Přihlásit
: [1]
   |   
: nekonečné načítavania  ( 3704 )
Martin S.
Full Member

: 239

« : May 13, 2012, 11:02:14 »

Mám problém s MDV 2010.2 na notebooku Asus X5DAB.
K internetu sa pripojím bez problémov, ale drvivá väčšina stránok sa mi načítava nekonečne dlho, väčšinou sa nenačítajú vôbec, a ak sa načítajú, tak len časť a potom sa kurzor stále len vrtí a monitoring siete ukazuje, že sa nesťahujú žiadne dáta.
Keď káblik prehodím do starého počítača s MDV 2008, tam sa mi všetky stránky načítavajú bleskovo, preto si myslím, že problém bude v nastaveniach MDV 2010.2 a nie v sieti.
Poradí niekto, v čom môže byť zádrheľ?
Ďakujem...

Ak sa niekto pustí do riešenia úlohy, jeho snaženie rozvráti iný nevedomý zásah, pochádzajúci zo živého alebo neživého. Niektoré úlohy sa dajú uskutočniť len preto, lebo zasahujúci tiež plní úlohu, ktorá je, samozrejme, tiež vystavená úsiliu o rozvrat.
Soddov prvý zákon, Murphyho zákony
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #1 : May 13, 2012, 11:06:12 »

co ping? jakou mas DNS?

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Martin S.
Full Member

« #2 : May 13, 2012, 11:19:02 »

V počítači aj v NB mám rovnaké nastavenia, DNS stiahnuté automaticky.

Pred nejakým časom som tu riešil niečo podobné, ale ukázalo sa, že to bola chyba u poskytovateľa a poradil si mi dať si DNS 8.8.8.8 alebo 8.8.4.4. Skúšal som to teraz, ale ani to v tomto prípade nefunguje.

Ešte doplním, že v starom počítači na druhom harddisku mám MDV 2011 a aj tá blbne, pričom má tiež rovnaké nastavenia ako MDV 2008, ktorá ale šlape ako švajčiarske hodinky.
« : May 13, 2012, 11:23:34 Martin S. »

Ak sa niekto pustí do riešenia úlohy, jeho snaženie rozvráti iný nevedomý zásah, pochádzajúci zo živého alebo neživého. Niektoré úlohy sa dajú uskutočniť len preto, lebo zasahujúci tiež plní úlohu, ktorá je, samozrejme, tiež vystavená úsiliu o rozvrat.
Martin S.
Full Member

« #3 : May 13, 2012, 14:19:42 »

Znova som vyskúšal nastavenia DNS s 8.8.8.8. a 8.8.4.4 a zrazu to funguje. Ale prečo to predtým nechcelo načítavať, na to som neprišiel.

Ivko
Sr. Member

: 290

« #4 : May 13, 2012, 15:59:51 »

Nereštartoval si ruter?
Martin S.
Full Member

« #5 : May 13, 2012, 16:59:19 »

Nie, nič som nereštartoval, jedine počítač, aby sa zmeny v nastaveniach mohli prejaviť. Ale predtým to nechcelo a potom to išlo. Funguje, ďalej to neriešim, hoci zišlo by sa kvôli tým, čo v budúcnosti budú mať podobný problém.

baronprasil
Hero Member

: 753

« #6 : May 14, 2012, 10:13:57 »

V nastavení siete treba zaškrtnúť "zakázať IPv6"

AMD PHENOM II X4 940 Black edition - 3GHz@3.875GHz, 8 GB Ram - 1066 MHz, Mandriva 2010.2 64Bit
: [1]
   |   

: