Přihlásit
: [1]
   |   
: Logování navštívených stránek  ( 2577 )
tomba
Newbie
*

: 41

« : January 24, 2012, 10:58:01 »

Dobrý den,

lze nějak nastavit, aby se adresy navštívených stránek ukládali ve zvláštním souboru, ke kterému nebudou mít běžní uživatelé přístup? Nejlépe včetně datumu a času, kdy byly navštíveny.
Nejde mne jen o zkopírování klasické historie prohlížeče, kdy si každý může spustit anonymní prohlížení a pak se mu neukládá.

Používáme Mandriva 2010.2 One. Router TP-Link TL-WR1043ND (ten takovou, ani podobnou funkci nemá)

Děkuji.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #1 : January 26, 2012, 01:59:16 »

Napadá mne jedině zakázat přístup na HTTP+HTTPS a všechny požadavky browseru hnát přes proxy server, který logování určitě má. Ale to bude dost složité a na jedné stanici se to nevyplatí.

tomba
Newbie
*

« #2 : January 26, 2012, 12:03:02 »

Těch stanic máme více, ale žádnou, kterou bych mohl vyhradit na proxy server plně nebo částečně. Ve Windows k tomu jsou specializované programy, ale na Linux jsem nic nenašel. Přitom mě přijde, že v Linuxu by to díky širším možnostem nastavení mělo jít snadněji...
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #3 : January 26, 2012, 17:45:30 »

Na jiných systémech mají problémy jiná řešení - ve Windows to možná šlo díky provázanosti IE na celý systém. Já jiné řešení než proxy momentálně nevidím.

tomba
Newbie
*

« #4 : January 26, 2012, 22:31:46 »

Děkuji za odpovědi. Zatím to tedy bude muset být nechráněné a později nechám nainstalovat ten proxy server. Nejspíš ho zkombinuji se sdíleným úložištěm...
: [1]
   |   

: