Přihlásit
: [1]
   |   
: Mandriva 2010.2 připojení pomocí mobili Sonyericsson Cedar (J108i)  ( 2817 )
Petulinek
Full Member

: 226

« : November 12, 2011, 11:10:51 »

Snažím se nastavit připojení k netu přes T-mobile přes drakconf, všechno funguje k téměř plné spokojenosti, kromě jediného :-) Když nastavuji nové připojení -> GPRS/EDGE/3G -> síťové rozhraní ppp0 -> Nastavení hardware (číslo PIN) -> síť T-mobile -> Nastavení přístupu (Název přístupového bodu: internet.t-mobile.cz, Váš účet: telefoni_cislo, Heslo vašeho účtu: PIN_cislo) -> Připoji=Ano; jsem připojen, nádhera.

Problém nastává, když se odpojím a za nějaký čas se chci zase připojit. Systém si nepamatuje (zřejmě) název přístupového bodu+účet+heslo účtu. Pokud se tedy zkusím připojit přes ikonku sítě v lište, nepřipojím se a na mobilu se mi objeví, že připojení nemohlo být provedeno.
Jdu tedy opět do ovládacího centra -> vytvořit nové připojení...viz výše...a připojím se takto, ale je to pěkný opruz.

Hledal jsem konfigurák, kde by mohly být údaje, které pořád dokola zadávám (příst.bod+účet+heslo), ale v /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-ppp0 nic z toho není (pokud to tam jde dopsat, prosím o radu). Dále pak v /etc/ppp/chap-secrets je účet+heslo, ale není tam přístupový bod, příslušný script odkazuje na /etc/sysconfig/network-scripts/chat-ppp0 kde jsou hodnoty včetně přístupového bodu, ale myslím, že tento konfigurák vytvořil a používá KPPP (viz mé pokusy níže). Někde to ale musí zapisovat i ovládací centrum.

Vyzkoušel jsem i KPPP, vše jsem nastavil dle návodu na těchto stránkách (zařízení je správně na /dev/ttyACM0, modul cdc_ether zaveden), nicméně KPPP provede: hledání modemu -> modem nalezen -> inicializace modemu (a zde se zastaví a stále inicializuje).
Na netu jsem našel, že u Sonyericsson se musí přístupové hodnoty změnit dle ID připojení, což jsem zkoušel taky (bez výsledku), ale to nemá vliv na "inicializaci modemu".

Můj dotaz tedy zní, jak přinutit ovládací centrum mandrivy, aby si pamatovala přihlaš.údaje k mobilnímu připojení (ideální stav), nebo co dělám špatně při připojení přes KPPP. Preferoval bych variantu 1 (tj.připojení přes ikonku v liště, kde dané mobilní rozhraní existuje, jen mu chybí zmíněné údaje. Je možné je někde natvrdo dopsat?
Díky
: [1]
   |   

: