Přihlásit
: [1]
   |   
: Mandriva - náhodná nefunkčnost JavaScriptu na více počítačích  ( 2158 )
tomba
Newbie
*

Karma: 0
: 41


« : February 01, 2012, 09:31:14 »

Zajímalo by mě, zda má ještě někdo další zkušenosti s níže popsaným chováním Mandrivy a případně ví, jak ji přimět k poslušnosti...

Máme Mandrivu nainstalovanou na 6 počítačích. Podivně se chovala všude a bez rozdílu, jakou verzi jsme na počítačích instalovali (resp. tyto verze Mandriva 2010.1 One, 2010.2 One, 2010.2 Free, 2011 Free)
A co dělala - bez změny konfigurace nejčastěji přestali jet JavaScripty v prohlížečích (zkoušeli jsme Konqueror, Firefox, Chromium). JavaScript byl vždy zkontrolován, že je povolen. (předejdu některým dotazům - vím, jaký je rozdíl mezi Javou a JavaScriptem) Pomohla jen přeinstalace a to ještě někdy musela být první nabootována live verze (One) a pak teprve instalace spuštěna, protože pouze při přeinstalaci (s přeformátováním všech disků) to někdy i nadále nefungovalo. A teď přijde to nejlepší - před Vánocemi to zase přestalo fungovat. Nebyl čas, tak jsem si řekl, že to přeinstalujeme až po novém roce. Ale k našemu překvapení to po dvou dnech v lednu začalo samo opět fungovat.

S JavaScriptem to nesouvisí, ale další překvapení bylo na netbooku, který bývá napojen na externí monitor. Vždy ukazoval možná rozlišení jen do 1280x820, ale najednou se tam objevilo rozlišení i vyšší, jaké umožňuje externí monitor (1490x900).

U obou věcí ještě poznatek - nemají na to vliv aktualizace. Vyskytlo se to i při plné aktualizaci po instalaci a i tehdy, kdy jsme raději neprovedli žádnou aktualizaci.
: [1]
   |   
 
: