale nevedel jsem jak jinak na to a to ze jsem musel instalovat znova linux na ty partitiony ktere jsem si vytvoril pri prvni instalaci stim ze jsem partition 3 smazal a znovu vytvoril aby nedoslo k chybe pri zavadeni zavadece a linuxove partitiony jsem opet nastavil na root a swap, pak jsem nainstaloval linux.

po restartu ibooka my nybehl zavadec yaboot s vyberem systemu limux, macos, tez cdrom a openfirmware, nabootoval jsme do linuxu a v linuxu v /etc/yaboot.conf jsem posledni radek kde zapsana cesta k mac os zmenil udaje na macosx=/dev/hdax (x.. je cislo partitiony kam jsem instaloval macos x )
u me to bylo macosx=/dev/hda6

po ulozeni bylo zapotreby spustit jeste script ybin aby se zmeny ulozily :-))

a porestartu jsem mel funkni zavadec ktery mizavedl  macos x Tiger i Linux bez problemu

Doufam ze jsem pomohl alespon nekomu :-))

musime drzet spolu , mejte se  kolegoveee :-)))))))

Trek
trekkim@seznam.cz
: [1]
   |   

: