Přihlásit
: [1]
   |   
: Pomalé načítání webu, přitom upload jede naplno  ( 3701 )
Pavel Hrubý
Newbie
*

: 19

« : January 29, 2012, 12:31:49 »

Připojení k síti je pomalé, zpravidla na načtení stránek čekám věčnost, videa z Youtube apod. se nenačtou vůbec (po pár vteřinách se to sekne). Často se stává, že webové stránky nejsou načíst vůbec (download 0 b/s), přitom upload běží hned od spuštění počítače stabilně na cca 180 kB/s. Je pravda, že naše síť v domě (připojení přes Wifi anténu 2.4 GHz na střeše, v Praze) je nejspíš přetížená, ale nedovedu si vysvětlit ten svižný tok dat na uploadu, když download je úplně mrtvý.
Hledal jsem řešení na forech, ale našel jen tip na nastavení Firefoxu (zakázání IPv6 pod about config), což jsem provedl. Nicméně problém trvá, navíc v ostatních prohlížečích to vypadá stejně. Ani interaktivní firewall, který mám nastavený, nic nehlásí.

* Je možné, že ten upload blokuje kapacitu pro download?

* Jde nějak zjistit, co/kdo se připojil na můj počítač, tj. kam ta data proudí? Předpokládám, že nejde o nějaký normální systémový proces. Jde to nějakým nastavením v systému zakázat?

Děkuji předem za tipy.
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #1 : January 29, 2012, 13:47:51 »

podle mě hledej chybu v poskytovateli internetového připojení, známý měl stejný problém, taky, měl jedno na nule, druhé na "maximu"

ověříš si to třeba přes nějaké live CDčko s linuxem či třeba přes alternativní systém z redmondské dílny, pokud tam bude stejný problém, tak chyba v Mandrivě  určitě nebude - ověř to a dej vědět, jinak by jsme se mohli honit za neexistujícím nepřítelem

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Vitek
Full Member

: 108

« #2 : January 29, 2012, 21:35:23 »

Tohle není problém poskytovatele, ale je to opravdu způsobeno tím, že jedna aplikace sežere celé pásmo pro upload. To spolehlivě zabije celý download. Mám ten samý problém (ADSL od O2).

Pokud to aplikace umožňuje, je dobré ji nastavit maximální limit pro upload. Takhle mám např. omezen Dropbox.
Horší je když aplikace omezení nemá (např. Thunderbird). Pro tento případ řešení nemám

: [1]
   |   

: